Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Hokejisti podľahli Martinu

Hokejisti MsHK Žilina prehrali na domácom ľade s Martinom.

Lipovský inkasoval trikrát a vystriedal ho Hála.Lipovský inkasoval trikrát a vystriedal ho Hála. (Zdroj: TASR)

ŽILINA. Žilinskí hokejisti chceli v derby proti Martinu bodovať. Nepodarilo sa im to a phrali 3:5. V úvode susedského derby sa v búrlivej atmosfére hral rýchly hokej. Obidve mužstvá si vytvorili niekoľko dobrých
streleckých príležitostí, ale domáci Lipovský i hosťujúci Križan boli vždy na mieste. Najväčšiu príležitosť na otvorenie skóre mal v 9. min Škoda, ale mieril len do Križana. V druhej desaťminútovke to bol skôr boj o každý
meter ľadu s nepresnosťami na obidvoch stranách. V predposlednej minúte sa pred Lipovským ocitol sám Uram, ale stav sa nemenil.

Góly začali padať až v druhej tretine. Najskôr v 22. min využil Appel zaváhanie domácej obrany a hostia viedli 1:0. V 28. min odrazený puk poslal za chrbát Križana domáci Vala - 1:1. Ešte v tej istej minúte mohol dostať domácich do vedenia Gálik, ktorý korčuľoval sám na Križana, ale nedal. V 29. min vsietil Galamboš gól, ale hlavný rozhodca Baluška ho uznal až po konzultácii s videorozhodcom. V 36. min dosiahli hostia tretí presný zásah - z ľavej strany sa Škumát ocitol sám pred Lipovským, ktorého po tomto góle vystriedal v bránke Hála. Znižovať mohol v 38. min Kokavec, ale sám pred Križanom zaváhal.

Žilinčania na začiatku záverečného dejstva zásluhou Nemca znížili. V 48. min mali dobré strelecké príležitosti Nemec, Kropáč a Kokavec, ale pri Križanovi stálo aj kus hokejového šťastia. V 52. min po vylúčení Kolarza za faul na Pozníka mali hostia výhodu presilovej hry, ktorú Zeliska využil na strelenie 4. gólu. V 53. min bola hra prerušená, dôvodom boli ohne v hľadisku v sektore domáceho fanklubu. V hre sa pokračovalo až po 15 minútach. V predposlednej min vykresal pre domácich nádej gólom Hreus. O minútu neskôr dostal puk do bránky aj Kokavec, ale rozhodca gól neuznal pre posunutie bránky. Nariadil však trestné strieľanie, ktoré ale obranca
Turoň nevyužil. Žilinčania hrali v závere bez brankára a sekundu pred koncom Dornič oblúčikom pečatil konečný
výsledok na 5:3 pre Martin, ktorý sa posunul už na 3. miesto tabuľky Slovnaft extraligy.

Žilinčanom v nekompletnej tabuľke patrí ôsma priečka. Deviaty Zvolen ma o jeden bod, aj jeden zápas menej.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny):

"Sme v situácii, keď musíme bodovať v každom zápase. Tomu sme podriadili aj prípravu na dnešné stretnutie. Prvá tretina bola z našej strany dobrá, v druhej sme však už niekoľkýkrát za sebou inkasovali rýchly gól. Potom sme sa snažili, no bolo to málo. Nie som spokojný s hrou, musíme si pohovoriť s hráčmi, aby sa nám podarilo naplniť stanovené ciele."

NMsHK GARMIN Žilina - MHC Martin 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)

Góly: 28. Vala (Škoda, Pleva), 43. V. Nemec (Kropáč, Hreus), 59. Hreus (Turoň, V. Nemec) - 22. Appel (Galamboš, L. Říha), 29. Galamboš (Themár, Škumát), 36. Škumát (Themár), 52. Zeliska (Velebný, J. Polák), 60. I. Dornič (Trokan). Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Kolarz na 5+20 min za napadnutie zozadu - Appel a L. Říha na 10 min za nešport. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Brath, 2437 divákov.

MsHK: Lipovský (36. Hála) - Rúfus, Nádašdi, Bobček, Hriňa, Turoň, Horák, od 41. min Kolarz - V. Nemec, Hreus, Kropáč - Škoda, Pleva, Vala - Drevenák, Palovčík, M. Gálik - Kubiš, Koložváry, M. Kokavec
MHC: Križan - J. Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka - Uram, Zeliska, Trokan - Appel, L.