Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

Žilina porazila Liptákov, Lipovský vychytal všetko

Prvý domáci zápas v novom roku sa Žilinčanom vydaril. Nad Liptovským Mikulášom vyhrali zaslúžene 4:0. Po prvý raz v aktuálnej sezóne si Miroslav Lipovský udržal čisté konto.

Domáci Ivan Koložváry takto prekonáva brankára hostí Michala Fikrta v 20 minúte stretnutia.(Zdroj: TASR - PAVOL ĎURČO)

ŽILINA.

Hokej - Slovnaft extraliga - 35. kolo základnej časti

MsHK Garmin Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

góly: 19. Palovčík (Nádašdi, P. Barinka), 20. Koložváry (Vala, Škoda), 21. Kolarz (Nádašdi, Palovčík), 28. Kubiš (Palovčík, P. Barinka)

vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: Rúfus na 5+DKZ - Kumstát a Tomášek na 10 min za nešportové správanie

presilovky: 2:0

oslabenia: 0:0

rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, M. Orolin

1731 divákov

Zostavy:
Žilina: Lipovský - Kolarz, Nádašdi, Škuta, Hriňa, Horák, Rúfus, od 50. Šeliga - Drevenák, Hreus, M. Kokavec - Spilar, Pleva, V. Nemec - Škoda, Koložváry, Vala (od 50. Cingel) - Kubiš, Palovčík, P. Barinka

Liptovský Mikuláš: Fikrt (28. - 29. Kurali) - T. Devečka, Heš, D. Devečka, Kumstát, Hučko, M. Bača, od 50. P. Lištiak - M. Bartánus, J. Halaj, Tomášek - Cibuľa, Valčák, V. Novák - Mikula, Kuric, Kropáč - Roháč, Durdiak, M. Oravec

Autor clanku

Žilinčania začali prvý domáci zápas v novom roku aktívnejšie. V 8. min vyskúšal pozornosť Fikrta Spilar a následne Hriňa. Oba tímy mohli meniť skóre v presilových hrách, čo sa podarilo až v závere prvej tretiny domácim. Deväť sekúnd pred návratom Kurica na ľadovú plochu Palovčík umiestnil vyrazenú strelu za Fikrtov chrbát.

Netrvalo ani 22 sekúnd a Žilinčania sa tešili z druhého gólu, autorom ktorého bol Koložváry. V úvode druhej časti bol vylúčený hosťujúci Heš a domáci po 9 sekundách Kolarzom zvýšili na 3:0. V 28. min štvrtý domáci útok po osi Barinka - Palovčík - Kubiš založil rýchlu akciu, na ktorej konci stál junior Kubiš. Ten vsietil svoj druhý gól v žilinskom drese.

V 30. min mohol čestný úspech Liptovského Mikuláša zaznamenať Tomášek, ktorý sám korčuľoval na Lipovského, ale rovnako ako Palovčík v 32. min pred Fikrtom šancu nepremenil. Následné minúty boli len o vylúčeniach, keď sa hráči oboch tímov striedali na trestnej lavici.

V úvode záverečnej časti hry mali hráči Liptovského Mikuláša niekoľkominútovú početnú prevahu, ale tú nedokázali využiť. Ideálne strelecké príležitosti na zmenu skóre mali v 47. min hosťujúci Cibuľa a v 50. min domáci Spilar. Keďže ich však nepremenili, stav stretnutia sa už nemenil. Žilinčania vyhrali zaslúžene a po prvý raz v aktuálnej sezóne si žilinský brankár Miroslav Lipovský udržal čisté konto.

Povedali po zápase:

Anton Tomko (tréner Žiliny): "Od úvodných minút sme hrali aktívnejší celoplošný hokej. Snažili sme sa nepúšťať Liptovský Mikuláš do kombinácií a brejkov. V prvej tretine nás v závere postavili na nohy dva góly. Tie nás upokojili. V druhej časti hry sme boli často vylučovaní, preto sme improvizovali v zostave. V tretej tretine sme len strážili výsledok. Naše víťazstvo v tomto stretnutí je zaslúžené."

Ján Šterbák (tréner L. Mikuláša): "Neodohrali sme dobrý zápas. V prvej tretine sme si vytvorili málo streleckých príležitostí a po dvoch individuálnych chybách sme inkasovali dva góly. V druhej tretine to bolo pri častých vylúčeniach nesúrodé, domácim sa podarilo vsietiť ďalšie dva góly. Tretia tretina bola vyrovnaná. Z pohľadu útočnej aktivity sme v tomto dueli vyprodukovali málo, preto sme nemohli pomýšľať na lepší výsledok."

1. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  3. Kreditná karta – áno alebo nie
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Odchovanec MŠK Žilina mieri do Škótska

Slovenského brankára si vyhliadol tréner Csaba László, ktorý sa dobre pozná s Michalom Hippom.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.

V žilinskej nemocnici menia primárov a vedúcich lekárov

Výberové konania prebiehali počas dvoch mesiacov.

Oblastný futbal: Poznáme všetkých postupujúcich

Kotešová sa do 5. ligy vráti po troch rokoch, Jablonové o triumf už záverečná prehra nepripravila.