Tvrdia však, že neboli natoľko úspešní, ako chceli. Budú vraj musieť zvoliť nátlakovejšiu formu protestu. Vraj, aby sa konečne politici spamätali.
ŽILINA. V žilinskom regióne protestovali dopravcovia len na čerpacej stanici Slovnaft na Košickej ulici v Žiline, na výpadovke smerom na Martin. Zišli sa tu siedmi a pristavili dva ťahače. Svorne však tvrdili, že nielen dopravcovia, ale aj všetci prechádzajúci motoristi sú za nimi. Za dopoludnie vyzbierali asi 90 podpisov na podporu svojich požiadaviek. Akcia sa niesla v pokojnej atmosfére. Protestujúci nikomu v prejazde, či tankovaní nebránili.
Jeden z protestujúcich dopravcov na žilinskej čerpacej stanici Miloš Labuda hovorí, že nebojujú len za seba, ale aj za bežných motoristov. „Žiadame znížiť spotrebnú daň z palív a chceme, aby sa nespoplatňovali aspoň cesty I. triedy," povedal. Dodal, že problémy so zavedením mýta neboli nikde inde v takej miere, ako u nás. „My chceme mýto. Ale spravodlivé a nie také, aké je v súčasnosti. Zatiaľ je náš protest pokojný, chceme iba vyjadriť svoj názor. Vyzerá to ale tak, že budeme musieť zvoliť aj nátlakovejšiu akciu. Zrejme postavíme autá natvrdo na cesty, aby sa spamätali aj politici," povedal Labuda.
Žilinskí dopravcovia tvrdia, že sa im náklady na diaľnice oproti vlaňajšku zvýšia až sedemnásťnásobne. Na diaľniciach pritom, podľa nich, chýbajú základné veci, ako sú parkoviská. Problémom sú podľa nich aj cesty I. triedy. Platí to aj o Žilinskom kraji. „Medzi Strečnom a Martinom, kde chýba diaľničný tunel, síce vybudovali tri pruhy, ale ak sa v jednom z nich pokazí kamión, ani sanitka ho neobíde. Navyše sú také úzke, že keď ide po krajnici cyklista, tak sa bojím, že ho zrazím. Nemá sa poriadne kam uhnúť a ani ja," povedal Peter Koniar.
Dopravcovia si myslia, že cesty I. triedy sú na Slovensku všeobecne v zlom stave, v zime navyše často slabo udržiavané.