Pondelok, 5. december, 2022 | Meniny má Oto

Ľudia, ktorí ovplyvnili dianie v Žiline v roku 2009

Žilina sa aj v roku 2009 veľmi výrazne menila. Bolo to, samozrejme, najmä vďaka ľuďom. Týždenník MY Žilinské noviny už druhýkrát odhodlal zostaviť elitnú spoločnosť ľudí, ktorí život v meste v tomto roku ovplyvnili najviac.

Mons. Tomáš Galis, prvý biskup Žilinskej diecézy, bol medzi osobnosťami Žiliny 2008.Mons. Tomáš Galis, prvý biskup Žilinskej diecézy, bol medzi osobnosťami Žiliny 2008. (Zdroj: ARCHÍV MY ŽILINSKÝCH NOVÍN)

ŽILINA. Vybrali sme desiatich a zoradili ich podľa abecedy. Zároveň na našej internetovej stránke www.zilina.sme.sk od pondelka 21. decembra štartuje hlasovanie, v ktorom môžete jednej z týchto osobností dať hlas a vybrať tak jednu Osobnosť Žiliny 2009. Hlasovať sa bude dať do piatku 8. januára 2010. V pondelok 11. januára v novoročnom vydaní MY Žilinských novín prinesieme výsledky.

Nominované osobnosti

Belanik100.jpg

Karol Belaník - Prezident Únie ligových klubov

Kto je:

Belaník je Žilinčan. Bývalý ligový brankár musel ukončiť aktívnu športovú kariéru pre zranenie kolien. Keď Jozef Antošík preberal žilinský klub, vybral si Belaníka, aby mu pomohol. A práve s jeho účinkovaním sú spojené najväčšie úspechy klubu. Žilina sa štyrikrát stala majstrom Slovenska a ako jediný klub sa prebojovala do hlavnej súťaže Pohára UEFA. Karol Belaník po trinástich rokoch zo Žiliny odišiel.

Čím zaujal:

Predovšetkým tým, že sa ako Žilinčan stal šéfom profesionálneho futbalu na Slovensku. Keď sa kluby Corgoň ligy a prvej ligy rozhodli, že si svoje súťaže budú riadiť sami, vybrali si do čela Únie ligových klubov práve Belaníka. Urobili tak pre jeho nesporné manažérske schopnosti a dlhoročné skúsenosti. Belaník je akýmsi nestorom športového, najmä futbalového manažmentu na Slovensku.

Povedal:

„Trinásť rokov v živote človeka je významné obdobie. Ja som ho vnímal ako pomerne úspešné. Keď sme zakladali Úniu ligových klubov, na príprave ktorej som sa aktívne podieľal, dostal som od kolegov odporúčanie, že by bolo najideálnejšie, keby som ju v tomto období riadil ja. Aj vďaka úspechom, ktoré sme dosiahli so Žilinou. Zúčastnil som sa teda volieb, prijal som kandidatúru a uspel som," povedal pre MY Žilinské noviny o tom, prečo sa rozhodol odísť zo Žiliny.

BLANAR100.jpgJuraj Blanár - Predseda Žilinského samosprávneho kraja

Kto je:

Juraj Blanár je rodený Žilinčan. Je vrcholným predstaviteľom strany SMER, štyri roky bol v parlamente, kým ho nezvolili na čelo župy. V novembrových voľbách svoj post obhájil. Po svojom príchode na úrad, kde vystriedal Jozefa Tarčáka, pôsobí ako bezkonfliktný politik, zďaleka sa mu vyhýbajú škandály. Úrad pod jeho vedením si dal za cieľ byť profesionálny a slúžiť občanovi. Keďže jeho popularita rastie, zdá sa, že sa mu to darí. Blanár sa prostredníctvom svojho nadačného fondu a občianskeho združenia rozhodol podporovať sociálne a materiálne slabých.

Čím zaujal:

Predovšetkým jasným víťazstvom vo voľbách. Blanár získal viac ako 63 % všetkých hlasov, keď ho podporilo takmer 80-tisíc voličov. Druhý v poradí, Pavel Pavlásek z KDH, získal niečo viac ako 20 percent hlasov. Víťazstvo Juraja Blanára tak bolo najvyššie zo všetkých ôsmich samosprávnych krajov na Slovensku. Takúto jednoznačnú podporu v prospech jedného kandidáta vari nikto nečakal, nepredpokladali ju ani sociológovia. Ukázalo sa, že Blanár bodoval predovšetkým svojou nekonfliktnou osobnosťou, ale aj veľmi profesionálne zvládnutou kampaňou. Celú svoju kariéru sa vyhýba škandálom, problémy sa snaží riešiť profesionálne. Vo voľbách mu tak dala pravdepodobne hlas aj časť pravicových voličov. Blanár je jednoznačným politickým víťazom tohto roka v Žiline.

Povedal:

„Musím povedať, že som prekvapený z takej veľkej podpory, akú som dostal. Viac ako 79-tisíc hlasov, to je asi trikrát viac ako som dostal pred štyrmi rokmi. Rovnako som rád, že strana SMER-SD získala 16 poslancov," uviedol v odpovedi pre MY Žilinské noviny na otázku, ako hodnotí svoj volebný výsledok.

BOSNIAKOVA_Zofia100.jpgŽofia Bosniaková - Najznámejšia pani Strečnianskeho hradu, svätica

Kto bola:

Žofia Bosniaková, manželka uhorského palatína, žila v Tepličke nad Váhom a na hrade Strečno, kde zomrela. V roku 1689 našli jej telo neporušené po viac ako 45 rokoch od smrti, hoci nebolo balzamované. Jej pozostatky premiestnili do krypty kaplnky v Tepličke. Počas života zriadila útulok pre chudobných a nemocnicu. Chudobným rozdávala malé chlebíky, ktorým sa dodnes hovorí bosniaky. Požívala veľkú úctu medzi ľudom. V okolí Strečna ju doteraz nazývajú sväticou. V súčasnosti prebieha proces jej blahorečenia, ktorý predchádza vyhláseniu za svätú.

Čím zaujala:

V stredu 1. apríla 2009 ju 400 rokov po smrti podpálil 31-ročný Žilinčan. Pravdepodobne bol psychicky chorý. Podľa očitých svedkov vyniesol múmiu Žofie von, podpálil ju a čakal pri nej, kým nezhorela. Na mieste ho zadržala polícia a skončil na psychiatrickom oddelení. Záujem médií a verejnosti o tento čin nasvedčuje, v akej veľkej úcte majú ľudia Žofiu Bosniakovú na celom Slovensku.

Povedali:

„Telo horelo v truhle, ja som ho videla ako sedí na zemi a usmieva sa. Podľa mňa bol psychicky narušený. Zdravý človek to neurobí," povedala o hroznom čine zamestnankyňa cukrárne, v ktorej boli pre turistov odložené kľúče.

FRANEKOVA_Barbora100.jpgBarbora Franeková - Miss Slovensko 2009

Kto je:

Dvadsaťjedenročná Žilinčanka Barbora Franeková prekvapila verejnosť svojím víťazstvom na prestížnej súťaži krásy. Stala sa víťazkou, ktorá je nekonfliktná, stále sa usmieva a za sebou nemá žiadne škandály. Snáď až na mediálny záujem o jej otca, bývalého olympijského medailistu v boxe, ktoré sa chcel na jej sláve trošku priživiť. Barbora sa stále usmieva, študuje právo, robí modelku a pracuje v rodinnom vydavateľstve. Po Andrei Verešovej a Janke Horečnej je už treťou Žilinčankou, ktorá sa stala Miss Slovensko.

Čím zaujala:

Predovšetkým príjemným vystupovaním a nekonfliktnou povahou. Nie je to typ ženy, ktorá si chce svoju kariéru vybudovať na tom, ako vyzerá. Študuje právo a chce sa stať právničkou. Plánuje kariéru úspešnej ženy. Navyše nie je dokonale štíhla. Pred časom mala dokonca nadváhu. Hovorí, že schudla, aby sa cítila lepšie. Pre mnohé ženy môže byť vzorom krásy, ktorá nestavia na prílišnej štíhlosti.

Povedala:

„To najintímnejšie súkromie si nechávam pre seba. Snažím sa byť nekonfliktná. Nemám rada intrigy. Myslím si, že sa dokážem presadiť aj takýmto spôsobom, slušne, bez škandálov," povedala pre MY Žilinské noviny o svojej snahe presadiť sa v tejto profesii aj bez škandálov.

Choma_funtal100.jpgIgor Choma - Riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti, poslanec ŽSK

Kto je:

Igor Choma nastúpil po voľbách v roku 2006 do funkcie riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti a splnomocnenca vlády pre diaľnice. Je Žilinčan a do funkcie ho údajne presadzoval župan Juraj Blanár po tom, ako na post ministra dopravy presadil Banskobystričana Vážneho. Choma sa stal v novembri poslancom Žilinského samosprávneho kraja. Na svojich predvolebných bilbordoch sa ľudí pýtal, či sú za urýchlenú výstavbu tunela Višňové - Dubná Skala. On vraj áno. Pritom z titulu svoje funkcie to mohol priamo ovplyvniť. Tunel sa nestavia dodnes.

Čím zaujal:

Výrazným víťazstvom v krajských voľbách. V Žiline vyhral, keď získal viac ako 23 % hlasov. Za sebou nechal všetkých najvážnejších konkurentov, vrátane Jána Slotu, Juraja Popluhára, Ľubomíra Bažíka, aj Pavla Pavláska. Tento výsledok ho predurčuje k tomu, aby sa v komunálnych voľbách uchádzal o kreslo šéfa žilinskej radnice. Otázne však v tejto chvíli je, či sa bude chcieť do Žiliny vrátiť, pretože jeho cieľ stať sa ministrom dopravy, ostáva v tejto chvíli stále nesplnený. Ak sa však rozhodne na primátora kandidovať, bude určite patriť k favoritom.

Povedal:

„Z môjho pohľadu je aj táto funkcia o diaľniciach. Aj Žilinský samosprávny kraj je inštitúcia, ktorá má do diaľnic v regióne čo povedať. Mojim prínosom by mohla byť skúsenosť s prípravou a výstavbou diaľnic na iných územiach. Preto chcem, ak dostanem od voličov takúto možnosť, aj z pozície poslanca samosprávneho kraja pôsobiť na rýchly posun výstavby diaľníc v regióne Žiliny," povedal o dôvodoch, prečo sa rozhodol kandidovať do krajského zastupiteľstva.

KMETOVA_Zlatica100.jpgZlatica Kmeťová - Riaditeľka Jazykovej školy v Žiline

Kto je:

Zlatica Kmeťová pochádza od Bytče. V Žiline spolu s manželom založili Jazykovú školu, ktorej sa začalo mimoriadne dariť. Do povedomia Žilinčanom sa dostali predovšetkým inovatívnymi vyučovacími metódami. Ponúkajú totiž hlavne domáce intenzívne študijné pobyty v niekoľkých lokalitách v okolí. Ľudia si ich veľmi pochvaľujú. Ako podnikateľská stratégia sa to ukázalo ako mimoriadne úspešné.

Čím zaujala:

Vyhrala druhý ročník ankety MY Žilinských novín a stala sa TOPMANAŽÉROM ŽILINY 2009. Hlas jej odovzdalo viac ako 2000 čitateľov, čo možno považovať za úspech. Sama je pritom veľmi skromná, nenápadná. Pritom však veľmi otvorená novým prístupom, myšlienkam a nápadom. Jej jazykovú školu čaká zrejme v Žiline ešte svetlá budúcnosť.

Povedala:

Začínali sme v roku 2003, veľmi postupne. Nemali sme hneď veľké oči. Išli sme od triedy k triede. Bolo potrebné vytvoriť stabilný tím lektorov, získať aj akreditáciu a vybudovať si dobré meno. Chcelo to svoj čas. Ak chcete niečo dosiahnuť, vyžaduje si to čas, úsilie, štúdium," uviedla rozhovore pre MY Žilinské noviny.

Nicik100.jpgPeter Ničík - Poslanec Mestského zastupiteľstva v Žiline, člen OZ Za krajšiu Žilinu

Kto je:

Hlavná postava opozície voči bývalému primátorovi. Ako jeden z prvých sa mu opovážil verejne postaviť, zviedol s ním viacero slovných súbojov v zastupiteľstve, niekoľkokrát ho vyzval, aby odstúpil. Ničík jasne pred verejnosťou poukazoval na Slotove prešľapy a porušenia zákona a nebál sa o tom hovoriť. Hlavne jeho pričinením exprimátor v Žiline skončil. Po nástupe Harmanovho vedenia mesta nového šéfa radnice podporoval. Zlom nastal tento rok. Po kritike radnice a najmä viceprimátora odišiel z poslaneckého klubu SDKÚ-DS.

Čím zaujal:

Dva roky lojálny člen poslaneckého klubu SDKÚ-DS a podporovateľ primátora Ivana Harmana ako prvý vystúpil a stal sa nezávislým poslancom. Vedeniu vyčítal, že nespravilo verejnú súťaž na výstavbu športového centra na Karpatskej ulici. Postupne začal Ničík poukazovať na ďalšie údajné prešľapy viceprimátora Michala Horeckého. Jeho nespokojnosť a tiež ďalších ôsmich členov Občianskeho združenia Za krajšiu Žilinu viedlo rok pred komunálnymi voľbami k ich odtrhnutiu a vytvoreniu Klubu nezávislých, ktorí má spolu desať členov a je najsilnejším v zastupiteľstve.

Povedal:

„Rozmýšľal som nad tým a dospel k presvedčeniu, že zásadné princípy treba dodržiavať, že pre mňa je dôležitejšia cesta, ako cieľ. S týmto sme predsa do mesta prišli. Chceli sme ukázať ľuďom, že sa dá vládnuť aj slušne a transparentne," povedal v rozhovore pre MY Žilinské noviny o tom, prečo sa rozhodol opustiť poslanecký klub SDKÚ.

POSLUCH_tasr100.jpgFrantišek Posluch - Krajský policajný riaditeľ v Žiline

Kto je:

Františka Poslucha vymenoval do funkcie krajského policajného riaditeľa v Žiline minister Róbert Kaliňák po voľbách v roku 2006. Od začiatku si budoval renomé muža činu. Nechal sa vídať pred televíznymi kamerami priamo v akcii. Doteraz organizuje policajné tlačovky, na ktorých médiá osobne informuje o úspechoch svojich policajtov. V tomto roku však čelil vyšetrovaniu ministerskej komisie za zneužitie právomoci v súvislosti s nasadením kukláčov na ochranu známej novinárky. Prokuratúra vyšetrovanie zastavila ako neopodstatnené.

Čím zaujal:

Nariadil razantný zásah proti fanúšikom Hajduku Split. Tí mali od medzinárodnej futbalovej federácie zákaz vstupu na štadión, ale napriek tomu sa oň snažili. Posluch nasadil stovky policajtov, aby im v tom zabránil. Došlo k stretu, pri ktorom polícia zadržala 248 cudzincov. Zranenie utrpelo 52 policajtov, 18 chorvátskych fanúšikov ošetrili v nemocniciach v Žiline a Čadci. Vážne zranenie utrpel jeden civilista, ktorého s najväčšou pravdepodobnosťou trafil kameň hodený jedným z Chorvátov. Z nich 234 vyhostili zo SR a na 5 rokov zakázali vstup do EÚ. O niekoľko týždňov policajné orgány zákaz zrušili. Chováti považujú útok polície za neprimeraný a brutálny. Posluch hovorí, že bol adekvátny.

Povedal:

„Nie všetci presne pochopili situáciu, ktorá sa tam stala. Mal som pocit, že presne nepoznali opatrenia, ktoré polícia urobila na záchranu života, zdravia a majetku ľudí. Trvám na tom, že zákrok, ktorý sme vykonali, bol primeraný a adekvátny útoku. Na môj vkus dokonca mohol byť ešte tvrdší," povedal v rozhovore pre MY Žilinské noviny.

Slota100.jpgJán Slota - Exprimátor Žiliny, predseda SNS

Kto je:

Slota je človek, ktorý v Žiline bačoval 16 rokov ako primátor. Zanechal tu mnohomiliónovú sekeru, podpísal rozhodnutie o výstavbe Auparku na námestí, mrakodrapu na mieste amfiteátra, výrube mnohých stromov a ďalšie. Po voľbách sa stal členom vládnej koalície a jeho ministri sedia na eurofondoch. S jeho ľuďmi sa spájajú kauzy nástenkový tender, či predaj emisií. Slota vôbec neprekvapoval. Celý čas nadáva Maďarom, Rómom, homosexuálom, ba teraz dokonca aj policajtkám.

Čím zaujal:

Predovšetkým zdrvujúcou porážkou v krajských voľbách v Žiline. Keby totiž rozhodovali len obyvatelia mesta, nedostal by sa ani do zastupiteľstva. Skončil totiž až na 19. mieste. Prehru utrpela jeho strana aj v eurovoľbách, keď veľmi tesne prešla cez 5 % získala jeden mandát. Dáva to tušiť, že po najbližších parlamentných voľbách, ktoré budú v lete, by sa jeho vplyv mohol postupne zmenšovať. Fico si ho po skúsenostiach už do koalície pravdepodobne nevyberie. A s návratom na žilinskú radnicu, to nebude mať po výsledkoch z poslených krajskýchn volieb, tiež úplne jednoduché.

Povedal:

„Mám na mysli, samozrejme, manželstvá homosexuálov, najhoršie čo môže byť. Niektoré štáty, dokonca už aj kresťanské Španielsko zákonom povolilo osvojovanie si detí takýmito údajnými manželmi, čo sa nedá ani povedať, že sú manželia. To je niečo príšerné, to keby sa dali dohromady aj dve kravy a považovali by sme ich za manželov, tak to mi pripadá za podstatne prijateľnejšie, ako uvažovať, že dvaja bradatí chlapi a že jeden z nich je matka a druhý je otec," povedal na kongrese SNS.

STRBA_Zdeno100.jpgZdeno Štrba - futbalista, opora slovenskej reprezentácie

Kto je:

Tridsaťriročný defenzívny záložník pochádzajúci z Krásna nad Kysucou, získal s MŠK Žilina tri zo štyroch majstrovských titulov. Okrem Žiliny hrával ligu ešte v Púchove. Štrba je ako víno - čím starší, tým lepší. Jeho forma bola väčšinou stabilná, ale pred tridsiatkou nijako zvlášť neoslňoval. Potom ako kapitán vyhral so Žilinou titul a priviedol ju k historickej účasti v skupinovej fáze Pohára UEFA. Štrba sa však vybrúsil ako vzácny diamant až v tejto sezóne. V lete prestúpil do gréckej Škody Xanthi a so slovenskou reprezentáciou postúpil na majstrovstvá sveta. Pre chalana z Kysúc ako sen!

Čím zaujal:

V tomto roku nabral druhý dych. Z hráča, ktorý pomaly, ale isto po rokoch strávených v MŠK Žilina a po troch majstrovských tituloch, strácal motiváciu. Zlom nastal po jeho prestupe do priemerného gréckeho tímu Škoda Xanthi. Štrba akoby si na staré kolená uvedomil, že na špičkový futbal v lige predchádzajúcich majstrov Európy skutočne má. Nabral druhý dych a získal novú motiváciu. To sa prejavilo na jeho výkonoch v klube, keď je pre Xanthi kľúčovým hráčom, ale najmä v reprezentácii, ktorá na ňom v rozhodujúcich zápasoch úspešnej kvalifikácie doslova stála. Nezabudnuteľné sú jeho výkony proti Česku na Tehelnom poli (2:2) a v Poľsku (víťazstvo 1:0, znamenajúce postup na MS). Ak je Štrba ako víno, uvidíme, kde zakotví po majstrostvách sveta, ak tam nezhoríme. Hráč, ako on, má totiž ešte minimálne tri roky vrcholového futbalu pred sebou.

Povedal:

„Čiľania však pôsobili, akoby všetci, či už stopéri, alebo útočníci, ovládali z futbalu všetko. Je to tak, loptovú techniku majú skvelú. My sme si však na konci tiež vytvorili nejaké šance. Šlo nám o to, aby sme ľudí pobavili. Oni zase videli vynikajúce mužstvo, videli Slovensko, ktoré, postúpilo na svetový šampionát a bavili sa. Všetci sú spokojní, škoda, že sme neremizovali," povedal pre MY Žilinské noviny o nedávnom prípravnom zápase proti Čile.

(mif)

Najčítanejšie na My Žilina

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pozor na predvianočné online podvody, takto nakúpite bezpečne
 2. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 3. Ikonický projekt Metropolis vyhral CIJ Awards
 4. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 5. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce?
 6. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
 7. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 8. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 1. Changes to the System of Remedies
 2. How to succeed when acquiring a business in Slovakia
 3. Nová éra stavieb začína teraz
 4. Pozor na predvianočné online podvody, takto nakúpite bezpečne
 5. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 6. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 7. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
 8. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 14 911
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 530
 3. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 7 363
 4. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 3 027
 5. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého 2 389
 6. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 1 743
 7. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj 1 693
 8. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 1 403

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Reklama
 2. Milan Buno: 7 knižných tipov: Ďalšia žena, čo verí, že je múdrejšia ako muži...
 3. Pavol Kéri: Liptovský polmaratón
 4. Tomáš Tenczer: Knihy pod stromček 2022
 5. Katarína Chudá: Zima v obrazoch: od stredovekých guľovačiek po ľudské sovy
 6. Marián Šumšala: Ďalší zlý zásah do detského ihriska vo vnútrobloku na Bebravskej ulici
 7. Michael Achberger: Točí sa vám hlava pri cvičení? Jedna z najčastejších vecí, s ktorou majú ľudia problém pri cvičení
 8. Helena Michlíková: Meky 70.
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 246 071
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 6 615
 3. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 746
 4. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 3 695
 5. Jana Melišová: V závoji hmly 3 551
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 836
 7. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 483
 8. Café Európa: Čo sa môžeme naučiť od starších demokracií v právach LGBTI+ komunity? 2 030
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žilina - aktuálne správy

Výsledky ankety, v ktorej hlasovali predstavitelia klubov žilinského regiónu šiestej ligy, sú známe.


16 h

V Rajeckej Lesnej budú musieť vyhlásiť doplňujúce voľby.


4. dec
MY | TOP správy z regiónov

Prečítajte si výber TOP správ z regiónov.


2. dec

HIPEC sa využíva vtedy, keď zlyháva systémová liečba chemoterapiou.


2. dec

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Reklama
 2. Milan Buno: 7 knižných tipov: Ďalšia žena, čo verí, že je múdrejšia ako muži...
 3. Pavol Kéri: Liptovský polmaratón
 4. Tomáš Tenczer: Knihy pod stromček 2022
 5. Katarína Chudá: Zima v obrazoch: od stredovekých guľovačiek po ľudské sovy
 6. Marián Šumšala: Ďalší zlý zásah do detského ihriska vo vnútrobloku na Bebravskej ulici
 7. Michael Achberger: Točí sa vám hlava pri cvičení? Jedna z najčastejších vecí, s ktorou majú ľudia problém pri cvičení
 8. Helena Michlíková: Meky 70.
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 246 071
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 6 615
 3. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 746
 4. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 3 695
 5. Jana Melišová: V závoji hmly 3 551
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 836
 7. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 483
 8. Café Európa: Čo sa môžeme naučiť od starších demokracií v právach LGBTI+ komunity? 2 030
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu