Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Žilina so Slovanom vybojovala bod

Ani tri góly v sieti Slovana Bratislava víťazstvo Žiline nepriniesli.Ani tri góly v sieti Slovana Bratislava víťazstvo Žiline nepriniesli. (Zdroj: TASR)

ŽILINA. Na čele tabuľky neohrozený líder Slovna Bratislava zaznamenal výhru po predĺžení na klzisku MsHK Žilina 4:3.

Žilina - Slovan Bratislava 3:4 po predĺžení (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 5. Rúfus (P. Barinka, Nádašdi), 18. Vala (V. Nemec, Török), 60. Spilar (R. Krajči) - 6. Lažo (J. Kováčik, Kuľha), 44. Bohunický (Lažo, A. Nedorost), 45. Demel (Tulupov), 62. Lažo (A. Nedorost)

Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Lipovský (Žilina) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Gajan, Tornay, 1209 divákov

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Rúfus, Hriňa, Bobček, Horák, Turoň, Škuta, Kolarz - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák - Škoda, Pleva, Spilar - V. Nemec, Vala, Török

Slovan: Rybár - Sersen, J. Kováčik, Turunen, Bohunický, Tulupov, Tesařík, Janík - Kuľha, Hujsa, Demel - D. Skokan, Lipiansky, Vaic - Lažo, A. Nedorost, T. Varga - Róbert Huna, O. Rusnák, Richard Huna

Autor clanku

Už v 1. min putoval na trestnú lavicu Sersen, domáci však možnosť ešte nevyužili. V 5. min pri ďalšej presilovke po vylúčení Nedorosta však Rúfus od modrej čiary prestrelil Rybára a otvoril skóre. Vzápätí hrali v početnej výhode aj hostia a Bobčeka vrátil už po 15 sekundách späť do hry vyrovnávajúcim gólom Lažo. Následne sa hralo skôr takticky, oba tímy si vypracovali minimum streleckých príležitostí. V 18. min domáca formácia rozohrala ukážkovú útočnú akciu a po prihrávkach Töröka a Nemca vsietil Vala druhý gól Žiliny. Úvod do druhej časti hry bol trocha ospalý, divákov vzrušila len príležitosť Vaica v 25. min a následne na opačnej strane exslovanistu Hreusa. Skóre nedokázali hráči zmeniť ani v presilových hrách.

Žilina je v tabuľke siedma. Pozrite si podrobnosti a ďalšie výsledky.

V poslednej tretine sa hosťujúci Slovan postaral o dokonalý zvrat v zápase. V priebehu jednej minúty najskôr Bohunický vyrovnal a po niekoľkých sekundách Demel ponad vyrážačku Lipovského dostal hostí do vedenia. Slovan kontroloval hru, domáci príliš netlačili, ale predsa len sa im podarilo v poslednej minúte vyrovnať, keď padajúci puk do siete usmernil Spilar. Predĺženie netrvalo dlho. Lažo po nezištnej prihrávke Nedorosta zabezpečil v 62. min belasým bod navyše.

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Dve tretiny sme hrali veľmi dobre. V druhej časti sme mali dostatok príležitostí, mohli sme súperovi odskočiť o dva góly. V tretej tretine sme pre nás v nešťastnej 44. min dostali dva lacné góly. V závere sa nám podarilo vyrovnať. Podarilo sa nám získať aspoň bod."

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Mali sme zlý vstup do zápasu. Hrali sme profesorsky, bez pohybu. Výsledkom boli dva tresty našich hráčov, stále sme doťahovali na súpera. Napriek tomu chcem oceniť bojovnosť našich hráčov, hoci sme podali najslabší výkon v tejto sezóne. V poslednej tretine sme mali viac príležitostí, mohli sme vyhrávať nielen o gól, ale po zaváhaní našej obrany sa podarilo domácim vyrovnať. Myslím si, že bod sme skôr stratili."

Mesto čistí Žilinu od bilboardov a nelegálnych reklamných zariadení

V minulých dňoch mesto odstránilo ďalších deväť bilboardov.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.