Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Žilinčania na Liptove vyhrali

V zápase 22. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy vyhrali hráči MsHK Žilina v Liptovskom Mikuláši 2:3.

Rozhodujúci gól dal práve Gabriel Spilar.Rozhodujúci gól dal práve Gabriel Spilar. (Zdroj: TASR)

ŽILINA.

Fakty

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Garmin Žilina 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 10. M. Varga (Kuric), 36. Mikula (Hučko) - 18. Nádašdi (Rúfus, Palovčík), 29. Bobček (M. Hreus), 53. Spilar
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, T. Orolin, 1485 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Fikrt - Hučko, Heš, P. Lištiak, Kumstát, D. Devečka, M. Varga, Hyben, Privoznik - Cibuľa, J. Halaj, V. Novák - M. Bartánus, Roháč, Tomášek - Kropáč, Kuric, Kriška - Mikula, Durdiak, M. Oravec
Žilina: Lipovský - Nádašdi, Rúfus, Hriňa, Bobček, Horák, Turoň, V. Urban, Kolarz - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - V. Nemec, M. Hreus, Drevenák - Škoda, Pleva, Spilar - M. Kokavec, Török

(sita)

V prvej tretine boli Liptáci jednoznačne lepším mužstvom. Podľa hry úplne zabudli na predchádzajúcu vysokú prehru v Košiciach (3:11). Už v 4. min mohol skórovať Tomášek, ale hosťujúci brankár Lipovský ho vychytal. Evidentná bola snaha Liptákov dostať sa do vedenia, ale ich útočné pokusy zostávali bez efektu. V 8. min mohli domáci vyhrávať, ale puk neprešiel ani cez prázdnu bránku Žiliny. V 9. min bol vylúčený Bobček a snaha Liptákov bola úspešná, keď Varga po Kuricovej prihrávke prestrelil Lipovského - 1:0.

V 18. min bol na druhej strane vylúčený Kriška, obranca Nádašdi nečakane prestrelil Fikrta a bolo vyrovnané - 1:1. Hneď v prvej minúte druhej tretiny Fikrt zachránil domácich od pohromy a od tohto momentu začali Liptáci znovu vyvíjať tlak na bránku hostí, ale keď svoje šance nepremenili, Žilinčania vyrovnali hru a dokonca v 29. min sa nečakane ujali vedenia 2:1. Bobček od modrej čiary nedal Fikrtovi šancu.

Žilina je v tabuľke siedma. Pozrite si podrobnosti a ďalšie výsledky.

Naďalej sa hralo hore-dolu. Obaja brankári mali možnosť ukázať svoje umenie a Liptáci zaslúžene vyrovnali, keď v 36. min Mikula po Hučkovej strele dorazil puk do Lipovského bránky. Tretia časť bola od začiatku vyrovnaná, čakalo sa na chyby. Prvú urobili domáci, ale Fikrt výborne zachytal. Aj naďalej boli zaujímavé situácie na skórovanie, ale až v 53. min skúsený Spilar prestrelil domáceho brankára a rozhodol o výsledku stretnutia a všetkých bodoch pre Žilinu.

Hlasy:
Ján Šterbák (tréner Lipt. Mikuláša):
"Po Košiciach sme chceli lepší výsledok. Po dvoch tretinách sme mali na to, ale dve zranenia nám narušili koncepciu hry. Aj napriek tomu sme mohli dosiahnuť lepší výsledok. Avšak sa nám to nepodarilo."

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Na Liptove sme čakali veľmi ťažký zápas, čo sa nám aj potvrdilo. Zo začiatku boli domáci lepším mužstvom, ale nám sa podarilo eliminovať ich snahu. V tretej tretine sme dali tretí gól, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci."

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Tomáš Gerát

Finančné prostriedky, ktoré sa mladému snowboardistovi podarí vyzbierať, využije na nákup štyroch prekážok.

9 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.