Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Žilina vyhrala derby s Martinom

Zápas 13. kola hokejovej extraligy Žilinčania doma vyhrali v regionálnom derby s Martinom 3:2 po predĺžení.

V bránke Žiliny stál opäť Miro Lipovský.V bránke Žiliny stál opäť Miro Lipovský. (Zdroj: TASR)

ŽILINA.

MsHK Garmin Žilina - MHC Martin 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 51. Palovčík, 52. Hreus, 62. Koložváry - 20. Dornič, 46. Říha.

Rozhodovali: Lauff - Bednár, Tornay,

vylúčení: 5:7, navyše: - Horák 10 minút za napadnutie zozadu, Pleva (obaja Žilina) 10 minút za nešportové správanie,

presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1372 divákov

(sita)

Zápas sa začal presilovou hrou domácich, ale fanúšikovia sa s výnimkou Bobčekovej strely väčšej šance nedočkali. Celkovo sa úvodná polovica prvého dejstva hrala v opatrnom tempe. Na strane hostí sa predviedol po individuálnej akcii iba Ďatelinka. V 13. minúte nedotiahla kombináciu do úspešného konca dvojica Barinka a Koložváry, o pár sekúnd na to sa nepresadil ani Kokavec. 59 sekúnd pred prvou sirénou spravil gólman Lipovský obrovskú chybu, spoza brány prihral puk presne na hokejku Dorniča a ten nemal problém poslať ho do siete. Aj prostredné dejstvo sa začalo v nízkom tempe. Prvú príležitosť nevyužil po samostatnej akcii Vala. Ten istý hráč neuspel ani v 28. minúte, keď jeho pokus chytil do lapačky Križan. Z protiútoku sa snažil skórovať Ďatelinka, ale Lipovský bol rovnako úspešný.

V 34. minúte sa do ďalšej z množstva možností dostal Vala, ale gól mu nebolo súdené streliť. Na druhej strane nedokázali dotlačiť puk za gólmana hostí v skrumáži Themár ani Markovič a tak diváci gól v tejto časti hry nevideli. Do tretej tretiny vstúpili domáci s cieľom vyrovnať, ale Barinka nedokázal svojou kľučkou Križana obalamútiť. Hostia trestali po druhýkrát v 46. minúte, keď sa po prihrávke Urama presadil Říha. Iskierku nádeje sa snažil pre domácich vykresať Krajči, ale po strele Barinku minul z dorážky pravú žŕdku. Čo sa však nepodarilo jemu, vyšlo v 51. minúte Palovčíkovi, ktorý tečoval do siete strelecký pokus Krajčiho. O pár sekúnd bolo vyrovnané, keď vyrazený puk dorazil do siete Hreus.

Ďalšia snaha domácich o obrat už ovocie nepriniesla a duel sa preniesol do predĺženia. V ňom mohli "vlci" už po polminúte rozhodnúť, avšak strelu Palovčíka tečoval Hriňa iba do hornej žŕdky Križanovej brány. Žilinčania boli aktívnejší, čo potvrdil Vala, ale jeho strelecký pokus bol zblokovaný nad bránu. Do tretice už ale domáci boli úspešní. Po krásnej kombinácii s Barinkom rozhodol zakončením do odkrytej časti bránky Koložváry. Dva body tak zostali pod Dubňom, jeden putuje do Martina.