Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Žilina na Slovane po dobrom výkone prehrala

V 10. kole základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy. Žilinčania v Bratislave po dvoch tretinách vyhrávali, nakoniec o dva góly prehrali.

Skrčený Slavomír Hriňa (Žilina) zastavuje Dávida Skokana (hore - Slovan).Skrčený Slavomír Hriňa (Žilina) zastavuje Dávida Skokana (hore - Slovan). (Zdroj: TASR)

Bratislava.

Fakty

HC Slovan Bratislava - MsHK Garmin Žilina 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Góly: 12. D. Skokan (O. Rusnák, T. Varga), 47. Lažo (Hujsa, A. Nedorost), 48. A. Nedorost (J. Kováčik, Lažo), 51. Vaic (A. Nedorost) - 22. Vala (Turoň, M. Kokavec), 36. Vala (Škoda)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Vala (Žilina) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Valachovič - Junek, Stano, 2340 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Tesařík, Tulupov, Štajnoch, Turunen, Sersen - Lažo, Hujsa, Demel - Vaic, Lipiansky, Richard Huna - V. Nemec, A. Nedorost, Róbert Huna - T. Varga, O. Rusnák, D. Skokan
Žilina: Lipovský - Bobček, Rúfus, Turoň, Hriňa, V. Urban, M. Horák - Drevenák, Palovčík, P. Barinka - M. Kokavec, Škoda, Vala - Hajnik, Pleva, M. Hreus - Kubiš, Koložváry, Valášek

(sita)

Od začiatku sa hral rýchly hokej bez zbytočných prerušení. Aktívnejší boli domáci, ktorý niekoľkokrát vyskúšali Lipovského v bránke Žiliny. Práve gólman hostí však urobil prvú chybu v 12. min, keď jeho nepresnú rozohrávku spoza bránky zachytil O. Rusnák. Ten puk naservíroval pred prázdnu žilinskú svätyňu Skokanovi, ktorý otvoril skóre - 1:0. Už o minútu pri vylúčení Kokavca zvonila žrď Lipovského bránky po delovke J. Kováčika. Porucha časomeru vyviedla domácich z tempa a hostia sa tiež začali osmeľovať pred Konrádom.

Povedali po zápase:

Antonín Stavjaňa (tréner Slovana): "Máme za sebou ďalší ťažký zápas. Rovnako ako v Košiciach sme dokázali otočiť výsledok z nepriaznivého stavu 1:2. Pri našej súčasnej forme nám ide aj šťastie naproti. V najbližšom zápase by sa už mohol vrátiť do zostavy aj Kuľha, naša ofenzíva tak bude veľmi silná."

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Odohrali sme v Bratislave dobré stretnutie, s výkonom mojich zverencov môžem byť spokojný. Prvý gól sme inkasovali po hrubej chybe nášho brankára Lipovského. Predviedli sme však dnes výbornú defenzívu, vďaka ktorej sme viedli 2:1. V tretej tretine sme chceli v našom výkone pokračovať, ale nedokázali sme uhrať oslabenia a za tri vylúčenia sme pykali."

Žilinčanom to prinieslo úspech hneď na začiatku druhého dejstva, keď po niekoľkých strelách na Konráda sa puk dostal na hokejku Valu, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal - 1:1. Následne tempo hry upadlo a na ľade dominovala nepresnosť. V 28. min sa dvakrát predviedol rozhodca Valachovič. Najprv posúdil na prekvapenie celého štadióna vykopnutú hokejku z Lipovského rúk ako dôvod na trestné strieľanie v prospech Slovana. Po konzultácii s asistentmi svoje rozhodnutie odvolal. O pár sekúnd neskôr konzultoval s videorozhodcom Hujsovu strelu, ktorú zastavila žrď žilinskej bránky. V 35. min hlavný arbiter rozdal v rýchlom tempe postupne tri menšie tresty. Žilinčania však 90-sekundovú presilovku štyroch proti trom, ani 25-sekundovú o dvoch mužov pri ďalšom vylúčení Slovana nedokázali zužitkovať. S veľkým šťastím však premenili aspoň záverečnú presilovú hru piatich proti štyrom, keď Vala v 36. min prestrelil Konráda po tom, ako sa k nemu šťastne odrazil puk po Škodovej delovke - 1:2. Po inkasovanom góle domáci okamžite zvýšili aktivitu, no do šatní išli s minimálnym náskokom hostia.

Kľúčovým momentom zápasu sa ukázalo dvojnásobné vylúčenie Žilinčanov Palovčíka a Horáka v tretej tretine. Najprv výhodu o dvoch hráčov využil po 18 sekundách strelou do ľavého horného rohu Lipovského bránky navrátilec Lažo a o 70 sekúnd neskôr poslal pri následnej presilovke piatich proti štyrom po dorazenej strele Slovan do vedenia Andrej Nedorost - 3:2. Rozbehnutých domácich už nedokázalo zastaviť ani vylúčenie Lipianskeho, v 51. min sa dostali do pásma Žiliny a Vaic napriek faulu dokázal strelou pod žŕdku žilinskej bránky v oslabení zvýšiť vedenie "belasých" už na dvojgólový rozdiel - 4:2. Hostia už nedokázali na Slovan nič vymyslieť a zbabraná tretia tretina ich v utorok stála všetky body.

1. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!