Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky

Basketbalisti Žiliny v domácej premiére po dráme prehrali s Prievidzou

Do Žiliny v druhom kole basketbalovej extraligy prišla Prievidza a asi stovka jej fanúšikov. Dramatický zápas sa napokon predlžoval.

S loptou Viliam Kosa.S loptou Viliam Kosa. (Zdroj: TASR/ PAVOL ĎURČO)

ŽILINA. Na severe Slovenska, u nováčika extraligy mužov sa hral výborný basketbal vo výbornej atmosfére. Plná športová hala videla vydarenú domácu premiéru Žiliny v súťaži. Atmosféru vytvárali počas celého zápasu aj viac ako stovka fanúšikov z Prievidze.

Domáci začali svoj úvodný domáci zápas v nováčikovskej sezóne basketbalovej extraligy výborne. Po pár minútach vyhrávala 9:0, potom 18:11. Celý prvý polčas si udržiavala pred Prievidzou približne desať bodový náskok. Polčas vyhrali domáci o 11 bodov 42: 11. V domácom drese hral výborne najmä strelec 14 bodov v prvom polčase Miroslav Futo. Na rozohrávke sa výborným výkonom a 8 bodmi pridal Kosa. Najlepším strelcom v prvom polčase na strane hostí bol Szalay.

Po prestávke však domáci začali zle. Prievidza v priebehu niekoľkých minút vyrovnala na 50:50. Hostia však tesne pred koncom tretej štvrtiny prehrávali. Trojkou zvýšil na 60: 54 Výborný Futo. Výborný basketbal pokračoval. Domáci vyhrávali už 70:58. Prievidza opäť znížila, ukazovateľ skóre hlásil 72:70. Žilina dohrávala už bez vyfaulovaných Bučáka, Futa i Kosu. Prievidza 27 sekúnd pred koncom vyrovnala na 72:72 a dráma pokračovala v predĺžení.

Päťminútové predĺženie začali lepšie hostia v prakticky totožnej zostave ako bola základná. Vyfaulovaných mali len dvoch. Domáci však opäť vyrovnali a minútu a pol pred koncom predĺženia bolo 80:80. Skúsenejší hostia napokon vyhrali 80:84.

Fakty

2. kolo extraligy v basketbale mužov

Váhostav - SK Žilina - BC Prievidza 80:84 pp (42:31, 72:72)

Zostava

Žilina: 6 Michal Podhorský, 7 Matej Chodelka, 8 Jan Závodný, 9 Jozef Bučák, 10 Peter Tilandy, 12 Miroslav Futo, 14 Martin Nižný, 15 Viliam Kosa, 16 Lukáš Hoferica, 17 Rastislav Pavlovič, 18 Tomas Ďurana

Prievidza: 7 Viliam Ridzoň, 8 Aleš Kunc, 9 Daniel Boor, 10 Remi Yusuf, 11 Martin Blaho, 12 Gabriel Szalay, 15 Ivan Šimunič, 16 Pavel Bosák, 23 Ľuboš Štorcel, 24 Filip Pavlenda, 32 Marek Jass, 55 Martin Binovský

(trš)

Športová hala na Rosinskej ceste bola takmer zaplnená. Hlučnejší boli fanúšikovia hostí, domáci však mali prevahu. FOTO: MICHAL TRŠKO

Podrobné štatistiky celého zápasu nájdete tu.

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?