Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

V Bystrici prehrali, na čele ich vystriedal Slovan

Futbalisti MŠK Žiline prehrali v 11. kole Corgoň ligy v Banskej Bystrici 1:0 a na čelo ligovej tabuľky sa tak dostal Sloven Bratislava.

Útočník Žiliny Adauto a Banskej Bystrice Mouhamadou Seye počas prvého polčasu zápasu 11. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy.Útočník Žiliny Adauto a Banskej Bystrice Mouhamadou Seye počas prvého polčasu zápasu 11. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy. (Zdroj: SITA)

BANSKÁ BYSTRICA.

Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 11. kolo:

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:0 (1:0)
Gól: 23. M. Kuzma, ŽK: 13. Hučko, 30. Pleva, 90.+ Boroš - 90. Leitner, rozhodovali: Trutz - Csabay, Ružbarský, 3108 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Boroš - Pleva, Adámik, Poljovka, Savič - M. Pančík ml., Pečovský, Seye (77. Pich), Hučko - M. Kuzma (89. Chmelík), Uškovič (64. V. Gajdoš)
MŠK Žilina: Perniš - Adauto, Pečalka, Šourek, Leitner - Vyskočil (56. T. Oravec), Ľ. Guldan, Jež, Žilák - Lietava, Rilke (79. Kobylík)

Jozech Jankech (tréner B. Bystrice): "Dnes chlapci predviedli veľmi dobrý výkon, hrali s nasadením počas celého zápasu, iba v druhom polčase nás súper miestami začal prevyšovať. Vypracovali sme si však viacero dobrých príležitostí. Ak by sme aspoň jednu z nich využili, zápas by sme mohli dohrávať pokojnejšie. Proti veľmi dobrej a kvalitnej Žiline sme vyhrali a to ma teší. Chlapcom patrí poďakovanie za nasadenie, dobrý výkon a výsledok."

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Som sklamaný z výsledku. Do zápasu sme vstúpili dobre, ale inkasovali sme po hrubej chybe. Potom sme enormnou snahou chceli vyrovnať, ale nejde nám to vo finálnej fáze. Nedokážeme premeniť ani stopercentné šance. Tlačili sme sa dopredu, ale otvárali sme priestor súperovi. Banská Bystrica chodila do brejkov a vypracovala si vyložené šance. Myslím si, že domáci vyhrali zaslúžene."

(sita)

Žilinčania mali lepší úvod, no svoju aktivitu nepretavili do gólu. Domáci vyčkávali na svoju príležitosť a ujali sa vedenia v 23. minúte po chybe Adauta, ktorú využil Uškovič. Ten vnikol z pravej strany do šestnástky hostí, ideálne prihral Kuzmovi, ktorý sám pred Pernišom nezaváhal - 1:0. Inkasovaný gól hostí utlmil a taktovku postupne prevzali banskobystrickí futbalisti. V 35. min natiahol Perniša v žilinskej bránke razantnou strelou z vyše 20 m Seye.

Zaujímavé momenty sa udiali potom v závere polčasu, keď hostia mohli vyrovnať po štandardných situáciách. Najprv Leitner centroval loptu do ohňa a Guldan hlavičkoval k žrdi. Boroš iba s námahou vyrazil loptu na roh. Vzápätí sa po rohovom kope Ježa nepodarilo domácim odkopnúť loptu, dostal sa k nej Lietava, ktorý pálil presne k žrdi, no tečovaná lopta skončila vedľa bránky. Dukla odpovedala, keď najprv Pleva z uhla tvrdou a nebezpečnou strelou zamestnal Perniša, a potom po rohovom kope Seye hlavičkoval v šestnástke, no hosťujúci gólman loptu chytil.

Aj v druhom polčase sa hral atraktívny futbal, Žiličania sa snažili vyrovnať, no hostia boli nebezpeční z brejkov. Šancu na vyrovnanie mal v 56. min Lietava, ktorému poslal dobrý center Jež, no útočník Žiliny mieril tesne vedľa pravej žrde. O minútu neskôr sa dostal do dobrej príležitosti Oravec, no pokazil rozhodujúcu prihrávku nabiehajúcemu Lietavovi, ktorý mohol skórovať do prázdnej bránky. Potom prišli nebezpečné kontry domácej Dukly, keď najprv Kuzmovu strelu odvracal na bránkovej čiare Leitner, neskôr o minútu sa dostal do brejku Pečovský, Perniš zle vybehol, no stredopoliar domáceho tímu prihrávku pred prázdnu bránku zle načasoval a hosťujúci Guldan v poslednej chvíli poslal loptu vedľa žrde. Dukla sa naďalej dostávala do brejkov. V 69. min po centri Plevu hlavičkoval Hučko tesne vedľa žrde.

V 74. min Kuzma vysunul Gajdoša, ktorý však v šestnástke Perniša neprekonal. Žilinčanom nešli finálne prihrávky a ani koncovka, v 77. min po Adautovom centri z pravej strany síce Oravec prehlavičkoval Boroša, no zároveň aj bránku. Ďalšiu šancu pripravil Hučkovi aktívny Pečovský, ktorý ale z ľavej strany pokutového územia neskóroval. "Vojaci" síce gól nedali, ale do soboty vedúci tím Corgoň ligy obrali o tri body a zosadili ho z pozície lídra.

Výsledky 11. kolo - sobota

Banská Bystrica - Žilina 1:0 (23. Kuzma), Nitra - Slovan Bratislava 0:1 (18. Saláta, za hostí ČK Dosoudil), Dubnica - Košice 1:0 (30. Lupták), Prešov - Ružomberok 1:0 (27. Hanek).

12. MFK Košice 11 2 1 8 9:18 7

Poradie strelcov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2009/2010 po sobotňajších zápasoch 11. kola:

1. Ján Novák (Košice), Juraj Halenár (Slovan) - 6 gólov
3. Pavol Masaryk (Slovan), Dušan Uškovič (Banská Bystrica), Peter Doležaj (Trnava) - 5 gólov
6. Samuel Koejoe (Dunajská Streda), Róbert Rák (Nitra), Ivan Lietava (Žilina) - 4 góly
9. Vladimír Kožuch, Ľubomír Bernáth, Michel Neto (všetci Trnava), Stanislav Velický (Senica), Tomáš Bruško (Banská Bystrica), Tomáš Zápotoka (Dubnica) - 3 góly
15. Samuel Slovák (Slovan), David Kobylík, Babatounde Bello, Emil Rilke (všetci Žilina), Miloš Šimončič (Nitra), Tomáš Ďubek, Miloš Lačný, Ján Maslo (všetci Ružomberok), Róbert Pich, Viktor Pečovský (obaja Banská Bystrica), Petr Faldyna (Senica), Peter Katona (Prešov) - 2 góly
27. Ján Kozák ml., Rogério Márcio Botelho Gaúcho, Martin Dobrotka, Radek Dosoudil, Peter Petráš, Kornel Saláta (všetci Slovan), Milomir Sivčevič, Štefan Zošák, Anton Sloboda (všetci Ružomberok), Ľuboš Belejík, Marek Penksa, Matej Ižvolt, Miroslav Poliaček, Martin Pribula, Ján Papaj, Michal Hanek (všetci Prešov), Ondřej Šourek, Ľubomír Guldan, Róbert Jež (všetci Žilina), Roman Sloboda, Arnold Šimonek, Lukáš Štetina, Ivan Hodúr, Ľuboš Kolár (všetci Nitra), Dávid Škutka, Juraj Hovančík, Marko Milinkovič (všetci Košice), Ivan Belák, Milan Pavlovič, Roland Števko, Juraj Piroska (všetci Senica), Egidius Majus, Markus Seelaus, Guillaume N´Kendo (všetci Dunajská Streda), Filip Kiss, Andrej Hodek, Marián Tomčák, Martin Mikulič (všetci Petržalka), Peter Šulek, Michal Filo ml., Martin Nosek, Peter Kiška, Erik Ľupták (všetci Dubnica), Tiago Henrique Bernardini (Trnava), Marek Kuzma (Banská Bystrica) - 1 gól
(spolu 71 strelcov)

Vlastné góly: Jiří Homola (Senica), Giorgij Cimakuridze (Žilina), Peter Bašista (Košice)