Sobota, 10. december, 2022 | Meniny má Radúz

Žilina s Dunajskou Stredou vyhrala 1:0

Na severe Slovenska dnes domáca najvyššia futbalová súťaž pokračuje zápasom Žilina Dunajská Streda. Zápas vám prinášame priamo zo štadióna.

S loptou kapitán MŠK Žilina Robo Jež. Jediný strelec zápasu.S loptou kapitán MŠK Žilina Robo Jež. Jediný strelec zápasu. (Zdroj: SITA)

(trš)

Pavel Hapal (MŠK Žilina): "Bol to zaujímavý zápas, som spokojný s výsledkom aj s hrou. Bol to obrat oproti tomu, čo sme hrali pred pár dňami na Slovane. Súper hrozil zo stredných vzdialeností, trafil dve žrde, ale napriek tomu sme mali zápas pod kontrolou a zaslúžene sme vyhrali. Škoda, že sme nepremenili niektorý z našich sólových únikov a nepoistili si víťazstvo. Dunajská Streda dobre bránila, ale aj tak sme si vypracovali viac gólových šancí."

Kurt Garger (DAC Dunajská Streda): "Videli sme veľmi dobrý zápas, prvý polčas sme mali tri šance a trafili dve žrde. Proti Žiline, ktorá skončila minulú sezónu druhá, sme odohrali dobrý zápas s nešťastným koncom. Bohužiaľ, v druhom polčase prišlo to, čo nemalo prísť. Žilina si vypracovala peknú akciu a jej kapitán ju zakončil gólom. Potom sme už nemali šance na strelenie gólu. S výkonom mužstva som spokojný, keďže sme so Žilinou odohrali výbornú partiu. S výsledkom však spokojný nie som." (sita)

Koniec zápasu. Žilina zápas vyhrala, hosťom v posledných minútach nič vážne nedovolila. Skupinka hostí ešte provokovala, nikto na štadióne si ich však nevšímal.

87. minúta. Žilina zápas kontroluje, hostia sa posledných 15 minút do vážnejšej šance nedostali. Rilkeho nahradil Bello.

78. minúta. Kobylíka nahradil mládežnícky reprezentant Žilák. Dunajská Streda má na vyrovnanie poslednú približne štvrť hodinu. Snaží sa, Žilinčania

70. minúta. Domáci sa dočkali. Vedúci gól MŠK Žilina strelil kapitán Robo Jež. Nabehol si na kolmú prihrávku a obstrelil vybehnutého Novotu.

67. minúta. Koejoeho nahradil Bognár.

64. minúta. Prvé streidanie domácich. Vyskočila na ihrisku nahradil Zlatkovič.

60. minúta. Na ihrisku, medzi lavičkami i na tribúnach sa iskrilo. Dôvodom bolo počínanie hosťujúceho Seelausa, ktorý sa zrútil po súboji s Leitnerom na ihrisko. Okamžite až na trávnik vybehla hosťujúca lavička, následne aj domáca. Seelaus nakoniec dostal žltú kartu a do hry sa zapojil.

53. minúta. Nebezpečne vystrelil Jež, opäť vedĺa brány. Bola to opäť niekoľká nebezpečná situácia, Novota v bráne Dunajskej Stredy si posledné minúty dobre zachytal.

47. minúta. Pokrikom my chceme gól, začali druhý polčas fanúšikovia. Domáci sa snažia, za niekoľko minút boli v nebezpečnej situácii asi tri krát, stále neúspešne.

Po prvom polčase 0:0. Hostia pred polčasom hru vyrovnali, rovnako aj im sa podarilo vypracovať si aj niekoľko šancí. Gól však v prvom polčase nestrelilo ani jedno mužstvo.

31. minúta. Šancu mal na opačnej strane aj Ivan Lietava. V šestnástke hostí obohral obrancu, vystrelil však vedľa Novotovej brány.

31. minúta. Hráčom Dunajskej Stredy sa darí vyrovnávať hru. Tyč po nebezpečnej strele zo šestnástky trafil N´Kondo.

30. minúta. Žilina je v prvej polhodine aktívnejšia, vypracovala si niekoľko šancí, gól však streliť nedokázala. Najväčšie šance mali obaja Rilke a Lietava. Brvno z priameho kopu však nastrelili aj hostia.

Zostavy

Žilina - Dúbravka - Tsimakuridze, Piaček, Pečalka, Leitner - Guldan - Kobylík (77. Kobylík), Jež, Vyskočil (64. Zlatkovič) - Rilke (87. Bello), Lietava

Dunajská Streda - Novota - Helísek, Nikolič, Majus, Kazlauskas - Speranza, Seelaus (81. Ateme), Boya, Hassan - Koejoe (67. Bognár), N´Kendo

Národnostné problémy na zápase takmer neboli. Prečítajte si viac tu.

Ostatné výsledky 10. kolo:
Senica - Nitra 0:0, Slovan Bratislava - Banská Bystrica 3:0 (22. a 66. Halenár, 5. Petráš), Ružomberok - Petržalka 2:0 (39. Lačný, 90. Maslo), Trnava - Dubnica 1:0 (8. Doležaj z pen), Žilina - Dunajská Streda 1:0 (70. Jež).