Priamo zo Štadióna: Hokejisti Žiliny prehrali s Nitrou 1:4

Hokejisti MsHK Žilina doma prehrali v treťom kole s HC Nitra 1:4.

Oporou domácich by opäť mal byť brankár Lipovský.Oporou domácich by opäť mal byť brankár Lipovský. (Zdroj: SITA)

Povedali po zápase:

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "V úvode zápasu sme mali tlak, ktorý sme nevyužili. Nitra postupne hru vyrovnala a dobre bránila. Druhá tretina nám nevyšla, nevyužili sme štyri presilové hry a málo sme sa pokúšali o streľbu. Po individuálnej chybe sme inkasovali prvý gól, neskôr súper pridal ďalší. V poslednej tretine sme hrali zle, nepresadzovali sme sa cez zhustené stredné pásmo. Po zápase v Košiciach nám vypadli Špilár a Pleva, v druhej tretine sa zranil Török, čo viedlo k zmenám v našej zostave. Víťazstvo Nitry je však zaslúžené. Musíme sa z tohto zápasu poučiť a ísť ďalej.

Peter Oremus (tréner Nitry):
"Vážim si výsledok, ktorý sme v tomto zápase dosiahli, hráči na ľade odviedli kus roboty. Bolo vidieť, že po víťaznom zápase s Košicami chceli uhrať dobrý výsledok v Žiline. Od úvodu išli za týmto cieľom, za čo im patrí vďaka."

59. minúta. Dobre hrajúci Chrenko ešte pridal v poslednej minúte štvrtý gól. Žilina - Nitra 1:4

57. minúta. Nitra zrejme v presilovke rozhodla o výsledku dnešného zápasu. Gól strelil Čaládi, asistovali mu Chrenko a Podstavek. 1:3.

56. minúta. Na trestnú lavicu po faule odišiel domáci Škuta.

55. minúta. Domácim zostáva päť minút. Museli sa však naopak brániť. Hostia už dvíhali ruky nad hlavu, Lipovský však výborne zachránil.

53. minúta. Na trestnej lavici sedí hosťujúci Kováčik, Žilina mala niekoľko veľkých šancí, presilovku však nevužila. Stav je stále 1:2.

52. minúta. Usporiadatelia na zápase nahlásili 884 platiacich divákov.

49. minúta. Hokejisti oboch mužstiev sa desať minút pred záverom rozohrali, Lacovi do masky vypálil jeden z domácich hokejistov.

47. minúta. Nitra mala opäť šancu dnešný zápas hádam aj rozhodnúť. Vzápätí nepremenili príležitosť domáci, Laco ležal na ľade prekonaný. Stále 1:2.

44. minúta. Zatiaľ si za posledné minúty lepšie zachytal Lipovský v domácej bránke. Nitra je nebezpečnejšia. Dva krát domácich brankár zachraňoval.

41. minúta. Záverečná tretina začala svižne. Ku víťazstvu majú stále blízsko obe družstvá.

Koniec druhej tretiny. Mužstvá po dvoch tretinách odišli do kabíny. Nitra je zatiaľ o gól lepšia.

40. minúta. Žilina na druhý gól odpovedala tri sekundy pred druhou prestávkou. Vala vystrelil ľahkú strelu a Laco ju pustil pomedzi betóny až do brány. Asistoval Nádasdi.

40. minúta. Nitra presilovku využila 9. sekund pred jej koncom. Strelou od modrej Lipovského prepálil Špelda, asistoval mu Chrenko.

38. minúta. Opäť v oslabení sa na bránku rútil Nitran Saliji, Nádašdi ho však zastavil a rozhodca ho vylúčil. Vylúčený Nitran sa medzičasom vrátil, presilovku teda hrajú hostia.

37. minúta. Žilina hrá ďalšiu presilovku, presadiť sa nevie.

34. minúta. Nitre sa podarilo dať prvý gól. V oslabení vystrelil za chrbát Lipovského Štefanka, asistoval mu Saliji.

33. minúta. Vylúčenia pokračujú. Žilina sa ubránila a vylúčený je Nitran Slovák.Žilina v presilovke vystrelila, brankár Laco však ľahko chytil.

31. minúta. Na trestnej lavici ďalší domáci. Tentoraz za Lipovského Kokavec.

30. minúta. Na zápas sa dnes prišlo pozrieť len niekoľko stoviek divákov. Škoda, po víťazstve v Žiline si podporu domáci zaslúžili. Budú o ňu mieť ešte tuho bojovať.

28. minúta. Najlepšími v oboch dresoch zatiaľ jednoznačne brankári i keď ich útočníci na oboch stranách zatiaľ veľmi nevystrašili.

25. minúta. Domáci sa bránili dokonca traja, jeden z obrancov stratil hokejku. Nitrianska presilovka sa však skončila vylúčením Kováčika. Stav stále 0:0. Presilovku hrá Žilina.

23. minúta. Na trestnú išiel aj domáci Hreus. Za pád pod nohy.

21. minúta. Žilina začala druhú tretinu presilovkou, vypracovala si niekoľko šancí, brankára však vážnejšie neohrozila.

Po prvej tretine. Žilina remizuje po prvej tretine s Nitrou 0:0.

19. minúta. V šanci bol Koložváry, stále bez gólov.

18. minúta. Opäť vylúčený Nitran. Tentokrát Novák.

17. minúta. Žilina mala počas presilovky tlak, viacero šancí, raz dokonca už diváci dvíhali ruky nad hlavy, stav je stále 0:0.

16. minúta. Presilovku hrajú aj domáci. Na trestnej už sedí Jass.

14. minúta. Domáci sa presilovke ubránili.

13. minúta. Veľkú šancu mali Nitrania, puk však za Lipovského nepretlačili. Žilina hrá stale oslabená. Domáci brankár posunul bránku, usporiadatelia ju museli naprávať.

12. minúta. V domácej bránke zostal ležať Lipovský, našťastie sa však pozbieral.

12. minúta. Prvý vylúčený. Na trestnú odišiel domáci Palovčík. Hákoval.

11. minúta. Od modrej vystrelil na domácu bránku Ručkay, Lipovský zasahovať nemusel.

9. minúta. Ani jedno z mužstiev si stále nevypracovalo jasnú gólovú príležitosť, na klzisku sa väčšina akcii končí nepresnosťami.

0. minúta. Prvú strelu na brankú vystrelili domáci Žilinčania. Nastúpili v čiernych dresoch, hostia z Nitry v bielom.

Zostava MsHK Garmin Žilina -

ŽILINA - Lipovský - Rúfus, Škuta, Nádašdi, Turoň, Horák, Urban, Ondrej, Krčula - Barinka, Palovčík, Krajči, Škoda, Koložváry, Kokavec, Vala, Hreus, Török, Drevenák, Valášek, Hájnik

Zostava Nitra -

Nitra - Laco - Ďurák, Špelda, Vlk, König, Novák, Jass, Ďurkech - Podstavek, Chrenko, Čaládi, Rumpel, Slovák, Kováčik, Gráčik, Štefanka, Saliji, Ručkay, Dobrý, Baran

Rozhovor s trénerom MsHK Žilina Ladislavom Spišiakom po zápase prvého kola v Košiciach si prečítajte tu.