PRIAMO ZO ŠTADIÓNA. Žilina vs. Hajduk 1:1

Na futbalovom štadióne v Žiline pod Dubňom začal zápas MŠK Žilina s Hajduk Split. Zápas sa skončil remízou 1:1.

ŽILINA. Futbalisti úradujúceho slovenského vicemajstra MŠK Žilina remizovali vo štvrtkovom prvom stretnutí 3. predkola Európskej ligy UEFA 2009/2010 na domácej pôde s Hajdukom Split 1:1 (0:0). Pred budúcotýždňovou odvetou, ktorá je pri Jadrane na programe vo štvrtok 6. augusta o 20.15 h, tak majú väčšie šance na postup do ďalšej fázy eliminácie Chorváti.

Žlto-zelení mali na Štadióne pod Dubňom pred slušne zaplnenými tribúnami viac z hry, no víťazstvo napokon vydolovať nedokázali. V 51. min otvoril skóre hosťujúci Rafael, ktorý využil zaváhanie Patrika Mráza pri "malej domov". V 73. min vyrovnal na konečných 1:1 z pokutového kopu David Kobylík.

Povedali po zápase

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Myslím si, že počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom. Hajduk sa u nás zameral na defenzívu a rýchle protiútoky, čo jeho hráčom aj vychádzalo. V držaní lopty sme však súpera jednoznačne prevýšili. Pri našom inkasovanom góle sme mali možno smolu, ale futbal je o chybách a takéto situácie sa stávajú. Celkovo sme však odohrali dobré stretnutie a v odvete máme určite šancu na postup. Osobne si myslím, že domáci budú hrať pred svojimi fanúšikmi viac ofenzívne a nejaké okienka v ich obrane sa nájdu."

Ante Miše (tréner Hajduku): "Myslím si, že to bol veľmi kvalitný zápas. Ťažko povedať, kto bol v tomto dueli lepším tímom. Obe mužstvá mali viacero šancí, preto si myslím, že remíza je spravodlivá. Žilina má veľmi dobré a disciplinované mužstvo, ktoré nás potrápilo. Na ihrisku bolo v závere vidieť, že domáci už majú za sebou niekoľko zápasov v novej sezóne, takže boli na tom lepšie po kondičnej stránke. Myslím si, že šance na postup sú stále 50 na 50. V odvete pôjdeme určite za víťazstvom, rozhodne nebudeme hrať iba na remízu."

Ivan Lietava (útoční Žiliny):
"Myslím si, že šance na postup sú stále 50 na 50. Ukázalo sa, že sa s nimi dá hrať, nie sú to zase až takí kvalitní hráči, ako by si niekto myslel. Pred domácimi divákmi budú určite veľmi sebavedomí, budú chcieť vyhrať, čo by nám mohlo len vyhovovať. V odvete budeme musieť streliť gól, bez toho sa nedá postúpiť ďalej. Dúfam, že nás prídu povzdubiť aj slovenskí fanúšikovia a vyjde nám to podľa predstáv. Pri mojej šanci som mieril do jediného voľného miesta, no žiaľ, nepadlo to tam. Azda to vyjde nabudúce."

Dušan Perniš (brankár Žiliny):
"Pri nešťastnom inkasovanom góle som Paťovi kričal, aby mi nedával loptu a zahral to preč z pokutového územia. Žiaľ, nepočul ma a chcel to zahrať futbalovo. Už v minulom roku sme s Levski hrali doma 1:1, takže je to výsledok, ktorý nám stále dáva šancu na postup. Úprimne musím povedať, že som od Hajduku čakal trochu viac, svojím vystúpením ma sklamal. Doma budú hrať určite otvorenejšie a viac ofenzívne. Dnes sme sa pri ich prehustenej defenzíve dosť nadreli pri vytváraní šancí, o týždeň by sme to mohli mať jednoduchšie."

David Kobylík (stredopoliar Žiliny): "Nemyslím si, že by nás Chorváti nejako sklamali. Skôr je to celé o nás a o tom, aký výkon podáme. Keď hráme na hranici svojich možností, máme šancu proti každému súperovi. Hajduk naznačil, kde sú jeho kvality, ale my sme mali určite viac gólových príležitostí. V hre to bolo možno vyrovnané, ale na šance sme určite vyhrali. Súper mal veľké šťastie pri strelenom góle. Boli tam štyria naši hráči, určite to malo dopadnúť inak. Paťo to chcel vyriešiť elegantne, potom to hosťujúci útočník ešte aj zle trafil, inak by Perniš loptu chytil. Napokon sme však ukázali našu morálku, dali sme vyrovnávajúci gól a mali sme aj ďalšie šance. Myslím si, že určite máme na to, aby sme v odvete skórovali a postúpili. Otázne je, ako sa dokážeme vyrovnať s atmosférou, ktorá nás v Splite čaká, ale tento dvojzápas je určite ešte hrateľný."

Patrik Mráz (obranca Žiliny):
"Inkriminovaná situácia, z ktorej sme dostali gól, ma veľmi mrzí. Nevidel som súperovho hráča, ktorý bol za Jožkom Piačekom. Chcel som dávať malú domov, no ani tá mi nevyšla dosť razantne. Ešte raz chcem zdôrazniť, že mi je to celé ľúto. Teší ma, že sme potom vyrovnali po penalte, ktorú som ďvyrobilď. Pri jedenástke som mohol ešte utekať, no videl som ho pod sebou, tak som padol a vyšlo to. Myslím si, že šance na postup sú stále 50 na 50."

(sita)

MŠK Žilina - Hajduk Split 1:1 (0:0)

Góly: 73. Kobylík (11 m.) - 52. Rafael

Žlté karty: 45. Guldan, 54. Mráz - 24. Maloča, 31. Šerič, 45. Brkljača, 72. Rubil

Rozhodcovia:

Divákov: 6012

MŠK Žilina - 30 Dušan Perniš - 2 Stanislav Angelovič, 15 Jozef Piaček, 23 Ondřej Šourek - 6 Patrik Mráz - 5 Ľubomír Guldan - 8 David Kobylík, 12 Róbert Jež (K), 4 Adam Žilák (60. Bello) - 10 Adauto, 39 Ivan Lietava

Hajduk Split - 1 Subašič - 4 Šerič, 10 Ibračič, 14 Tomasov (58. Cernat), 15 Gabrič, 20 Skoko, 22 Maloča, 26 Rubil, 27 Brkljača (74. Strinič), 28 Pandža, 30 Rafael (76. Rodič)

Rušno bolo až do konca, zápas sa však skončil 1:1. Žilinčania (hráči) majú hlavy dole, pozícia pred odvetou však nie je beznádejná. Vlani sa 1:1 skončil aj domáci zápas s Levski Sofia.

V druhom polčase rozhodca nastaví 3 minúty.

89. minúta. Hostia po priamom kope nastrelili brvno. Gól však nedali.

Zatiaľ to vyzerá na 1:1, ale zostáva posledných asi 5 minút.

85. minúta. Futbal sa zvrhol. Hrá sa hore dole, veľmi sa nebráni, trošku sa hráči aj kopú. Stále 1:1.

83. minúta. Obrovskú šancu spálil Ivan Lietava. Toto nie je dať gól Senici. Výborne mu prihral Zlatkovič.

Posledné minúty je Žilina lepšia.

81. minúta. Šance Žilina má, ale nebezpeční sú aj hostia. Hrajú už na brejky. Vedľa pálil Zlatkovič.

Na štadióne sa z kotla domácich už nadávalo na futbalový zväz, teraz rovnako na bratislavský Slovan. A to ani dnes nehrá.

Z ihriska odišiel strelec doteraz jediného gólu David Kobylík, prišiel Zlatkovič. Čech za balkánca.

Kto neskáče, vraj nie je šošon.

Pavel Hapal na lavičke domácich veľmi nesedí. Takmer sa zrazil s postranným rozhodcom.

74. minúta. Vo veľkej šanci bol opäť Rafael. Šourek vykopol.

72. minúta. Góóóól. Kobylík bezpečne na radosť domácih fanúšikov premenil. Naozaj rutinérsky.

71. minúta. Jedenástka. Po faule na Mráza sa bude kopať proti hostujúcej bránke.

68. minúta. Diváci domácich povzbudzujú, snaha je, ale zatiaľ neplodná.

65. minúta. Opäť centroval Angelovič, hlavičkoval Bello, ale len slabo.

64. minúta. V šanci bol striedajúci Bello, rovnako strieľal Kobylík. Zatiaľ všetko márne.

V momentálnej fáze Hajduk kontroluje hru. Žilina sa snaží, ale len to jej na úspech stačiť nebude.

V sektore domáceho fanklubu sa rozhorela dymovnica. Rýchlo ju však zahasili.

60. minúta. Na pravej strane sa snažil Angelovič, zrejme najlepší muž v žltom drese.

56. minúta. Ježov center ľahko chytil brankár hostí Subašič.

Žilina prehráva a je viditeľne otrasená. Žltú kartu dostal Mráz

52. minúta. Po zmätkoch v domácom pokutovom území dali hostia gól. Perniša preloboval Rafael. Prsty v tom mal Mráz.

46. minúta. Druhý polčas začínajú asi domáci, čaká sa na rozhodcov. Už sú tu.

Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou 0:0. Hajduku to zatiaľ vyhovuje viac, Žilina bola aktívnejšia, ale zasa nijaký zdrvujúci tlak.

Výborne dnes v domácom drese hrá Angelovič, mladý Žilák, snaží sa Kobylík aj Jež.

43. minúta. Žilák prihral Ježovi, ten krásne vystrelil, len vedľa.

41. minúta. Nebezpečne vystrelil Ivan Lietava. Vedľa. Fanúšikovia mu však odpovedali skandovaným potleskom.

40. minúta. Svetlo už opäť svieti, Hráči teda loptu uvidia.

36. minúta. Tesne vedľa brány vystrelil Jež. "Dobre píska ten Grék," hovoria fanúšikovia.

35. minúta. Center Mráza na Adauta. Rohový kop domácich. Hlavičkoval Piaček, hostia loptu odkopli.

34. minúta. Výborne zasahoval Perniš.

33. minúta. Loptu do siete hostí dostal Adauto. Rozhodca však radosť na tribúnach pokazil zástavkou. Mával ofsajd.

28. minúta. Šanca súpera. Ibričič strieľal vedľa.

Na štadión sa dostali asi desiati chorvátski štátni občania, keďže však spievali chorály, okamžite ich policajti vyviedli.

26. minúta. Spoza šestnástky strieľal Ivan Lietava, brankár vyrazil. Dorážky už brankára neohrozili.

25. minúta. Loptu sa z priameho kopu snažil zakrútiť do brány hostí Jež. Slabá strela letela nad.

23. minúta. Po Kobylíkovom centri strieľal vedľa hosťujúcej bránky Robo Jež.

22. minúta. Hrá sa pomerne dobrý futbal v dobrej atmosfére.

20. minúta. Už niekoľko minút nesvietia reflektory, zatiaľ však svieti slnko. Ak sa ich však nepodarí nahodiť, hráči vidieť na loptu nebudú.

19. minúta. Žilina má doteraz miernu prevahu. Šancu mal už v prvej minúte Jež, brankára hostí neprekonal.

15. minúta. Na štadióne v Žiline je sólidna atmosféra a pomerne slúšne je zaplnené aj hľadisko. Vypredané však zďaleka nie je.

Zápasu predchádzali strety polície s fanúšikmi Hajduka. Viac si prečítajte tu.