PRIAMO ZO ŠTADIÓNA. Žilina vyhrala so Senicou 3:0

Dnes do Žiliny príde nováčik zo Senice.Dnes do Žiliny príde nováčik zo Senice. (Zdroj: ČTK)

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina vyhrali v treťom kole Corgoň ligy nad Senicou 3:0. Dva góly strelil Ivan Lietava, tretí pridal David Kobylík.

Povedali po zápase:

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Som spokojný s výsledkom, aj s predvedenou hrou. Od začiatku sme hrali dobre, dobre sme kombinovali. Výkon v druhom polčase asi poznamenal zápas v Moldavsku, aj keď sme hrali koncentrovane, kombinácie už boli menej presné. Som spokojný s defenzívou, neurobila žiadnu hrubú chybu. Všetci hráči odviedli dobrý výkon, mali sme šance a dali sme aj góly."

Ladislav Hudec (tréner FK Senica): "Žilina hrala pekný, kombinačný futbal. Aj my sme ho chceli hrať, ale sme ešte trochu inde. Museli sme hrať na hranici našich možností. Z tohto zápasu sa musíme poučiť a hrať u lepších súperov trochu inak."

MŠK Žilina - FK Senica 3:0 (2:0)

Góly: 14. Lietava, 45. Kobylík, 90. + Lietava

Žlté karty: 55. Lietava, 79. Guldan, 84. Jež - 65. Tesák, 83. M. Laurinc

Rozhodcovia: Vladimír Vnuk, Mókoš, Weiss

MŠK Žilina - 30 Martin Dúbravka - 2 Stanislav Angelovič, 15 Jozef Piaček, 23 Ondřej Šourek - 6 Patrik Mráz - 5 Ľubomír Guldan - 8 David Kobylík (70. Zlatkovič), 12 Róbert Jež (K),4 Adam Žilák (83. Bello) - 14 Tomáš Oravec (44. Adauto), 39 Ivan Lietava

FK Senica - 1 Andrej Fišan - 2 Radek Sláma, 7 Lukáš Tesák, 8 Ivan Belák, 10 Petr Faldyna (70. Hejčík), 13 Martin Laurinc (K), 16 Miloš Juhász, 17 Milan Pavlovič (65. Tarek), 21 Juraj Piroška, 22 Roman Mihálik, 25 Tomáš Vrťo (56. Čáp)

Aktuálna tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2009/2010 po nedeľňajších zápasoch 3. kola:

12. DAC Dunajská Streda 3 0 1 2 1:4 1

Zápas sa skončil. Škoda, že sa domácim hráčom nechcelo až k sektoru fanúšikov domácich, to bolo dnes zrejme jediné čo sa im dalo vyčítať. Naozaj to nebolo pred zápasom s Hajdukom Split zlé. Výsledok 3:0 by sa v štvrtkovom zápase asi páčil všetkým.

90. minúta. Góóóóól. Lietava. Po skvelom centry Ageloviča sprava elegantne prsiami len doklepol loptu do brány dnešný hrdina Ivan Lietava.

90. minúta. Nastavujú sa dve minúty

88. minúta Zápas sa už len dohráva, všetci sú zrejme spokojní. Senice že dostala len dva, Žilina má tri body.

Na ihrisku Adauta ošetrovala domáca dvojica Popluhár - Šumichrast, lekár - masér.

83. minúta. Po škaredom faule na Adauta dostal žltú kartu Juhász. Po následnej strkanici dostal kartu aj Jež. Aktívne sa však do problému s úmyslom všetko vyriešiť zapojil Ivan Lietava, dnes veľmi dobre hrajúci. Opäť získal sympatie publika.

82. minúta. Žilinský objav posledných týždňov Adama Žiláka nahradil na ihrisku Bello.

81. minúta. Senica kopala roh. Do šance sa však po protiútoku dostal Jež, centroval ale Adauto sa k lopte už nedostal.

79. minúta. Guldan po Lietavovi druhý so žltou kartou.

75. minúta. Pekná strela Ivana Lietavu skončila tesne vedľa brány. Opäť bolo v hľadisku počuť jeho meno.

73. minúta. Z priameho kopu centroval Mráz. Adauto sa však s loptou zamotal a ani Žilákov center nikoho v žltom nenašiel.

Fanúšikov hostí stále počuť. Spoločne s domácimi je ich na štadióne 3908.

70. minúta. Striedajú aj domáci. Kobylíka nahrádza Zlatkovič. Kobylíkovi sa dostalo takmer standing-ovation.

69. minúta. Na ihrisko pôjde aj tretí striedajúci z lavičky Senice. Faldynu nahradil Hejčík.

68. minúta. Cez Žiláka sa uvoľnil Tarek, odcentroval ale len Šourkovi na hlavu.

Žilina hrá dobre, vyhráva 2:0, domáci fanúšikovia sú aj tak nespokojní, zrejme by chceli desať...

65. minúta. V drese Senice ide na ihrisko Tarek. Odišiel Pavlovič.

65. minúta. Tesák fauloval Angeloviča. Dostal žltú kartu.

Senica doteraz nič moc neukázala, ak dá nejaký gól bude to náhoda. Žilina je naozaj lepšia.

60. minúta. Kobylík najskôr 40 metrov od brány vycvičil Tesáka, slabú strelu však Fišan ľahko chytil.

Seničan Mihálik si prezúva kopačky, hádam sa mu v nových bude dariť viac.

58. minúta. Robo Jež dal gól, neplatil však. Najskôr bol domáci kapitán v dobrej šanci, zle prihral a následnú Adautovu prihrávku už preberal v ofsajde.

56. minúta. Čáp v drese hostí nahradí Vrťa.

55. minúta. Ivan Lietava už je takmer v každej štatistike. Po faule na Mihálika dostal žltú kartu.

54. minúta. Kobylíkovi vzal loptu Juhász, centroval, Faldyna sa však proti Piačekovi nepresadil.

53. minúta. Piaček centroval na Lietavu, ďalší roh, Fišan loptu chytil.

52. minúta. Kobylík hľadal prihrávkou medzi obrancov Adauta. Nebolo z toho nič.

51. minúta. Výborne hrajúci Žilák vybojoval rohový kop. Lietava však hlavičkoval na prednej tyči len vedľa brány.

Pätica Seničanov sa ide rozcvičiť. Domáci sa rozcvičujú stále.

48. minúta. Do šanca mohol ísť Faldyna, Piaček mu v tom však zabránil.

46. minúta Druhý polčas výkopom začína Senica.

Fanúšikovia Hajduku Split totiž nemôžu na futbal svojho klubu a nebude pre nich počas zápasu ani vyhradený sektor.

Hlásateľ pozýva počas prestávky fanúšikov na štvrtkový zápas proti Hajduku Split. Lístky sa predávajú len do stredy a nedajú sa na Ticketportali rezervovať. Musia sa hneď kúpiť. VO štvrtok však už sa kúpiť nedajú.

POLČAS. Bezprostredne po rozohrávke po Kobylíkovom góle rozhodca prvý polčas skončil. Zápas je to zatiaľ slušný, je sa na čo pozerať.

45. minúta. Góóóól. Kobylík. Vyrazenú strelu na bránu hostí napálil pod brvno Fišanovej brány nováčik v žlto-zelenom žilinskom drese Kobylík.

44. minúta. Zraneného Oravca vystriedal Adauto

Rozcvičiť sa išli domáci Adauto a Bello.

41. minúta. Žilina zhrávala ďalší roh. Šourekovu prvú strelu brankár vyrazil, druhá išla nad bránu. Výborná šanca.

MŠK hrá dnes na hrote s dvoma klasickými útočníkmi. Od začiatku hrajú aj Lietava a aj Oravec. Nevyzerá to zle.

37. minúta. Strelu Davida Kobylíka nádhernou robinzonádou vyrazil Fišan a loptu potom hostia odkopli.

36. minúta. Pekne pred šestnástku prenikal domáci mladík Žilák. Hostia ho faulovali a bude sa kopať priamy kop.

34. minúta. Pekne vystrelili aj hostia. Pavlovič však mieril tesne nad.

32. minúta. Pekne vystrelil Patrik Mráz. Fišan však strelu smerujúcu do stredu brány chytil.

30. minúta. Na ihrisku sa celkom fauluje. Žilina je lepšia, Senica sa to snaží nahradiť bojovnosťou.

29. minúta. Po rohu Kobylíka Fišan v domácej bránke vyboxoval.

26. minúta. Center z priameho kopu Roba Ježa všetkých preletel a skončil za bránkovou čiarou pri rohovej zástavke.

25. minúta. Po rohu veľká šanca Senice. Dúbravka zachránil.

24. minúta. Po peknom centri sprava sa snažil hlavičkovať práve Belák. Piaček mu nedovolil. Senica kopala roh.

V drese Senice naopak nastúpili dvaja hráči, ktorí ešte na jar hrali v Žiline. Belák aj Tesák. Zatiaľ ich odchod v dnešnom zápase Žilinu bolieť nemusí.

V bráne domácich chytá dnes Dúbravka. Práve on by mal byť náhradou za Perniša, ktorý v zime odíde do škótskeho Dundee.

Zo sektora domácich skalných fanúšikov sa dokonca ozvalo skandované Ivan Lietava. Veľký rozdiel oproti minulosti. Lietava dal v sezóne už druhý domáci gól. Prvý proti Dacii Kišiňov.

14. minúta. Góóóól. Ivan Lietava. Senica na súperovej polovici stratila loptu, Kobylík ju posunul Ježovi, ten pomedzi obrancov prihral Lietavovi do behu a ten po kľučke na brankára skóroval.

12. minúta. Žilinčania tlačia, hrajú aktívne, na polovici Senice. V šanci bol Oravec, vysoko hlavou prestrelil.

9. minúta. V prvej veľkej šanci bol Ivan Lietava. V ofsajde ho našiel asistent rozhodcu.

4 minúta. Prvá strela domácich. Neúspešne a nepresne na bránu hostí strieľal Robo Jež.

3 minúta. Prvú šancu mali hostia. Z bezprostrednej blízkosti hlavičkoval Faldyna, loptu však hlavou na domácu bránu neposlal.

1 minúta. Výkopom zápas začali Žilinčania. Hostí prišla do Žiliny podporiť skupina asi 30 fanúšikov. Zatiaľ ich však počuť viac ako domácich.

Pred zápasom sa vedenie klubu oficiálne rozlúčilo s bývalým hráčom MŠK Žilina Admirom Vladavičom, ktorý počas letnej prestávky prestúpil do rakúskeho Salzburgu.

Zostavy v akých mužstvá na zápas nastúpia:

Tretie kolo Corgoň ligy dohrávajú v Žiline na štadióne o 17:30. Kolo dokončí od 19.30 derby Trnavy so Slovanom.

Ostatné zápasy 3. kola: Prešov - Dubnica 0:0, Košice - Nitra 0:1, Ružomberok - Banská Bystrica 1:1, Petržalka - Dunajská Streda 1:0, Spartak - Slovan 0:2.

Aktuálne poradie strelcov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2009/2010 po nedeľňajších zápasoch 3. kola:

1. Ivan Lietava (Žilina) - 2 góly
2. Pavol Masaryk, Juraj Halenár, Ján Kozák ml., Botelho Gaúcho, Samuel Slovák (všetci Slovan), Milomir Sivčevič, Štefan Zošák, Miloš Lačný (všetci Ružomberok), Tomáš Zápotoka (Dubnica), Ľuboš Belejík, Marek Penksa, Matej Ižvolt (všetci Prešov), David Kobylík, Ondřej Šourek (obaja Žilina), Arnold Šimonek, Róbert Rák, Miloš Šimončič (všetci Nitra), Ján Novák, Dávid Škutka (obaja Košice), Ivan Belák, Milan Pavlovič, Stanislav Velický (všetci Senica), Samuel Koejoe (Dunajská Streda), Filip Kiss (Petržalka), Tomáš Bruško (Banská Bystrica) - 1 gól