Utorok, 11. august, 2020 | Meniny má ZuzanaKrížovkyKrížovky

Žilina sa s fanúšikmi rozlúčila víťazstvom nad Dubnicou

V 32. kole futbalovej Corgoň ligy porazila Žilina Dubnicu 5:2. Po dva góly dali za Žilinu Bello a Adauto.

Prvýkrýt hral Bello v základnej zostave a dal dva góly.Prvýkrýt hral Bello v základnej zostave a dal dva góly. (Zdroj: TASR / PAVOL ĎURČO)

ŽILINA. Ústrednou postavou prvého polčasu bol žilinský útočník Bello, ktorý nastúpil v tejto sezóne prvýkrát v základnej zostave. V 9. min mu nacentroval loptu do šestnástky Vladavič a futbalista z Beninu peknou hlavičkou otvoril skóre. V 21. min si Bello po Adautovej prihrávke a následnej strele v pokutovom území doslova vychutnal obranu aj brankára hostí a pridal svoj druhý gól.

Približne o osem minút mohol Bello dovŕšiť svoj hetrik, ale jeho hlavička mierila do brvna Zajacovej bránky. Hostia mohli znížiť v 32. min, keď sa Grendel prepracoval s loptou až pred žilinského brankára Dúbravku, ale tiesnený obrancami už nemal dosť priestoru na zakončenie. Akcie hostí väčšinou končili pred šestnástkou MŠK, nevedeli si vytvoriť príležitosti na zakončenie. Znížiť sa im predsa len podarilo v nadstavenom čase prvého polčasu, keď domáci hráči zabudli na stredopoliara Mareka Kuzmu, ktorý prenikol po pravej strane a nechytateľnou strelou, ktorá sa odrazila od hornej žŕdky do bránky znížil vedenie súpera na rozdiel jedného gólu.
Už minútu po začiatku druhého polčasu prihral Bello v šestnástke svojmu kolegovi z útoku Adautovi, ktorý prekonal ležiaceho brankára Zajaca - 3:1. Po inkasovanom góle hrozili aj hostia, dva brejky zahodil Tomáš Zápotoka, Kuzma na pravej strane zamestnával žilinskú obranu i brankára Dúbravku. V 65. min sa po spoluprácii Seye - Kuzma dostala lopta na hranici pokutového kopu k striedajúcemu Vavríkovi, ale ten svoju príležitosť nepremenil, keď vystrielil veľmi nepresne.

Hneď z protiútoku na opačnej strane potiahol pravý stredopoliar Rilke a strelou tesne pod hornú žŕdku zvýšil vedenie Žiliny - 4:1. Posledných dvadasť minút bolo v réžii domácich, akcie Dubnice väčšinou končili v strede ihriska. Tri minúty pred koncom po faule na Štrbu premenil nariadený pokutový kop brazílsky legionár Adauto. O bodku za stretnutím sa postarali v 90. min Dubničania Seye a Ulrich, ktorí mali pred brankárom domácich Dúbravkom dosť priestoru, aby prvý menovaný vrátil odrazenú loptu do bránky - 5:2.

Fakty

Futbal - Corgoň liga 2008/09 - 32. kolo:

MŠK Žilina - MFK Dubnica 5:2 (2:1)
Góly: 9. a 21. Bello, 46. a 87. (z 11m) Adauto, 67. Rilke - 45.+ M. Kuzma, 90. Seye, ŽK: 32. Pečalka - 11. Pleva, 87. Seye, rozhodovali: Smolák - Csabay, Cuninka, 2550 divákov

Zostavy:
Žilina: Dúbravka - Vomáčka (80. Kopas), Pečalka (60. Šourek), Ľ. Guldan, Leitner - Zd. Štrba - Rilke, Jež, Vladavič - Bello (54. Karoglan), Adauto

Dubnica: R. Zajac - Ľ. Chmelík (80. Duga), Jánošík, Nosek, Pleva - Držík (65. Ulrich), Grendel (57. J. Vavrík) - M. Kuzma, Seye, J. Zápotoka - T. Zápotoka

(sita)

Hlasy trénerov:
Vladimír Kuťka (tréner Žiliny): "Chceli sme hrať futbal pre ľudí, čo sa aj naplnilo. Dubnica neprišla brániť, a tak sa hral futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. Chcem poďakovať odchádzajúcemu Vomáčkovi za 5,5 roka, ktoré strávil v Žiline a vyzdvihnúť debutantov Dúbravku a Bella. Obaja bohato naplnili očakávania, dokonca sa dá povedať, že ich aj prekročili."

Ľubomír Nosický (tréner Dubnice): "Obe mužstvá chceli hrať futbal a postavili ofenzívne zostavy. Zápas priniesol veľa pekných akcií a gólových príležitostí. V prvom polčase sme pohrozili z niekoľkých situácií, ale nedotiahli sme ich do úspešného konca. Trochu nás zabrzdil gól na začiatku druhého polčasu."

Súhrn a tabuľka Corgoň ligy po 32. kole

Súhrn výsledkov 32. kola futbalovej Corgoň ligy: MŠK Žilina - MFK Dubnica 5:2 (2:1), Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:4 (0:3), Slovan Bratislava - MFK Košice 1:2 (0:1), 1. FC Tatran Prešov - ViOn Zlaté Moravce 2:1 (0:0), FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0), Artmedia Petržalka - DAC Dunajská Streda 3:0 (3:0)

Poradie strelcov Corgoň ligy 2008/2009 - po 32. kole

Aktuálne poradie strelcov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2008/2009 po utorkových stretnutiach 32. kola:

1. Pavol Masaryk (Slovan) - 15 gólov

2. Leonard Kweuke (Dunajská Streda), Juraj Halenár (Artmedia 1 / Slovan 10), Adauto Evandro Da Silva (Žilina), Ján Novák (Košice) - 11 gólov

6. Tomáš Oravec (Artmedia 7 / Žilina 3) - 10 gólov

7. Emil Rilke (Žilina), Ján Kozák ml. (Artmedia 7 / Slovan 2) - 9 gólov

9. Vladimír Kožuch, Martin Hruška (obaja Trnava), Jakub Sylvestr (Slovan 2 / Artmedia 6), Marko Milinkovič (Košice), Róbert Rák (Nitra), Miloš Lačný (Ružomberok) - 8 gólov

15. Kornel Saláta (Artmedia), Štefan Zošák (Ružomberok), Samuel Slovák (Slovan), Peter Katona (Prešov), Admir Vladavič (Žilina), Dušan Uškovič (B. Bystrica) - 7 gólov

21. Marek Bakoš (Ružomberok), Andrej Porázik, Tomáš Zápotoka, Mouhamadou Seye (všetci Dubnica), Jean Michel N´lend (Dunajská Streda), Michal Ďuriš (B. Bystrica) - 6 gólov

27. Peter Štyvar (Žilina), Miroslav Tóth (B. Bystrica), Pavel Devátý (Trnava), Ľubomír Meszároš, Jozef Valachovič (obaja Slovan), Róbert Cicman (Košice), Ján Zápotoka (Dubnica) - 5 gólov

34. Jaroslav Kolbas, Dávid Škutka (obaja Košice), Róbert Jež (MŠK Žilina), Michel Salomon Wisdom (Zlaté Moravce), Miroslav Božok, Jiří Mašek (obaja Ružomberok), Peter Doležaj (Trnava), Ján Šafranko (Prešov) - 4 góly

42. Jan Gruber (Nitra), Tomáš Klinka, Ľubomír Bernáth, Ľuboš Hanzel (všetci Trnava), Michal Breznaník, Branislav Obžera, José Diogo Pires (všetci Slovan), Jaroslav Prekop, Erik Takáč, Ľuboš Belejík, David Čep (všetci Prešov), Karol Pavelka, Róbert Tomko (obaja Zlaté Moravce), Juraj Kucka (Ružomberok), Peter Pekarík, Mislav Karoglan (obaja Žilina), Vratislav Gajdoš, Jakub Brašeň (obaja B. Bystrica), Juraj Czinege (Artmedia), Marek Kuzma (Dubnica) - 3 góly

62. Slavomír Bališ, Irakli Liluašvili, Martin Tóth, Filip Racko, Miloš Šimončič, Ľuboš Kolár (všetci Nitra), Zdeno Štrba, Ondřej Šourek, Jozef Piaček, Babatounde Bello (všetci Žilina), Peter Černák, Martin Dobrotka, Stanislav Angelovič, Rogério Márcio Botelho Gaúcho (všetci Slovan), Cléber Nascimento, Tomáš Majtán, Karim Guédé, Peter Struhár (všetci Artmedia), Mate Dragičevič, Csaba Regedei, Mohammad Parvin, Martin Diolong Abena (všetci Dunajská Streda), Petr Zapalač, Peter Jánošík, Martin Nosek, Erik Grendel, Ľuboš Chmelík (všetci Dubnica), Patrik Kaminský, Lukáš Janič, Nemanja Matič, Miroslav Viazanko (všetci Košice), Milomir Sivčevič, Tomáš Ďubek, Matej Siva (všetci Ružomberok), Marek Penksa, Petr Kobylík, Miroslav Poliaček (všetci Prešov), Viliam Macko, Pavol Majerník (obaja Zlaté Moravce), Borivoje Filipovič (Trnava) - 2 góly

102. Ivan Lietava, Martin Ďurica, Benjamin Vomáčka (všetci Žilina), Radoslav Školník, Lukáš Džogan, Stanislav Kišš, Filip Serečin, Peter Bašista, Kamil Kuzma (všetci Košice), Kamil Kopúnek, Martin Guldan, Václav Drobný, Amdy Gueye, Jymmy Douglas Franca, Peter Ďuriš, Nebojsa Jelenkovič (všetci Trnava), Marcel Ondráš, Ľubomír Ulrich (obaja Dubnica), Rolf Landerl, Jean Paul Boya Ntsogo, Krisztián Németh, Ričardas Beniušis, Martin Kováč, Aleksandar Bajevski (všetci Dunajská Streda), Marek Ujlaky, Marián Ščepko, Adrián Candrák, Ján Kožiak, Martin Chren, Roman Greguška, Peter Kuračka (všetci Zlaté Moravce), Aleš Pikl, Tomáš Kaplan, Matúš Pekár, Jonathan Mariano Bernardo, Tomáš Josl, Avdija Vršajevič, Ján Papaj, Michal Piter-Bučko, Jozef Čertík, Marián Farbák (všetci Prešov), Michal Hanek, Julio Cesar Serrano, Radek Dosoudil, Peter Petráš (všetci Slovan), Michal Gottwald, Tomáš Hučko, Peter Šulek, Jozef Adámik, Michal Pančík ml. (všetci B. Bystrica), Jan Broschinský, Pavel Simr, Adrián Čeman, Miroslav Barčík, Ján Leško, Pavol Kopačka, Arnold Šimonek, Róbert Glenda, Mate Simunovič (všetci Nitra), Branislav Fodrek, Zbyněk Pospěch, Juraj Piroska, Patrik Mráz, Vojtech Horváth, Martin Mikulič, Roman Konečný, Pavol Ďurica (všetci Artmedia), Roland Števko, Marián Palát, Tomáš Pešír, Tomáš Sedlák, Anton Sloboda (všetci Ružomberok) - 1 gól