Višňové takmer prehralo s posledným

Vojaci nezopakovali úspech z minulého kola

V prvej triede oblastných majstrovstiev sa zrodili tri remízy a štyri víťazstvá domácich. Remizovali prví dvaja aj posledná Kamenná Poruba. V derby susedov tabuľky Dlhého Poľa a Kotešovej bol úspešnejší vtedy horšie postavený.

Bánová B-Brezany – Krasňany 3:0 kontumačne.

Bánovčania v sobotu na súpera čakali márne. Vraj pre poruchu na aute súper z Krasnian neprišiel.

Hrabové – Rosina 1:1 (1:0), J. Gajdošík za domácich.

Hrabové: Bunta – P. Hrabovský, Hrobárik, R. Gajdošík, Deckár, V. Hrabovský, J. Gajdošík, M. Gajdošík, S. Gajdošík, M. Sedlák, R. Gajdošík.

Hoci herne boli obe mužstvá vyrovnané, na šance by domáci vysoko vyhrali. Najmä v druhom polčase, keď hostia v snahe vyrovnať otvorili hru. Hrabovčania to však gólovo nevyužili, naopak, po chybe svojej obrany inkasovali vyrovnávajúci gól. Pre Hrabové je remíza nie ziskom jedného, ale stratou dvoch bodov.

Zádubnie – Trnové 1:1 (0:0), Malík – Holeš.

Zádubnie: Vanca – Gašpierik, Januš, V. Neslušan, Hošták, Sucháň, M. Neslušan, Heiser, Frátrik, Jankula, Holeš. Striedal Studník.

V remízovom zápase domáce mužstvo v prvom polčase nevyužilo viacero šancí. Trest prišiel v druhom polčase, keď sa po ďalšej spálenej gólovej šanci domácich hostia z protiútoku ujali vedenia. Zádubniu sa podarilo uhrať aspoň bod, keď zhruba dvadsať minút pred koncom vyrovnali. Hral sa útočný futbal na obe strany, Trnové dobre kombinovalo najmä v strede poľa.

Terchová – VTJ Žilina 2:1 (1:1), Tomačka, Bobáň – Blahušiak.

Terchová: M. Zajac – Nemček, Š. Chovanec, Meško, Sotolár, P. Chovanec, Bobáň, Komačka, Ondruš, Vantúch, Kováč.

VTJ Žilina: Vencel – Murárik, Csakvari, Ďuratný, Bielik, Bříza, Blahušiak, Úkrop, Kuba, Hudec, Žilinčár.

V Terchovej sa v nedeľu hral vyrovnaný zápas, obe mužstvá predviedli útočnú hru s viacerými šancami. Domácim sa však podarilo premeniť o jednu viac, takže tri body zostali v Terchovej.

Dlhé Pole – Kotešová 5:3 (3:1) Kendy 2, Hranica za hostí.

Kotešová: Gabriš – Polák, Šukala, Ostrochovský, Siatko, Riliak, Galovič, B. Bujný, M. Bujný, Kendy, Lacek. Striedali: Košík, Urban, Hranica.

Hostia, hoci pôsobili futbalovejším dojmom a hrali technickejšie ako domáce mužstvo, doplatili na neskúsenosť svojho náhradného brankára. Dlhé Pole sa ujalo vedenia gólom z dvadsaťpäť metrov. Druhý gól bol z lacnejších, keď si loptu odrazenú od brvna brankár hostí sám posunul do brány. Kotešovej sa podarilo znížiť, no na prestávku odchádzali znova s dvojgólovým mankom. V druhom polčase znova znížili na 3:2, ale keď Dlhopoľčania pridali dva góly, bolo rozhodnuté. Hranica už len upravil výsledok. Ku kvalite zápasu prispel dobrým výkonom hlavný rozhodca.

Zbyňov – Hvozdnica 2:0 (0:0), P. Jánošík, Vojtek.

Zbyňov: Straňánek – Barčiak, Mikolka, M. Urík, Marián Miškovský, P. Jáošík, Martinka, Miroslav Miškovský, Vojtek, R. Urík, Bielik. Striedal J. Jánošík.

Hvozdnica: P. Radvan – Krížnin, M. Radvan, Ivanka, Kováč, Hracoš, Fekete, Kameniar, Sojčák, Majtaník, Kolek. Striedali: Mucha, Putirka.

Prvý polčas skončil bezgólovo, pretože domáci zahodili dve čisté šance. Hostia taktiež dvakrát ohrozili zbyňovskú bránu, keď sa do šance dostali po brejkoch. V druhom polčase si domáci vytvorili prevahu, ktorú však zužitkovali až 15 min pred koncom. Po rohovom kope sa v skrumáži pred bránou najlepšie zorientoval P. Jánošík. Asi po troch minútach pridal Vojtek z priameho kopu rozhodujúci gól. Ku koncu mal šancu ešte striedajúci J. Jánošík, ale na skóre sa už nič nezmenilo.

Višňové – Kamenná Poruba 2:2 (0:1), Labuda, Stromček – Vereš, Tretina.

Kamenná Poruba: P. Hodás – Ondrejka, Sandanus, Novosad, Štrba, Sádecký, Jasenovský, J. Hodás, Tretina, Vereš, Majerčík. Striedal Sudor.

Višňovčania sa od začiatku zápasu chopili aktivity, zatlačili hostí do ich obranného pásma, no nepremenili ani jednu zo šancí. Jedna zo striel trafila žrď. Vedenia sa však z brejku ujali hostia. V druhom polčase domáci vyrovnali a znova vyvinuli tlak na hostí. Opakovala sa ale scenár z prvého polčasu. Višňovčania napokon aspoň stihli do konca zápasu vyrovnať a musia sa uspokojiť s remízou.

14. K. Poruba 20 2 6 12 24:39 12

Kam. Porube sa po súťaži odrátajú tri body.

Program 21. kola – 19. mája o 17.00 h: Višňové – Bánová B-Brezany (Beháň, Kubo – Sandanus), Kamenná Poruba – Zbyňov (Tarač, Vanák, SsFZ – Pekara), Hvozdnica – Dlhé Pole (Bariak, Mintál – Líška), Kotešová – Terchová (J. Žiak, Taraba), VTJ Žilina – Zádubnie (Kúdelka, Peťko, J. Martinec; o 10.15 h), Trnové – Hrabové (M. Žiak, Krupík, SsFZ), Rosina – Krasňany (Hrabovský, Melo, SsFZ – Papík). (pt)