Tepličania zaváhali na Makove

V. liga, skupina A Predmier - Belá 2:0 (1:0). 22

V. liga, skupina A

Predmier - Belá 2:0 (1:0). 22. Uríček, 70. Bačík. Domáci hráči z Predmiera začali vo vlažnom tempe, čo sa im mohlo nakoniec vypomstiť, pretože hostia dosiahli úvodný gól z ofsajdovej pozície. Tento moment prebral domácich k lepšiemu výkonu a preberali hru do svojich rúk. Predmierčania skórovali v 20. min., keď sa po skrumáži pred brankárom Franekom najlepšie zorientoval Uríček a otvoril skóre zápasu. Do konca polčasu sa neudialo nič zaujímavé a hralo sa najmä medzi šestnástkami. V druhom polčase pridali na výkone aj hosťujúci hráči z Belej. Zápas rozhodol výborne hrajúci Uríček, ktorý potiahol loptu po krídle a centrovanú loptu nebol problém pre Bačíka dostať do brány. Hráčom Belej sa nepodarilo streliť gól ani po samostatnom nájazde, ktorý zlikvidoval brankár Štefún. Hostia v závere vrhli všetky sily do útoku, ale zo svojho zúfalého tlaku nič nevyťažili a prehrali 2:0.

R: Sobola, 100. PREDMIER: Štefún - Čička, Tomaník (82. Bajza), Klus, D. Danížek, J. Danížek, Rentka (69. Chlebek), Kopásek (40. Bačík), Uríček, Sluka, Šimoník.

BELÁ: Franek - M. Cedúch, Boháč (84. P. Cedúch), Mihalčatin, Korenčík, Kurcin, Laščiak (75. Hazda), Vrábel (65. Kaňa), Cabadaj, Peťko, Cingeľ.

Čierne - Strečno 2:3 (2:0). 10. Krai-

na, 15. Ovečka - 49. Kán, 53. P. Sokolovský, 57. R. Sokolovský ml. Hráči z Čierneho vstúpili do zápasu veľmi dobre. Do vedenia sa dostali po strele Krainu a o 5. min. bolo už 2:0, keď sa presne do čierneho trafil Ovečka. Strečnania mohli znížiť v 35. min., ale Praták netrafil z 10 metrov odkrytú bránu Čierneho. Strečno dosiahlo gól hneď v úvode druhého polčasu, ale rozhodca pre ofsajd gól neuznal. Tento moment postavil hostí na nohy. Behom ôsmich minút sa im podaril dokonalý obrat v zápase. Prvý gól dal v 49. min. po samostatnom prieniku cez obranu domácich Kán. O 4 minúty už bolo vyrovnané, keď sa opäť po samostatnej akcii presadili hostia hráčom Petrom Sokolovským. Nečakane rýchly obrat korunovali hostia opäť o 4 minúty, keď sa krásnou strelou do šibenice Malichovej bránky prezentoval Róbert Sokolovský mladší. Hráči Čierneho sa po troch góloch prebrali už onedlho. Vyrovnávajúca strela skončila na pravej žrdi Klocanovej brány. Futbalisti potom nehrali technicky, ale veľmi tvrdo z čoho rezignovali tri červené karty. Dve na domácej a jedna na strane hostí. Strečnania mali už len do konca zápasu jeden cieľ udržať výsledok. Nakoniec sa im to podarilo.

R: Gladiš, 150. ČIERNE: Malich - Joukl, Benko (85. Strýček), Ovečka (63. Privarčák), Krenželák, Kríž, Kočmarský Gazdík (65. Gomola), Bočko, Kraina, Fonš.

STREČNO: Klocaň - Straško, P. Oberta, F. Oberta, Kadaši, Trhančík, R. Sokolovský ml., R. Sokolovský st. (Kuba), Praták, P. Sokolovský, Kán.

Lietavská Lúčka - Raková 2:0

(1:0). 21. Kudla (11m), 86. Turian.

Zápas bol v réžii domácich hráčov, ktorí v prvých minútach zahodili tri dobré šance. V 21. min. bol domáci hráč nedovolene zastavený a z nariadeného pokutového kopu sa Kudla nemýlil. Hostia predvádzali technickú a vyspelú hru a vedeli si vypracovať dobre šance, ktoré nepremenili. V 2. polčase sa obraz hry nezmenil keď hráči Lúčky pritlačili, ale museli si dať pozor na dobiedzajúcich útočníkov. V 65. min. peknou hlavičkou pohrozil Kudlák tesne nad bránu.

V 86. min. sa domáci hráči presadili po druhý krát, po tečovanej strele dorazil do opustenej brány Turian. R: Močiliak, 100. LIETAVSKÁ LÚČKA: Tvarbek - Škorvanek, Benko, Pijala (70. Kodaj), Čupka, Dančík, Hulin (60. Poláček), Mikunda, Lokšík (75. Bellan), Kudlák, Turian.

Varín - Kysucké Nové Mesto B 2:3 (0:1). Kuchar, Prekop.

R Žuffa, 100. VARÍN: Fogada, Nemček, M. Zimen, R. Zimen, Soboľa, Repáň, P. Tichák (77. Benedikt), I. Tichák, Kuchár, Brežný, Prekop.

Rosina - Skalité 2:0 (2:0), 20. Kopač, 24. Heifer. Zápas začal opatrne, prvý pokus vyslal hosťujúci Mudrík, no jeho tečovaná strela minula bránu. V 20. min. po chybe Privárčaka, ktorý stratil loptu, sa po rýchlom protiútoku dostali domáci do vedenia. Skalitčanom sa prestalo dariť, pretože o štyri minúty neskôr po ďalšej chybe, tentoraz Ondrušku, zvýšila Rosina svoj náskok. Do konca polčasu bola hra absolútne vyrovnaná. Po obrátke sa hra niesla v znamení ofenzívy Skaličanov. Mali niekoľko šancí, ktoré nepremenili Ondruška, Majchrák a Privarčák. Hra sa aj potom prelínala z jednej strany na druhú, domáci však na ihrisku nechali väčšie srdce pre víťazstvo. R Lisická, 120.

ROSINA: Holiš - Lysík, Adamčík, Roztáš (73. Jacko), Turský, Smieško, Kaper (63. M. Kopaš), Heiser, Ondrák, Kaplanék, Kopáš.

SKALITE: M. Tatarka - Ľ. Serafin (55. Bury), Sydora, Ramšák, Mudrik, Ondrušek, Majchrák, Nevedal, Privarčák, Časnocha, Ľ. Mikula.

Makov - Teplička 3:0 (1:0), 20. Mlakyta, 57. Banetka, 64. Mihaylov. V dôležitom súboji pre obidve mužstvá začali hostia potvrdzovať hneď od úvodu, že patria k ašpirantom na postup. Boli viditeľné rýchlejší, ale nevytvorili si žiadnu gólovú šancu. Domáci hrali veľmi takticky a spoliehali sa na rýchlonohých Šusteka a Mihaylova. V 20. min. nastal zlom v zápase, keď Mlakyta trafil z 20m nevydarenou strelou, ktorá Majerčíkovi prekĺzla do siete. Od tohto momentu domácim narástli krídla a hra v poli sa vyrovnala. V druhom polčase nastúpili hostia z Tepličky s úmyslom čo najrýchlejšie vyrovnať. Domácich zatlačili na ich polovicu a v týchto chvíľach Makovčanov viackrát podržal brankár Krišica. V 57. min. po ďalšej Majerčíkovej chybe Banetka zvýšil na 2:0 a od tohto momentu začali hostia hrať vabank. Bola len otázka času, koľko gólov domáci dokážu dať do rozhodenej obrany. Podarilo sa to len Mahaylovovi, ktorý lobom prehodil vybiehajúceho brankára. V ďalšej časti hry sa domáci predvádzali v zahadzovaní šancí pričom vynikol hlavne striedajúci Válek Za predvedenú hru je výsledok pre hostí až veľmi krutý. R Kuteľ, 250.

MAKOV: Krišica - Bogáň, Maďary (73. Jurík), Mlakyta, Sojčák, Banetka, Baláž (75. Válek), Šustek, Planeta (86. Kupšo), Pavelka, Mihaylov. TEPLIČKA: Majerčík (58. Geačmal) - Vydra, Králik, Hruška, Lisko, Kopas (73. min Krutý), Mintál, Adamec (78. Poliak), Belák, Valášek, Kozák.

Stará Bystrica - Rajec 1:0 (1:0), 8. P. Faktor. Oproti minulej zostave nastúpila Stará Bystrica v zmenenom zložení o sedem hráčov. Zápas začal v svižnom tempe. Hostia sa nechceli vzdať žiadnej šance a neboli odovzdaným súperom. Obrat nastal v 8. min. keď Zátek vyslal Petra Faktora do útoku a jeho strela skončila v sieti. Po zmene strán začali Starobystričania dobre, keď v 53. min. Mravec obišiel obrancu aj brankára, ale nestihol zakončiť. Potom sa ešte pokúsil dvoma tvrdými strelami Ľ. Faktor, ale jeho strely brankár Kmeť kryl. Zápas napokon skončil pre domácich výborne a pripísali si ďalšie tri body, potrebné k záchrane. R Sitár, 230.

STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Králik, Litva, P. Faktor (82. Poništ), Mravec, P. Kolembus (46. Špalek), Zatek, Štrba, Pitek (75. A. Šumský), Ľ. Faktor, V. Matejčík. RAJEC: Kmeť - Šimkulič, Ďurajka, Šupka, Eloga, Bujný, Veselý, Jakubes, Mazák, Štrhár, Fašanok.(mb, ap)

1. Teplička 21 13 3 5 53:28 42

2. L.Lúčka 21 12 4 5 39:17 40

3. K. N. M. B 21 10 4 7 32:48 34

4. Predmier 21 9 6 6 36:26 33

5. Rajec 21 10 3 8 23:23 33

6. Rosina 21 8 8 5 30:23 32

7. Raková 21 8 5 8 30:29 29