III. liga stred ŽILINA B - BYTČA 0:1 (0:0) Gól:

III. liga stred

ŽILINA B - BYTČA 0:1 (0:0)

Gól: 67. Gajdošík.

V malom považskom derby predviedli mužstvá viac bojovný ako technický futbal, s množstvom nepremenených gólových príležitostí. Už v 8. min mohol skórovať Šimček, akciu však úspešne nedokončil. V 27. min vynikol domáci brankár Škorbak, keď na dvakrát chytil hlavičku z bezprostrednej blízkosti. Najväčšiu príležitosť na otvorenie skóre mal Tabak v 41. min po veľmi peknom uvoľnení išiel z polovice ihriska sám na brankára, ktorého však nedokázal prekonať. V druhom polčase sa hra vyrovnala, hostia začali vyhrávať osobné súboje, hlavne zachytávali zbytočne vysoko nakopávané prihrávky domácich a následne prečíslovali domácu obranu. Nakoniec sa po jednom takomto prečíslení v 67. min radovali hostia zo streleného gólu, keď náhodne odrazenú loptu vrazil do siete Gajdošík. V stretnutí domáci opäť nastúpili s veľmi úzkym kádrom rezervy, prakticky bez náhradníkov.

ŽK: Trhančík, Šimček - Chrenko. Rozhodoval Medveď, 150 divákov.

ŽILINA B: Škorbak - I. Janiš, Mičica, Tabak, Trhančik, Jamečný, Kaštan (83. Vilčinský), R. Janiš, Mamo, Šimček, Hrbek.

BYTČA: Klec - Takáč, Gajdošík, Ďurdík (46. Klimik), Chrenko (88. Trnovec), Bujný, Čikota, Šelmek, Beneš, Hozdek, Raždík.

Stanislav Hruška

RAKYTOVCE - KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 1:0 (1:0).

Gól: 40. Jobko.

Domáce mužstvo mohlo už v 11. min vyhrávať, keď Hurík obišiel aj Kuciaka, ale v prázdnej bráne ho zastúpil vlastný hráč. Hurík si to mohol opäť zopakovať v 36. min, keď po rohu Turčana dal hlavou tesne ponad bránu hostí. Nakoniec v 40. min po dorážaní pred bránou Kysučanov Jobko zakončil na 1:0. V 50. min mohlo byť 2:0, ale Jobko sám pred Kuciakom trafil len do neho. Ďalšie minúty sa hralo viac na polovici hostí a v 80. min Turčan pred prázdnou bránou trafil pravú žrď Kuciakovej brány. Domáci mohli zvýšiť aj v 86. min, ale Pavlík po prihrávke Vigaša prehodil prázdnu bránu a v 90. min Fojtík sám pred Kuciakom trafil len jeho nohy. V dnešnom stretnutí, keď fúkal silný studený vietor, domáci nevyužili niekoľko čistých vyložených šancí do prázdnej brány a naopak hostia za deväťdesiat minút neohrozili Vyskočovu bránu ani jednou strelou.

Rozhodoval Fízel, 153 divákov.

K. N. MESTO: Kuciak - Michúlek (80. Toka), Gapa, Šidlo (88. Chovaňák), Voška, Vlček, Bočej, Čepela, Molnár (57. Macek), Horvát, Chovanec.Jozef Kvašna

DOLNÝ HRIČOV -

RUŽOMBEROK B 0:0.

V ďalšom existenčnom zápase začali domáci bojovne, získali prevahu a častejšie útočili. Hru v strede poľa organizoval Kabašta, v útoku robil najväčšie starosti obrane hostí rýchly Kováč. V 5. min strelil domáci Bandúr tesne vedľa, v 9. min nebezpečnú strelu Kabaštu chytil Šavol. V 14. min prudko strelil Božok, ale Kurota chytil. V 20. min mal na hlave najväčšiu šancu v prvom polčase po centri Kabaštu Turek, loptu poslal hlavou tesne vedľa. Nebezpečnú strelu Palubu z 25m po odraze od zeme vyrazil Kurota. Obrana hostí zlikvidovala i ďalšie samostatné úniky Kováča. V 29. min netrafil hlavou pred bránou Masný. V 34. min zahral Božok rohový kop, ktorý Kurota bravúrne vyrazil. V 44. min nevyužil ďalšiu šancu mladý Masný. Do druhého polčasu nastúpili hostia s výraznou snahou rozhodnúť zápas, získali prevahu a najnebezpečnejšie akcie zakladal ich najlepší hráč Božok. V 52. min vyrazil Kurota nebezpečnú strelu Sedláka. V 57. a 59. min nezakončil Božok samostatné úniky. V 68. min strelil Kaplán - Kurota vyrazil. Od 80. min nasadili domáci záverečný nápor, ale bez gólového efektu. Záver zápasu mali v rukách hostia. Deľba bodov bola spravodlivá.

Rozhodoval Ambroz, 250 divákov.

DOLNÝ HRIČOV: Kurota - Galbavý, Turek (79. Novysedlák), Kahát, Červenec, Kabašta, Masný, Randík, Vančík, Bandúr, Kováč.

Jaroslav Belaj

Podbrezová - Čadca - hostia nepricestovali

OSTATNÉ VÝSLEDKY 23. KOLA:

Liptovský Mikuláš - Kremnička

2:3 (1:3). 9. Labaška, 50. Bezák - 24. a 28. Murín, 42. Mořingl. Žiar nad Hronom - Tomášovce 3:0 (2:0). 16. Páleník, 38. Flašík, 71. Číž. ŽK: Žiak, Obert - Grajciar, Kubinec. Martin - Turčianske Teplice 0:1 (0:1). 19. M. Jeťko. Lučenec - Revúca 3:0 (2:0). 6. a 80. Püspöky, 22. Máč.

1. Kremnička 22 17 2 3 36:13 53

2. T.Teplice 23 15 2 6 53:22 47

3. Žiar n/H 23 13 6 4 73:29 45

4. L.Mikuláš 23 13 5 5 54:26 44

5. Žilina B 22 12 3 7 46:33 39

6. Bytča 23 10 5 8 31:26 35

7. Lučenec 23 10 4 9 43:29 34

8. Ružomberok B 23 9 7 7 42:35 34