Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Víťazstvo úradujúceho majstra nad novým

V sobotu sa pod Dubňom predstaví kandidát na Pohár

UEFA Ružomberok

Žilina – Futbalisti Mestského športového klubu Žilina majú za sebou náročný týždeň. Po definitívnej bodke za majstrovským titulom sa predstavili v piatok na Pasiekoch, kde im bol súperom úradujúci dvojnásobný majster Inter. Pokiaľ v utorňajšom zápase sa Žilinčanom darilo, v piatok odchádzali so sklonenými hlavami.

Rozhodnutie na konci

Pred zápasom s Trenčínom mali Žilinčania možnosť pri svojom trinásťbodovom náskoku potvrdiť víťazstvo už v utorok. To sa im zásluhou Miroslava Nemca dve minúty pred koncom riadneho hracieho času podarilo.

Žilina – Trenčín 1:0 (0:0).

Gól: 89. Mir. Nemec.

Žilina: Rzeszoto – Trhančík (59. Varadin), Klago, B. Labant, Laurinc – Barčík, T. Ďurica, Sninský (74. Bažík), M. Ďurica (82. Gottwald) – Mir. Nemec, M. Mintál.

Rozhodovali Mriglot – Adam, Mokoš, ŽK: Trhančík, Klago – Šmelko, Hanko, Konečný, Cifranič, 8 823 divákov.

Žilinčania začali zápas v lepšom tempe. Do príležitostí sa však dostávali len pomaly. V 22. min. Nemec uvoľnil M. Ďuricu, ale jeho šanca zostala nevyužitá. O dve minúty neskôr strieľa B. Labant. V 30. min. stálo šťastie na strane domácich, keď strela Škrteľa skončila na bočnej sieti. Vzápätí mal príležitosť Ďuriš.

Druhú polovicu hry začali domáci s náporom. V 53. min. sa ocitol v gólovej príležitosti M. Mintál, ale mieril nepresne. Potom odpovedal Hanko, ale jeho strela skončila opäť na bočnej sieti. Úvodný gól mohli dať M. Mintál, Varadin na jednej strane a Ančic na strane druhej. Rozhodujúci gól padol v samom konci zápasu. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času po strele T. Ďuricu zahrávali domáci trinásty rohový kop. Vzápätí letel do šestnástky ďalší center, Kopčan loptu neudržal a Miroslav Nemec doslova loptu dotlačil do siete Trenčanov.

Leoš Kalvoda, tréner Žiliny: „Vedeli sme, že Trenčín príde zo Žiliny s obranou taktikou a so snahou o rýchle protiútoky. V prvom polčase sme sa rozohrávali pomalšie, v druhom sme stretnutie do víťazného konca dotiahli zásluhou väčšej vôle a túžby po víťazstve. Chlapci veľa chceli a preto som rád, že proti kvalitnému mužstvu, dotiahli zápas do víťazného konca a titul sme dosiahli prakticky na prvý pokus, pred vlastným publikom.“

V ďalších zápasoch 32. kola sa zrodili víťazstvá domácich mužstiev. Z hosťujúcich sa darilo len Interu, ktorý v bratislavskom derby zvíťazil rozdielom triedy v Petržalke.

Petržalka – Inter Bratislava 0:3

(0:3), Hall (vlastný), Halenár, Kratochvíl.

Dubnica nad Váhom – Ružomberok 2:1 (0:0), Hanek, Straka – Dirnbach.

Púchov – Prešov 2:0 (2:0), P. Vavrík (11 m), Ovad.

Slovan Bratislava – Košice 3:1

(1:0), Meszároš, Onofrej, 90. Pančík – Zábavník.

Prekvapil len Inter?

Futbalový fanúšik si musí dávať otázku, či prekvapil len úradujúci majster – Inter Bratislava v zápase so Žilinou. Či aj nie Trenčín. Ten sa v Žiline veľa snažil, aby nakoniec prehral doma.

Inter Bratislava – Žilina

2:0 (1:0).

Góly: Paulík, Kocúrek.

Žilina: Rzeszoto – Trhančík (59. Varadin), B. Labant, Laurinc, Drahno – Barčík (46. Gottwald), T. Ďurica, Sninský (75. Bažík), M. Mintál, M. Ďurica – Nemec.

Rozhodovali: Havrilla – Sluško, Sluk, ŽK: Paulík, Halenár – Laurinc, T. Ďurica, 797.

Úvod zápasu bol vlažný, postupne však iniciatívu prevzali domáci hráči. Vytvorili si príležitosti, z ktorých najväčšiu mal v 20. min. Drobňák, mieril však priamo do rúk žilinského gólmana. Gól prišiel v 39. minúte. Po rohu išla lopta Trhančíka ku Kunzovi, jeho strelu Rzeszoto vyrazil len pred Paulíka a ten ju poslal do siete. Šancu na gól do šatne mal Marek Mintál, ale jeho strela skončila na žrdi.

Úvod druhej polovice žlto-zeleným, ktorí na Pasienkoch hrali v modrých dresoch, nevyšiel príliš dobre, keď sa v 48. min. najrýchlejšie dostal k lopte Kocúrek a bolo 2:0. Žilinčania pridali. Zásluhou Sninského, Mareka Mintála, Gottwalda a Laurinca si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí, z ktorých však žiadnu nedotiahli do gólového zakončenia. V závere zápasu to boli Interisti, ktorí mohli z kopačky M. Čecha ml. a Halenára pridať tretí gól.

Leoš Kalvoda, Žilina: „Po definitíve s Trenčínom sme pracovali na hráčoch, aby neboli len spokojní s dosiahnutým výsledkom. Nie celkom sa to podarilo. V prvom polčase naša hra bola trochu pomalá, nedôrazná. V druhom polčase sme sa zlepšili, ale inkasovaný gól opäť položil. A to v nepravej chvíli. Potom sme opäť pridali, ale bez premieňania šancí sa zápas vyhrať nedá. Stretnutie sa hrá na góly, tie sme nedali.“

V zostávajúcich zápasoch 33. kola púchovský Matador v súboji o pohárové umiestnenie zdolal Slovan. Najväčšie prekvapenie sa však zrodilo v Trenčíne, kde domáca Ozeta Dukla pod umelým osvetlením prehrala s posledným mužstvom tabuľky, 1. FC Košice.

Púchov – Slovan Bratislava 3:1 (2:1), Breška, Pav. Vavrík, Perniš – Onofrej.

Prešov – Dubnica nad Váhom 1:1 (0:0), Šlahor – Straka.

Ružomberok – Petržalka 4:2 (2:0), Kurty, Jurčo, Mikuláš, Šafranko – Medveď, Hall.

Trenčín – Košice 0:1 (0:1), Lelkeš.

Sme prví

Napriek poslednej prehre na bratislavských Pasienkoch zostáva Žilina na prvom mieste aktuálnej tabuľky superligy, kde zostane až do konca tohto ligového ročníka, A keď uvidíme s akým bodovým ziskom.

10. Košice 33 4 12 17 26:61 24

Napriek prehre na Pasienkoch si Žilinčania udržali vedúce postavenie v tabuľke vonku, keď získali 28 bodov. Druhý Inter ich má 24 a tretí Púchov 21.

V tabuľke doma patrí žlto-zeleným tiež prvá priečka, keď majú na svojom konte 38 bodov. Druhý Slovan Bratislava a tretí Púchov získali po 35 bodov.

Nepriaznivá bilancia

S Ružomberkom, ktorý bude najbližším súperom Žiliny priaznivú bilanciu v tomto súťažnom ročníku nemáme. Po prehre 2:0 na ihrisku súpera v jesennej časti, žlto-zelení prehrali 0:1 a v jarnej odvete sa zápas 25. kola skončil pod Čebreďom bezgólovou remízou.