Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Prvú trojicu už ťažko niekto vážnejšie ohrozí

Divinčania sa konečne dočkali Dvadsiate druhé k

Divinčania sa konečne dočkali

Dvadsiate druhé kolo prinieslo v II. triede oblastnej ligy štyri výhry a tri prehry domácich mužstiev. Prví traja bezpečne vyhrali a upevnili si svoje postavenie. Po prehre Závodia i Rašova sa na štvrté miesto posunuli Rajecké Teplice, ktoré pokračujú v úspešnom jarnom ťažení. Náskok prvých je však značný...

Fačkov – Kotrčina Lúčka 3:5 (1:2), R. Galia, D. Hollý, Čerňanec – P. Žabka 4, Martinček.

Fačkov: Vereš – Jozef Mikula, Jozef Galia, Čerňanec, Juraj Mikula, Miloš Vríčan, Rastislav Galia, Juraj Bielik, Dušan Hollý, Ďuriš, Ladislav Hollý, striedali Vlastimil Bielik, Rajčan a Tomáš Hollý.

Kotrčina Lúčka: Trnka – Jašurek, Macek, Slúčik, Káčerík, Peter Žabka, Nový, Mikolaj, Orieščík, Drábik, Martinček, striedali Zdenko Žabka a Bielik.

Diváci vo Fačkove videli obojstranne dobrý a bojovný zápas. V prvom polčase domáci nepremenili viacero gólových možností, čo sa im nevyplatilo v závere zápasu, keď hostia so šťastím zvrátili víťazstvo na svoju stranu.

Turie – Hlboké 2:0 (1:0).

Turie: Puraš – Petrák, Valíček, Pirošík, Machyna, Štaffen, Tandara, Madeja, Manga, Špagľa, Chupáň.

Hlboké: Kutnár – Blaško, Pavlík, Konečný, Hvorečný, P. Adamov, Pinčík, Konečný, A. Adamov, Zrebný, Síkel. Striedal Suchomel.

V pomerne vyrovnanom zápase na zlom teréne prebiehal boj prevažne v strede poľa. Šance boli na oboch stranách, ale premieňali iba hostia. Nepríjemným spestrením bola prietrž mračien, pre ktorú rozhodca na päť minút prerušil hru.

Divinka – Podhorie 4:1 (2:0). Matejčík 2, Hložný, Holeša (11 m) za domácich.

V Divinke sa hral, najmä v prvom polčase, vyrovnaný futbal. Hra sa svižne presúvala z jednej strany na druhú. Hoci hostia prehrávali po prvom polčase o dva góly, nevzdávali sa, hrali útočne a v druhom polčase dokázali znížiť na rozdiel jedného gólu. Domáci si potom svojou bojovnosťou vytvorili územnú prevahu, ktorej ovocím boli ďalšie dva góly. Divinke tak konečne pribudli vytúžené tri body.

Kunerad – Rajecké Teplice-Konská 2:3 (1:3), J. Dolník, J. Hodas za domácich.

Domáci majú ťažké srdce na hlavného rozhodcu, ktorý podľa nich „pískal za rodnú Divinku“, čo znamená v neprospech Kuneradu. V druhom polčase zvýšili dôraz a v snahe vyrovnať si vytvorili prevahu, do konca stretnutia sa im však podarilo už iba znížiť na rozdiel jedného gólu. Bodovo vyšli v tomto kole naprázdno.

Závodie – Hričovské Podhradie 2:3 (0:2), R. Židek, Brezovský za domácich.

Závodie: Ďurina – R. Židek, Špánik, Mitringa, Brezovský, Mišúr, Randík, Sedliaček, Sekerka, Dorčík, Nemček.

Hral sa pekný, čistý futbal so šťastnejším koncom pre hostí. Tí sa už v 5. minúte dostali do vedenia, na čo domáci nevedeli odpovedať a celý prvý polčas sa trápili. Pred koncom polčasu hostia pridali z priameho kopu druhý gól, keď brankár neudržal mokrú loptu. V druhom polčase domáci zatlačili a podarilo sa im peknou strelou znížiť. Z tlaku prišiel i vyrovnávajúci gól. Z rohu, ktorý nasledoval po protiútoku, však Podhradčania rozhodli stretnutie vo svoj prospech.

Štiavnik – Rašov 1:0 (1:0).

Jediným gólom zápasu potešil divákov ešte v prvom polčase Fero Podolan. Zápas sa hemžil aj žltými kartami, väčšinou ich videli hráči hosťujúceho mužstva.

Hôrky – Jasenové 1:3 (0:2), Drdák – Ladislav Gelatík, Chopek, Štefan Dávidík. ŽK: Drdák, B. Laš – Adamec.

Hôrky: R. Frátrik – Mandúch, J. Špánik, B. Laš, Chládek, Suja, Sagan, Špánik, Drdák, Židek, Jánošík, striedali J. Laš a Kačiak.

Jasenové – P. Dávidík – Dubec, J. Dávidík, Kupka, J. Gelatík, Babčan, Imríšek, Chopek, L. Gelatík, Š. Dávidík, M. Gelatík, striedal Adamec.

Domáci boli po celý zápas lepší, nedokázali však premeniť gólové šance. Jasenové hralo na rýchle brejky, z nich dalo tri góly a šťastne vyhralo.

14. Divinka 22 4 4 14 27:51 16

Program 23. kola – 2. júna o 17.00 h: Hôrky – Fačkov (Mackovčin, Taraba), Jasenové – Štiavnik (Oravec, Martinec – Baláž), Rašov – Závodie (L. Rogoň, Kováč), Hričovské Podhradie – Kunerad (Peťko, Charbuliak – Hruboška), Rajecké Teplice-Konská – Divinka (Melo, Milo), Podhorie – Turie (J. Žiak, Mikurda, Líška), Hlboké – Kotrčina Lúčka (Cinko, Gašpierik – Sandanus).