Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Prvé jarné víťazstvo Bytče na domácej pôde

Najvyššia stredoslovenská futbalová súťaž mala na

programe dve kolá

Bytča – Prvé jarné víťazstvo dosiahli v jarnej časti tejto sezóny v domácom prostredí futbalisti Bytče, ktorí zdolali Tornaľu rozdielom dvoch gólov. V kysuckom derby sa viacej darilo Kysuckému Lieskovcu.

Osmička Dubovej

Osem gólov nastrieľali futbalisti Dubovej v stretnutí s Kysuckým Novým Mestom. Sedem gólov videli diváci aj v Strážove, kde domáca rezerva Žilina zdolala ďalšie kysucké mužstvo, Čadca.

Tornaľa – Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0).

Gól: Mrva.

Rakytovce – Bytča 2:3 (2:1).

Góly: 22. Terek, 27. Fojtík – 35. Konečný (11 m), 55. Chrenko, 59. Šelmek.

Bytča: Uríček – Chrenko, Zátek, Ďurdík, Minárik (Gabaj), Takáč, Čikota (Gajdošík), Šelmek, Konečný, Bujný (Bednár), Hozdek.

Bytča po domácej prehre s Lučenom podala zodpovedný výkon. Už v prvej polhodine bola lepším mužstvom, ale góly strieľali domáci. Do polčasu sa kinexákom podarilo znížiť a v úvode druhého polčasu nielenže vyrovnali, ale vsietili aj vedúci gól. V závere vyvinuli domáci veľký tlak, ale Uríček svojich spoluhráčov podržal a zlikvidoval tri gólové šance. Bytčania podali kolektívny výkon, ale výkony Takáča, Záteka a Čikotu boli naozaj veľmi dobré.

Lučenec – Martin 3:1 (1:0).

Góly: Strmeň, Zachar, Béreš – Tomka.

Žilina B-Strážov – Čadca 5:2 (1:1).

Góly: Filo 3, Matúš, Čvirik – Baláž, Macášek.

Dolný Hričov – Turčianske Teplice 1:0 (0:0).

Gól: Sluka.

Selce – Tomášovce 1:4 (0:2).

Góly: Ľ: Rusko – Szabo, Motoška, Doležel.

Kysucký Lieskovec – Kremnička 1:1 (0:0).

Góly: Jašurek – Chomistek.

Dubová – Kysucké Nové Mesto 8:0 (4:0).

Góly: Stacho 2 (jeden z 11 m), Gašpar, Penov, Kleskeň (11 m), Pavlík, Čibenka, Michalík.

Čadca o štyri

Prekvapením 26. kola bolo vysoké víťazstvo Čadce nad Lučencom.

Čadca – Lučenec 4:0 (1:0).

Góly: Kučák 2, Macašek, Michalík (11 M)

Čadca: Vancel – Macašek, Gimola, Mudrik (74. Brisuda), Jaroš, Vaňovec, Michalík, Kulla, Baláž (11. Krištofík), Trizuliak, Kučák.

Rozhodovali: Samotný – Repa, Urga, ŽK: Macašek – Vondek.

Diváci v Čadci si konečne prišli na svoje. Samotní hráči podali veľmi dobrý výkon, hra sa im darila a dokonale im vyšla i streľba. Víťazstvo mohlo byť aj vyššie, no útočníci Čadce nevyužili niekoľko vyložených šancí. Už v 5. min. brankár hostí vyrazil trestný kop a Gomola odrazenú loptu z piatich metrov poslal vedľa. Aj po sérii rohových kopov ostalo skóre nezmenené. To otvoril až v 34. min. prízemnou strelou zo 16 m Macašek. Hostia sa len ojedinele dostávali do blízkosti Vancela, Druhý polčas už bol celý v réžii domáceho mužstva. V 54. min. na 2:0 zvýšil Kučák peknou prízemnou strelou zo vzdialenosti asi 20 metrov. Po tomto góle hostia trochu hru vyrovnali a v 70. min. Vancel zabránil takmer istému gólu. O minútu neskôr upravil Michalík z pokutového kopu, ktorý rozhodca nariadil za zrazenie hráča v pokutovom území, na 3:0. Pri štvrtom góle urobili obrancovia hostí hrubú chybu, keď dlhý výkop Vancela nezachytili, k lopte sa dostal Kučák a išiel sám na brankára, ktorého neprekonal.

Kysucké Nové Mesto – Kysucký Lieskovec 0:2 (0:0)

Góly: 60. Mackura, 80. Nemčík

Kysucké Nové Mesto: Pika – Ovečka, Gapa, Šajnoha (85. Špiriak), Michulek (85. Holáň), Vlček, Jančiga, Záhradník, Molnár, Chovaniak, Chovanec,

Kysucký Lieskovec: Nikrmajer – Blahuta, Pavlík, Ševčík, Vajda, Beliančin, Mlakyta (46. Mackura), Gállik (75. Nemčík), Kubica, Kekely (46. Taračka), Jašurek.

Rozhodovali: Petrák – Cerchlan, Szabó, ŽK: Jančiga – Vajda, ČK: Jančiga (2x žltá), 530.

Domáci začali veľmi opatrne, čo umožňovalo hráčom Lieskovca pri ich útočnom pojatí hry častejšie sa dostávať pred ich bránku. Už v 5. min. po útoku Kubica – Jašurek dal druhý menovaný len tesne vedľa. Iba brvno zachránilo Kysučanov, aby sa hostia po hlavičke Gállika dostali do vedenia. V týchto fázach hry sa domáci nedokázali presadiť. Táto situácia viac vyhovovala hosťom, ktorí iba nepresnou streľbou nezaznamenali vedúci gól. Do druhého polčasu nastúpili hostia v pozmenenej zostave, keď útok posilnili Mackura a Taračka. Práve pred Taračkom brankár Pika dokázal ešte zachrániť. Hostí do vedenia dostal v 60. min. striedajúci Mackura. Snaha o skorigovanie výsledku domácimi vyšla naprázdno, nakoľko bezchybne hrajúca obrana hostí dokázala útoky Kysučanov vždy včas zlikvidovať. V 75. min. v drese Lieskovca striedal Nemčík a už o 5 minút zvyšuje vedenie svojho kolektívu. Ani dvojité striedanie v domácom mužstve už na stave nič nezmenilo.

Bytča – Tornaľa 3:0 (2:0).

Góly: Zátek 2, Zátek, Konečný (11 m).

Bytča: Uríček – Chrenko, Zátek, Ďurdík, Klimík, Takáč, Čikota (65. Gajdošík), Šelmek (70. Bednár), Konečný, Bujný (60. Minárik), Hozdek.

Stretnutie bolo jednoznačnou záležitosťou domáceho mužstva, ktoré predviedlo futbalový koncert. Tri góly sú len skromným výsledkom snaženia domácich. Excelovali najmä Bujný, Zátek. Do polčasu domáci viedli rozdielom dvoch gólov. V druhom polčase sa hralo len na jednu bránku – súperovu. Napriek trinástim rohovým kopom padol len jeden gól.

Liptovský Mikuláš – Dubová 0:3 (0:1),

Góly: Hurík, Kleskeň (11 m), Kučera.

Kremnička – Selce 1:0 (1:0).

Góly: Póch.

Turčianske Teplice – Žilina B Strážov 1:1 (1:0).

Šláger v Lieskovci

Magnetom nedeľňajšieho 27. kola bude nesporne duel medzi Kysuckým Lieskovcom a prvou Dubovou. Výhodu domáceho prostredia budú mať aj rezerva Žiliny Strážov a Bytča. Čadca a Kysucké Nové Mesto za svojími súpermi cestujú.

Program 27. kola – nedeľa 9. júna o 10.30 h: Žilina B – Tomášovce (Horváth – Kavko, Čuboň – Uhrín), o 17.00 h: Bytča – Liptovský Mikuláš (I. Krahulec – Pocklan, Petrinec – Spišiak), Tornaľa – Martin (Pavol Turňa), Rakytovce – Čadca (Repa), Lučenec – Turčianske Teplice (Tokár), Dolný Hričov – Kremnička (Cerchlan – Maga, Urda – Milka), Selce – Kysucké Nové Mesto (Reguly), Kysucký Lieskovec – Dubová (Tilesch – Votek, Hnilica – Macák).(lh, mb, psot)

1. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!