Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Na konečné prvenstvo traja vyrovnaní kandidáti

V Kotrčinej Lúčke boli strelci pri chuti V druhej

V Kotrčinej Lúčke boli strelci pri chuti

V druhej triede oblastnej ligy je už rozhodnuté o prvej trojici. Otázne zostáva iba poradie v jej rámci. Turie tesne, ale predsa ukázalo mužstvu Rajeckých Teplíc, odkiaľ pokiaľ. Piaty Rašov sa nedokázal presadiť v predposlednom Kunerade.

Fačkov – Hlboké 4:5

Hoci sa hralo na rozmočenom ihrisku, diváci videli vcelku kvalitný útočný futbal s množstvom šancí. Hostia boli v ich premieňaní úspešnejší, a tak si z Fačkova odviezli tri body.

Kotrč. Lúčka – Podhorie 9:1 (3:0), L. Mikolaj 2, Nový 2, Kačerík, Martinček, Žabka, Drábik (11 m), Orieščik - Mataj.

Kotrčina Lúčka: Trnka – Jašúrek, M. Bugala, J. Slúčik, Kačerík, P. Žabka, P. Nový, Ľ. Mikolaj, J. Orieščik, D. Drábik, Martinček. Striedali: Macek, Bielik, R. Orieščik.

Podhorie: Makuka – Ondrejka, M. Šupej, Grajciarik, J. Gelatka, K. Šupej, Belák, Borák, Palko, Danech, Mataj. Striedali: P. Gelatka, Nižný, Breziansky.

Domáci boli jednoznačne lepším mužstvom, o čom svedčí aj vysoké skóre. Celý zápas bol v ich réžii. Hosťujúce mužstvo si za celý zápas vytvorilo len tri výraznejšie šance, z ktorých jednu zužitkovalo. Tréner Podhoria psychicky ťažko niesol prehru svojich zverencov a za stavu 7:0 ho museli vyviesť z ihriska.

Turie – Rajecké Teplice-Konská 1:0 (1:0), Špagľa.

Turie: Puráš – Petrák, Štaffen, Valiček, Pirošík, Tandara, Manga, Špagľa, Machyna, Chupáň, Madeja. Striedal Mičky.

Derby tretieho so štvrtým prinieslo podľa očakávania kvalitný futbal, hoci na góly chudobný. Obe mužstvá hrali útočný futbal, z množstva šancí sa však podarilo skórovať iba raz – domácim. Hostia raz trafili žrď, domáci zasa brvno. Spokojnosť divákov rušil iba nepríjemný dážď.

Divinka – Hričovské Podhradie 1:3 (1:1), Kubáň – Škvaridlo, P. Červenec, R. Dobroň.

Hričovské Pohradie: Ľ. Dobroň – R. Dobroň, Rakučák, Turek, V. Randa, A. Červenec, P. Červenec, Škvaridlo, Randík, J. Randa, Puchoň. Striedali: Sobola, M. Randa.

Za stáleho dažďa sa v Divinke hral bojovný zápas posledného s prvým. Divinčania podali sympatický výkon, lídra sa nezľakli a bojovali zo všetkých síl. Do vedenia išli hostia, ale domácim sa podarilo vyrovnať. V druhom polčase sa prejavila lepšia kondícia Podhradčanov, ktorí dvoma gólmi z brejkov stanovili výsledok. K dobrej úrovni zápasu prispeli aj diváci, na dôležitý zápas prišli mnohí aj z Podhradia. Na výkone rozhodcov by však bolo čo vylepšovať.

Kunerad – Rašov 3:0 (1:0), Jozef Dolník 2, Ľudovít Prieložný.

Kunerad: Ladislav Tuhý – Hodas, Ladislav Dolník, Čako, Karol Dolník, Prieložný, Kavecký, Ján Horník, Kazimír, Peter Dolník, Jozef Dolník, striedal Peter Tuhý, Pavol Dolník a Tomáš Horník.

Zápas sa hral na ťažkom teréne po prietrži mračien. V prvom polčase bolo na oboch stranách dosť nevyužitých šancí. V druhom polčase bol vylúčený hráč Rašova za udretie protihráča bez lopty a potom sa už celý zápas vyvíjal jednoznačne v prospech domácich.

Závodie – Jasenové 7:0 (5:0), Nemček 2, Kučera, Sekerka 2, Brezovský, Mišúr.

Závodie: Ďurina – Židek, Špánik, Sedliaček, Mitringa, Brezovský, Kučera, Randík, Nemček, Sekerka, Mišúr, striedali Jančík a Kuliš.

Bol to doslova zápas na jednu stranu, hostia z Jasenového sa prakticky nedostali na polovicu domácich. A to ešte domáci nevyužili všetky šance, pretože v tom prípade by bol výsledok určite dvojciferný.

Štiavnik – Hôrky 1:3 (0:0), za hostí P. Špánik 2, Drdák.

Hôrky: Ďurkovský – Mandúch, J. Špánik, Chládek, Laš, Suja, Drdák, P. Špánik, Kováčik, Židek, Jánošík, striedal Sagan.

V prvom polčase sa hral v Štiavniku pred dobrou diváckou kulisou vyrovnaný futbal. V druhom polčase o záchranu bojujúci hostia pridali na dôraze a výsledkom bolo vedenie 0:3 po chybách domácej obrany. Domáci v závere skorigovali výsledok z pokutového kopu. V Štiavniku sa hral korektný futbal aj zásluhou dobrého výkonu rozhodcov.

14. Divinka 24 4 4 16 28:59 16

Program 25. kola – nedeľa 16. júna o 17.00 h: Štiavnik – Fačkov (Mikurda, Charbuliak), Hôrky – Závodie (Cinko, Bucha), Jasenové – Kunerad (L. Rogoň, Bariak – Rujbr), Rašov – Divinka (Tarač, Bronček), Hričovské Podhradie – Turie (Taraba, Chaban – Krško), Rajecké Teplice-Konská – Kotrčina Lúčka (J. Žiak, Daubrava – Hanulík), Podhorie – Hlboké (Lokaj, Ondrušík).(pt, bv)