Dve víťazstvá Čadce, dve prehry Bytče

Pred posledným kolom tretej futbalovej ligy Stred

Čadca – Dve kompletné kolá mala v uplynulom týždni na programe najvyššia stredoslovenská súťaž. Mužstvá Čadce a Bytče v nich dosiahli dva rozdielne výsledky. Čadčania v oboch stretnutiach vyhrali a Bytčania v oboch prehrali.

Dolný Hričov o päť

Vo víťaznom ťažení v 28. kole pokračoval Kysucký Lieskovec, bod z ihriska súpera si pripísala rezerva Žiliny Strážov. Čadca svojim víťazstvom spečatila zostupový osud Tornale. Vysoké nádielky inkasovali Bytča, ale najmä Kysucké Nové Mesto. To v domácom prostredí podľahlo Dolnému Hričovu rozdielom piatich gólov.

Liptovský Mikuláš – Kysucký Lieskovec 0:1 (0:0).

Gól: Kekely.

O svojom tesnom víťazstve pred dvesto divákmi rozhodli hráči v druhom polčase gólom Kekelyho.

Dubová – Selce 1:0 (1:0).

Gól: Penov.

Kysucké Nové Mesto – Dolný Hričov 1:6 (1:2).

Góly: 38. Molnár – 50., 58., 82. Sedliaček, 2., 47. Sluka, 36. Sedúch.

Kysucké Nové Mesto: Pika – Bočej (15. Ovečka), Holáň (68. Staňo), Šajnoha, Michúlek, Vlček, Špiriak (31. Varga), Záhradník, Molnár, Chovaňák, Pupík.

Dolný Hričov: Klec (78. Korota) – Vydra, Ryboň, Jánoš, Gottwald (72. Krajčí), Kováč, Bezák, Sedliaček, Vančík (64. Rašovec), Sluka, Sedúch.

Rozhodoval: Vojtek, ŽK: Michulek, Molnár, Chovaňák (všetci K. N. Mesto), 250 divákov.

Domáci začali zápas veľmi rozpačito a už v druhej minúte ich zaskočil Sluka, ktorý zaznamenal vedúci gól hostí. Kysučanom sa hra absolútne nedarila a ich útokom chýbalo efektívne zakončenie. Naopak, boli to hostia, ktorí peknou útočnou hrou produkovali futbal dobrej úrovne, na ktorú domáce mužstvo nenašlo účinný recept. V 25. min. mal možnosť skórovať Sedliaček a vzapätí Bezák, no brankár Pika bol vždy na svojom mieste. Druhý gól Dolnohričovcov dal v 36. min. po peknej akcii Sedúch. O dve minúty domáci Molnár znížil na 1:2. Hneď potom Pika zachraňoval pred Vančíkom.

Do druhej časti nastúpili hostia opäť s odhodlaním hrať na rýchle protiútoky a už v 47. min. upravil Sluka na 1:3. To však nebolo z ich strany všetko. K slovu sa dostal Sedliaček, ktorý hetrikom v 50., 58. a 82. min. zavŕšil potupnú prehru Kysučanov. Kysucká obrana bola deravá a proti pekne hrajúcemu útoku hostí sa nedokázala presadiť.

Kremnička – Žilina B Strážov

1:1 (0:0).

Góly: Choma – Kaštan.

Žilina B Strážov: Tatranský – Štaffen, Grülling, Janísek, Adamus – Kaštan, Macek, R. Janiš, P. Drahno – Stalmašek, Šálek, striedali Králik, I. Janiš.

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. Rezerva Žiliny bola aktívnejšia a vypracovali si šance. V druhom polčase išli v 55. min. futbalisti Strážova gólom Kaštana, ktorý presne mieril z 30 metrov. Potom po hrúbke obrany domáci vyrovnali, ale boli to hostia, ktorí zásluhou R. Janiša mohli pridať druhý gól. V závere zápasu domáci pritlačili, ale stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou. Strážov tak dosiahol sériu úspešných výsledkov z posledných zápasov s týmto súperom, s ktorým neprehral.

Tomášovce – Lučenec 1:1 (1:0).

Góly: Doležal – Šimkovič.

Turčianske Teplice – Rakytovce 1:1 (0:0).

Góly: Kubovich (11 m) – Fojtík.

Čadca – Tornaľa 3:1 (2:1).

Góly: Vaňovec, Slíž, Kučák – Váradi.

Martin – Bytča 4:0 (2:0).

Góly: 8., 70. Kucian, 15. Bulvas, 80. Tomka.

Bytča: Uríček – Chrenko, Zátek, Bednár, Klimík, Takáč (68. Melo), Čikota, Šelmek, Konečný, Minárik (46. Gajdošík), Hozdek (56. Gabaj).

Rozhodoval Baňas, bez kariet, 200 divákov.

Veľké sklamanie pripravili svojim priaznivcom futbalisti Bytče. Prehrať s dobrým súperom, po dobrom výkone, niekedy nie je hanbou. Ale prehrať so súperom, ktorý bol pri všetkej úste k Martinačnom, najslabší, s akým sa na jar stretli, je nezodpovedné. Dá sa to nazvať futbalovou hanbou.

V prvej pätnásťminútovke Bytčania pohrozili, ale na jej konci už prehrávali rozdielom dvoch gólov. Domáci prechádzali obranou hostí ľahko a len neschopnosťou útočníkov a úspešných zákrokov Uríčka nebol výsledok prvého polčasu vyšší.

Po dohovore trénera s Bytčanom patrila prvá štvrťhodina druhej polovice. O skorigovanie výsledku sa ani nepokúsili. Držali loptu, akoby vyhrávali oni. Postupne priestor ovládli opäť domáci a pridali ďalšie góly. Aké–také príležitosti na skórovanie mali Šelmek, Konečný a Takáč, ale trestný kop posledne menovaného tesne minul domácu bránku.

Z hráčov Bytče nemožno kladne hodnotiť nikoho. Oveľa šťastnejší boli Martinčania, ktorí získali zlaté body v boji o záchranu.

Víťazstvo Strážova

Predposledné kolo treťej ligy neprinieslo veľa prekvapivých výsledkov. Vedúce dve mužstvá potvrdili svoje postavenie. V regionálnom derby rezerva Žiliny, Strážov zdolala Kysucké Nové Mesto. Tri body si priviezla aj Čadca z Bytče.

Martin – Liptovský Mikuláš 1:1

(1:0).

Góly: Móric – Juriga (11 m).

Bytča – Čadca 1:3 (1:3).

Góly: 12.. Konečný – 3. Gomola, 18. Kulla, 25. Michalík.

Bytča: Uríček – Chrenko, Zátek, Bednár, Klimík, Takáč, Čikota (68. Gabaj), Šelmek (60. Minárik), Konečný, Gajdošík, Hozdek.

Čadca: Vancel – Macešák, Gomola, Múdrik (60. Ceniga), jaroš, Michalík, Naňovec, Slíž, Kulla, Kušák, Baláž.

Rozhodoval Samotný, bez kariet, 350 divákov.

Záver sezóny priaznivcom futbalu radosť nepriniesol. V poslednom domácom stretnutí obidva kolektívy produkovali futbalový odvar a tak hŕstka divákov počas zápasu odchádzala.

V 3. min. Gomola z núdze poslal slabučkú loptu k bytčianskej bránke a tá, na prekvapenie, skončila za Uríčkom. Domácim v prvej polovici vyšla prakticky len jedna akcia, z ktorej dal Konečný vyrovnávajúci gól. Po tomto góle sa dostali opäť k slovu hostia a nikým neatakovaný Kulla dal po rohovom kope druhý gól. Tretí pridal po chybe domácej obrany Michalík. Na vine nie je len mladý brankár Uríček, ale celá obrana, ktorá mu nepridala na istote. Nevyznamenali sa ani domáci útočníci a tak hostia, ktorí hrali s väčším nasadením, si zaslúžene odviezli tri body.

Gól: Hirka.

Žilina B Strážov – Kysucké Nové Mesto 2:0 (1:0).

Góly: Tatranský (11 m), P. Drahno.

Žilina B: Tatranský – Štaffen, Adamus, Janásek, Matúš (46. Králik), P. Drahno, R. Janiš, Kubištel, Grülling (R. Janiš), Macek, Šálek.

K. N. Mesto: Pika – Gamboš, Goga, Šajnoha, Michulka (42. Rast. Vlček), Rad. Vlček, Jančiga, Záhradník, Molnár, Chovaňák, Ovečka.

Tridsať divákov videlo len priemerný futbal, ktorého kuriozitou bol premenený pokutový kop z kopačky brankára Igora Tatranského.

Dolný Hričov – Dubová 1:2

(0:0).

63. Sedúch – 55., 74. Michalík.

Dolný Hričov: Klec – Vydra, Ryboň, Jánoš, Gottwlad (67. Frátrik), Kováč, Bezák (79. Krajčí), Sedliaček, Vančík.

Rozhodoval Chovanec, ŽK: Krajčí – Friš, Gašpár, Stacho, 300 divákov.

Dobrý futbal videli diváci v zápase nováčika súťaže s postupujúcou Dubovou. V prvom polčase hlavný rozhodca neodpískal dva pokutové kopy, a tak sa skončil bez gólov. Dať ich mohli domáci z kopačky Sedliačka, či hostia Michalíkom, ale brankári Vyskoč a Klec boli na mieste.

V druhom polčase sa hral futbal vyššej kvality. Útoky sa striedali na obidvoch stranách a prišli i góly. V 55. min. z kopačky Michalíka padol spoza šestnástky úvodný gól zápasu. Prakticky z rovnakej parkety vyrovnával v 63. min. domáci Sedúch. Potom mali hostia dve čisté gólové príležitosti, ale Klec bol na mieste. V 74. minúte sa v skrumáži pred bránkou najlepšie orientoval Michalík a bolo 1:2. Desať minút pred koncom musel rozhodca prerušiť hru pre silný dážď.

Stretnutie postupujúceho s nováčikom malo dobrú úroveň, futbalisti Dolného Hričova potvrdili, že najmä zásluhou jarnej časti boli prínosom v tejto súťaži.

16. Tornaľa 29 4 6 19 28:60 18

Program 30. kola – streda 19. júna o 17.00 h: Dubová – Žilina B Strážov (Nosál), sobota 22. júna o 17.00 h: Kremnička – Rakytovce (Petrinec), sobota 22. júna o 17.00 h: Turčianske Teplice – Bytča (Tokár), nedeľa 23. júna o 17.00 h: Liptovský Mikuláš – Selce (Kubáni), Kysucký Lieskovec – Dolný Hričov (Jekkel – Svrčina, Poláček – Kondek), Kysucké Nové Mesto – Lučenec (Havko – Baňas, Hnilica – Babka), Tomášovce – Tornaľa (Maga), Čadca – Martin (Pavol Turňa – Medveď, Meliš – D. Hrčka).