Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Sedem gólov pod kaštieľom

V piatej futbalovej lige skupine A Lietavská Lúč

V piatej futbalovej lige skupine A

Lietavská Lúčka – Šláger 25. kola V. futbalovej ligy skupiny A sa hral na ihrisku pod kaštieľom, kde domáci privítali Strečno. Po polčase 1:0 videli diváci v druhej polovici ešte šesť gólov. Horšie je však, že sa ich nepodarilo zistiť. Informačný systém niekedy naozaj kolabuje. V ostatných zápasoch sa zrodili viacmenej očakávané výsledky.

Teplička nad Váhom – Bytčica 3:1

(2:1)

Góly: Januš, Belák, Lisko za domácich.

Belá – Rajec 2:2 (0:1).

Góly: Peťko. Ján Mihlačatin za domácich.

Belá: Ľ. Vrábeľ – Ďurana, Boháč, Jozef Mihalčatin, Horecký, Cingel, Laščiak, Ján Mihalčatin, Cabadaj, Peťko, Sedúch.

Rajec: Kramár – Michalides, Šimkulič, Šupka, Bujný, Lorenčík, Jakubes, Petráš, Biely, Baďura, Paulíny.

Nezbudská Lúčka – Krásno nad Kysucou 2:3 (1:1).

Góly: R. Kubo, Beháň (11 m) – Murčo, Kopásek, Šutý.

Nezbudská Lúčka: Hruška – Kubička, Beháň, P. Samec, M. Kubo, R. Kubo, E. Kubo, Šipčiak, Tichý (84. Belko), Ondráš (50. D. Kubo), Paluga (63. Hlávka).

Krásno nad Kysucou: Buchta (46. Šustek) – Špita, Chlebek (46. Šadlák), Švábik, Koňuch (60. Labák), Ďurana, Gábor, Murčo, Šutý, Kasaj, Kopásek.

Rozhodoval M. Rúčka ml., ŽK: D. Kubo – Šadlák, Švábik, ČK: Samec (Nezbudská Lúčka)

Zápas medzi domácou N. Lúčkou a víťazom V. ligy Krásnom. Domáci vedomí si postavenia v tabuľke, od úvodného hvizdu vyvinuli veľký tlak, ktorý korunovali vedúcim gólom už v prvej minúte. R. Kubo prekonal bezmocného Buchtu. Po obdržanom góle začali hostia intenzívnejšie útočiť, no v koncovke mali smolu. V 5. min. mohol vyrovnať Kopásek, ale trafil iba brankára. Tlak Krásna bol v týchto minútach výrazný a vyrovnávajúci gól vsietil v 13. min. Murčo. V 27. min. sa hostia mohli dostať do vedenia, no domáca obrana vykopávala strelu Šutého z bránkovej čiary.

V 40. min. domáci Samec kopol bez lopty Koňucha a dostal za to červenú kartu. Domáci aj napriek oslabeniu nastupovali do druhej časti s cieľom vybojovať tri body. Dočkali sa vedúceho gólu v 67. min., keď nariadený pokutový kop premenil Beháň. Posledná desaťminútovka patrila hosťom, ktorí v nej dali ďalšie dva góly a zaslúžene zvíťazili. Značne tým skomplikovali domácim situáciu v boji o záchranu.

Kysucké Nové Mesto B – Stará Bystrica 0:1 (0:0).

Gól: P. Faktor.

Kysucké Nové Mesto B: R. Andel – A. Vlček, F. Hutira, M. Kopas, P. Králik (46. R. Cipko), S. Holáň, P. Horvát (72. M. Kašík), Ľ. Damaška, M. Gazdík, M. Varga, M. Staňo.

Stará Bystrica: A. Macák – M. Králik, J. Lipták, M. Griga, J. Mačejko (87. M. Sobol), Ľ. Kolembus, E. Prišč (80. J. Jedinák), M. Štrba, Pet. Faktor, M. Košťál, Vl. Matejčík.

Rozhodovali: J. Dobroň – R. Gnida, M. Badár, ŽK: Hutira, Kopas, Holáň, Varga – Štrba, Matejčík

Domáci ohrození zostupom, nastúpili k tomuto derby zápasu v silne pozmenenej zostave. Hru poznačil v prvom polčase dosť vytrvalý dážď. Hralo sa prakticky iba medzi oboma šestnástkami a hostia mali častejšie loptu vo svojej moci. Domáci hrali bez nápadu, no vypracovali si nejaké šance, ktoré však hosťujúci brankár dokázal zlikvidovať. Keďže ani hostia nedali v prvej časti gól, obe mužstvá odišli na prestávku za bezgólového stavu. V druhom polčase sa obraz hry prakticky nezmenil a boli to hostia, ktorí dosiahli vedúci gól z kopačky Petra Faktora, ktorý sa prekľučkoval celou obranou a nedal Andelovi šancu. Domáci mohli vyrovnať z pokutového kopu, no M. Varga napodobnil Španielov a loptu poslal vedľa brány po ľavej ruke brankára Macáka. Zápas bol obojstranne slabý a hostia svoju hru plne prispôsobili nemastnej – neslanej hre domáceho kolektívu. V závere sa snažili aspoň vyrovnať, no už sa im to nepodarilo a značne si tým skomplikovali situáciu v boji o záchranu v súťaži.

Lietavská Lúčka – Strečno 4:3 (1:0).

Lietavská Lúčka: Holiš – Šugár, Benko, Košša, Majdák – Ďurajka, Poláček, Hulin, Šupina – J. Kudla, Kodaj.

Strečno: Klocáň – Kadáši, P. Oberta, Grečnár, Muráň, Trhančík, Tichý, Mahút, Židek, Trnovec, Sokolovský.

Predmier – Varín 1:1 (1.0).

Góly: Danížek – Brežný.

Skalité – Bytča B 5:0 (2:0).

Góly: Zjavka 2, Serafín, Neveďal (11 m), Ľ. Mikula

Skalité: S. Tatarka – M. Tatarka (57. P. Urbánek), A. Sidora, J. Čanecký, M. Ramšák, Ľ. Serafín (75. P. Sedlačík), F. Zjavka, M. Neveďal, R. Majchrák (46. P. Urbánek), J. Gavlas, Ľ. Mikula.

Bytča B: Maderčiak – Tomovčík, Paták, Pavlík, Melo, Krajíček, Znátek (57.Hrobárik), Švrhovný, Novotka, Lišeň, Mitúch.

Rozhodovali: Kapusta – Škvarek, Blahušiak, bez kariet.

K zápasu sa vyjadril tajomník domáceho klubu Jozef Mikula, ktorý povedal: „Úvod zápasu bol obojstranne slabší a prvý polčas sa skončil víťazstvom Skalitého v pomere 2:0. Po zmene strán sa domáci rozohrali a konečne ukázali, že vedia hrať pekný futbal. Hrali uvoľnene a pokojne. Takto pekne by mali hrať v každom zápase. Darilo sa im aj premieňať vypracované gólové príležitosti. Svojim vysokým víťazstvom urobili veľmi dôležitý krok k záchrane.“

14. Bytčica 25 2 3 20 20:58 9

* Rezerve Kysuckého Nového Mesta bude po skončení súťaže odpočítaných šesť bodov, poslednej Bytčici tri.

Duely medzi Varínom a Lietavskou Lúčkou a Krásna nad Kysucou s Belou budú patriť určite medzi tie, ktoré v poslednom kole tejto sezóny pritiahnu futbalových fanúšikov.

Program 26. kola – sobota 22. júna o 17.00 h: Rajec – Teplička nad Váhom (L. Ondák – Kapusta, Korák – Knap), nedeľa 23. júna o 17.00 h: Bytčica - Skalité (J. Bakaľa – Šalata, Badár – Bomba), Bytča B – Predmier (Staškovan – Grznár, Luciak – Kmoško), Varín – Lietavská Lúčka (Sitár – Blahušiak, Chládek – Dolník), Strečno – Kysucké Nové Mesto B (Poliak – Gladiš, Tomčány – Važan), Stará Bystrica – Nezbudská Lúčka (Migaľová – Breyer, Likavcová – Pavlák), Krásno nad Kysucou – Belá (Vrtich – Tutura, Droppa – Košalko).(lh, jkk, mčim)