Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Najvyššie futbalisti Kysuckého Lieskovca

V poslednom kole stredoslovenskej futbalovej súťaž

e

Žilina – Jediné víťazstvo v poslednom kole treťej ligy Stred si zo zástupcov regiónu pripísali futbalisti Kysuckého Lieskovca, ktorí skončili na najvyššom, štvrtom mieste.

Liptovský Mikuláš – Selce 2:2 (1:1).

Góly: Hablík, Mrva – D. Rusko (11 m), Mesík.

Kysucký Lieskovec – Dolný Hričov 3:2 (2:0).

Góly: Kubal 3 – Sedúch, Sluka.

Kysucký Lieskovec: Nikrmajer – Blahuta, Pavlík, Bugáň (75. Š. Mrenka), Vajda, Beliančin, Kubala, Gálik (60. Mlakyta), Kubica, Kekely, Jašúrek (60. Nemčík).

Dolný Hričov: Klec – Vydra, Ryboň, Jánoš, Gottwald, Kováč, Frátrik (75. Midula), Bezák, Vančík, Sluka, Sedúch.

Rozhodca: Jekkel

Zápas posledného kola tohto futbalového ročníka sa predohral už v piatok 21. júna. Azda najväčšou zaujímavosťou bolo, že v ňom nastúpili v dresoch svojich klubov ich prezidenti , domáci Mrenka a hosťujúci Midula.

Podľa slov domáceho prezidenta Štefana Mrenku, hráči Kysuckého Lieskovca začali impozantne a už v 13. min. unikol Kekely, ktorý ideálne našiel Kubalu, ktorý strelou od žrde do siete dal prvý gól svojho hetriku. O štyri minúty neskôr po osi Blahuta, Kekely, Kubala, posledne menovaný dáva druhý gól. V 25. a 31. min. mohol gólový účet domácich vylepšiť Beliančin. V 34. min. Kekely na rohu šestnástky trafil loptu z voleja, no tá iba tesne minula bránu.

Po obrátke domáci pokračovali v nasadenom tempe a v 52. min. po rohovom kope si pekne spracoval loptu Kubala a doslova vymietol ľavý horný roh Klecovej brány. Po tomto góle domáci poľavili v aktivite a to sa im skoro nevyplatilo. Hostia to využili a v 60. min. z dobrých 35 metrov „nachytal na hruškách“ domáceho brankára hosťujúci Sedúch a znížil na 3:1. Ten istý hráč ešte ohrozil z dvadsiatich metrov domácu bránu, ale Nikrmajer sa nedal prekvapiť a bravúrne strelu vyrazil.

V závere zápasu sa po chybe domácej obrany zmocnil lopty Sluka a upravil skóre na konečných 3:2.

Dubová – Žilina B Strážov 2:0 (1:0).

Góly: Holík, Kučera.

Žilina B Strážov: Tatranský – Čvirik, P. Drahno, Grülling, Adamus – Kaštan, Matúš, Stalmašek, Kubištel – Lokšík, Šálek, striedali – Králik, Šmid, Štaffen.

Stretnutie sa hralo v horúcom podvečere, čo malo vplyv na herný prejav oboch mužstiev. V prvom polčase mali domáci viac z hry. Postupne Žilinčania vyrovnali a v druhej polovici si vytvorili tri gólové šance, ale aj tiež najvyloženejšie Lokšík zahodil.

Kysucké Nové Mesto – Lučenec 0:1 (0:1).

Gól: P. Iskra.

Kremnička – Rakytovce 4:2 (0:0).

Góly: Póch, Jančiar, Hirka – Vigaš, Mores.

Tomášovce – Tornaľa

7:1 (1:0).

Góly: Magdeme 3, Paľaga, Rapi, Motoška, Kudlík – Bláha.

Turčianske Teplice – Bytča 4:1 (1:1).

Góly: Karasy 2, Privitzer, Kubovich (11 m) – Konečný.

Čadca – Martin 3:1 (2:0).

Góly: Kučák 2, Krištofík – Móric.

Čadca: Kasman – Macašek, Gomola, Michalík (18. Krištofík), Jaroš, Kulla, Kučák, Trizuliak, Baláž, Sliž, Mudrik.

Rozhodoval: Turňa, ŽK: Slíž, Baláž, Macašek, Gomola – Ďurkovič, Náter.

Už v 3. min. Po chybe domácej obrany mali hostia veľmi dobrú šancu na otvorenie skóre, no trafili iba bočnú sieť. V 24. min. domáci Kulla bombou trafil brvno a odrazenú loptu Kučák vrátil do siete. Gól domácich upokojil a po nevydarenej akcii hostí z protiútoku to bol opäť Kučák, ktorý zvýšil na 2:0. Druhý polčas sa začal náporom hostí, ale tí v 49. min. nastrelili iba žrď Kasmanovej brány. Tretí úspech domácich zaznamenal Krištofík, keď odrazenú loptu od žrde vrátil do siete. Desať minút pred koncom Martin zaznamenal Moricom čestný úspech a upravil konečný výsledok na 3:1.

4. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  5. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  6. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 638

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.

Gbeľany majú na piate miesto

S trénerom ŠK Gbeľany Petrom Raždíkom sme zhodnotili jesennú časť.

Futbalisti Gbelian v obrannom postavení v zápase prvého kola na ihrisku Čierneho, kde prehrali 1:0.