alového zväzu
Žilina – V piatok sa v Strednom odbornom učilišti na Bôriku uskutočnilo zasadnutie zástupcov futbalových klubov, športovo-technickej komisie a komisie mládeže Oblastného futbalového zväzu v Žiline.
V úvode boli vyhodnotené futbalové súťaže v uplynulom ročníku 2001/2002. Mužstvá v jednotlivých súťažiach získali následovný počet bodov.
Dospelí
I. trieda
1. Trnové – 52, 2. Rosina – 49, 3. Kotešová – 42, 4. Zbyňov – 42, 5. Dlhé Pole – 39, 6. Zádubnie – 38, 7. VTJ Žilina – 38, 8. Hrabové – 38, 9. Višňové – 35, 10. Hvozdnica – 34, 11. Bánová B – Brezany – 32, 12. Terchová – 32, 13. Krasňany – 25, 14. Kamenná Poruba – 9.
II. trieda
1. Turie – 56, 2. Kotrčina lúčka – 55, 3. Hričovské Podhradie – 54, 4. Rajecké Teplice – Konská 44, 5. Závodie – 42, 6. Rašov – 42, 7. Štiavnik – 37, 8. Fačkov – 35, 9. Hlboké – 32, 10. Podhorie – 31, 11. Kunerad – 28, 12. Hôrky – 27, 13. Jasenové – 20, 14. Divinka – 19.
III. trieda
Skupina A
1. Stráža – 47, 2. Lietava – 43, 3. Mojš – 40, 4. Zástranie – 35, 5. Bitarová – 22, 6. Gbeľany – 21, 7. Stránske – 15, 8. Varín B – Budatín – 15, 9. Nededza – 12, 10. Brodno – 11.
Skupina B
Považský Clhmec – 44, 2. Kolárovice – 35, 3. Súľov – 32, 4. Horný Hričov – 28, 5. Jablonové – 24, 6. Ovčiarsko – 22, 7. Divina – 21. 8. Veľké Rovné – 21, 9. Petrovice – 19, 1é. Hôrky – 13.
Mládež
Dorast - I. trieda
1. Divina – 65, 2. Varín, 3. Závodie – 60, 4. Hrabové – 51, 5. Višňové – 40, 6. Kotešová – 38, 7. Veľké Rovné – 35, 8. Hôrky – 34, 9. Kunerad – 32, 10. Mojš – 26, 11. Turie – 26, 12. Lietava – 22, 13. Bánová B – Brezany – 21, 14. Hlboké – 20.
II. trieda
1. Zástranie – 30, 2. Krasňany – 29, 3. Zádubnie – 19, 4. Zbyňov – 16, 5. Nededza – 10, 6. Nezbudská Lúčka – 9, 7. Považský Chlmec – 8.
Žiaci
I. trieda
1. Veľké Rovné – 56, 2. Terchová – 50, 3. Belá B – 49, 4. Podhorie – 47, 5. Teplička nad Váhom – 40, 6. Mojš – 32, 7. Kamenná Poruba – 27, 8. Dlhé Pole – 22, 9. Divinka – 20, 10 – Súľov – 11, 11. Višňové – 11, 12. Krasňany – 10.
II. trieda
Skupina A
1. Hôrky – 46, 2. Bitarová – 31, 3. Nededza – 27, 4. Zádubnie – 27, 5. Belá C – 24, 6. Brezany – 23, 7. Nezbudská Lúčka – 11, 8. Gbeľany – 10, 9. Kotrčiná Lúčka – 9,
Skupina B
1. Rajec – 45, 2. Lietavská Svinná – 40, 3. Zbýňov – 33, 4. Turie – 22, 5. Jasenové – 22, 6. Rajecké Teplice – Konská – 21, 7. Trnové – 20, 8. Lietava – 5, 9. Stránske – 3.
Skupina C
1. Petrovice – 41, 2. Predmier – 41, 3. Horný Hričov – 47, 4. Hrabové – 35, 5. Rašov – 22, 6. Hlboké – 20, 7. Hvozdnica – 20, 8. Kotešová – 20, 9. Jablonové – 17, 10. Hričovské Podhradie – 1.
Mladší žiaci
1. Žilina B – 34, 2. Štiavnik – 28, 3. Žilina A – 25, 4. Bytčica – 24, 5. Bytča – 23, 6. Teplička nad Váhom . 21, 7. Závodie – 9, 8. Nededza - 0
Boli určené aj čísla pre jednotlivé mužstvá.
I. trieda
1. Bytčica, 2. Zádubnie, 3. Terchová, 4. VTJ Rajecké Teplice – Konská A, 5. Bytča B, 6. Rosina, 7. Kotešová, 8. Hrabové, 9. hovzdnica, 10. Turie, 11. Višňové, 12. Bánová B – Brezany, 13. Dlhé Pole, 14. Zbyňov.
Bytča B a Bánová B Brezany majú hrací deň v sobotu.
II. trieda
1. Fačkov, 2. Kotrčina Lúčka, 3. Kunerad, 4. Závodie, 5. Považský Chlmec, 6. Podhorie, 7. Rašov, 8. Hlboké, 9. Stráža, 10. Kamenná Poruba, 11. Krasňany, 12. VTJ Rajecké Teplice – Konská B, Štiavnik, 14. Hričovské Podhradie.
III. trieda
Skupina A
1. Zástranie, 2. Gbeľany, 3. Nededza, 4. Dolná Tižina, 5. Mojš, 6. Bitarová, 7. Stránske, 8. Zádubnie B, 9. voľný los, 10. Lietava, 11. Jasenové, 12. Varín B – Budatín.
Varín B má hrací čas v sobotu.
Skupina B
1. Súľov, 2. Horný Hričov, 3. Veľké Rovné, 4. Divinka, 5. Hôrky, 6.Ovčiarsko, 7. Petrovice, 8. Kolárovice, 9. Jablonové, 10. Divina.
Prvé kolo oblastných futbalových súťaží je na programe počas prvého augustového víkendu. Presnejšie 4. augusta.
Text a foto: Ladislav Hulin