Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Po troch zápasoch len bod

V sobotu sa predstavia Žilinčania v Trnave Žilina

V sobotu sa predstavia Žilinčania v Trnave

Žilina – Futbalisti Mestského športového klubu v piatom kole privítali na svojom ihrisku neporazené 1. FC Košice. Žlto-zelení mali navrch, ale boli to hostia, ktorí si mohli odviezť tri body. Nakoniec sa súperi rozišli zmierlivou remízou 2:2.

Žilina – Košice 2:2 (1:0)

Góly: 41. Staš, 89. Sninský – 62. Lazúr, 87. Sapara.

Žilina: M. Čech st. – Filo, B. Labant, Drahno – Kosmeľ, Mintál, Laurinc (82. Sninský), Staš (75. M. Ďurica), Barčík – Nemec (18. T. Ďurica), Varadin.

Košice: Kobr – Juhász, Loj, Ďorď, Semanco – Jar. Sovič, Mir. Sovič, Obšitník (90.+ Školník), Lazúr (69. Gajdoš) – Kozák, Mati (56. Sapara).

Rozhodovali:Hriňák – Medveď, J. Šuniar, ŽK: 38. Laurinc, 45. Drahno, 78. Varadin – 27. Mati, 29. Ďorď, 79. Semanco, 3 524.

Žilinčania začali zápas lepšie. Už v 2. min. Kosmeľ prehadzoval Kobra, ale jeho lobovaná strela skončila na žrdi. Domáci mali viac z hry, ale svoju prevahu nevyjadrili žiadnymi gólovými príležitosťami. V 38. min. bol ošetrovaný Staš, ktorý po prvýkrát nastúpil v drese Žiliny od začiatku zápasu. Za dôveru sa trénerovi odplatil úvodným gólom. Spoza šestnástky prestrelil nielen obranu Košíc, ale aj Kobra. Do polčasu, v ktorom hlavný rozhodca nastavil štyri minúty, mohol pridať druhý gól Varadín, ale jeho príležitosti zostali bez gólového efektu.

Úvod druhej polovice zápasu patril tiež domácim. V 55. min. Barčík uvoľnil ideálne Varadina, ale ten nedal. Ten istý hráč mohol skórovať o pár minút. Gól však nedal. Ten padol do siete domácich. Po nevinne vyzerajúcej akcii Lazúr potrestal chybu domácej obrany. Druhý gól tigrov padol tiež po chybe domácej obrany. Striedajúci Sapara v 87. min. dostal hostí do vedenia. Vyrovnať sa podarilo tiež striedajúcemu hráčovi, Sninský potešil takmer štyri tisícky prítomných divákov. Tých mohol rozjasať v nadstavenom čase druhého polčasu (5 minút) útočník Varadin, ale ani tentokrát nebol úspešný.

Leoš Kalvoda, Žilina: „V prvom polčase sme mali hru pod kontrolou. Vytvorili sme si šance, ale s ich premieňaním to bolo horšie. Košice si vytvorili dve dobré príležitosti, z ktorých dali dva góly. Ak chceme, a nielen v domácom prostredí, pomýšľať na lepší výsledok, musíme byť úspešnejší v koncovke.“

Bohumil Andrejko, Košice: „Bolo to dobré stretnutie z jednej aj druhej strany. Gól sme dostali po našej hrúbke v obrane. V druhom polčase sa hral trochu vabank. Som rád, že sa nám podarilo otočiť zápas v náš prospech. Priznám sa, že do Žiliny sme prišli po tri body, ale aj s tým jedným som spokojný.“

V ostatných zápasoch 5. kola prvoligovej súťaže padli zhodne po tri góly. Najviac sa tešili futbalisti Petržalky, ktorí zvíťazili na Liptove. Cenné tri body si pripísal Púchov. Prekvapením je však Trnava. Tá zdolala v domácom prostredí bratislavský Inter.

Ružomberok – Petržalka 1:2 (0:1)

Góly: 52. Kurty – 24. Suchánek, 75. Bednár.

Púchov – Trenčín 2:1 (0:1)

Góly: 5. Spal – 56. Pavol Vavrík (11 m), 84. Breška.

Slovan Bratislava – Dubnica nad Váhom 2:1 (0:1)

Góly: 47., 83. Vittek – 34. Doležaj.

Trnava – Inter Bratislava 2:1 (2:1)

Góly: 14., 45. Kriss – 11. Hallenár.

Víťazstvo Trnavy nad Interom posunulo toto mužstvo na prvé miesto aktuálnej tabuľky. Žilin-

10. Trenčín 5 1 0 4 6:12 3

V tabuľke domácich zápasov po remíze s Košicami patrí Žiline tretia priečka. Vedie Trnava s 9 bodmi pred bratislavským Slovanom. V tabuľke zápasov na ihrisku súpera preskočili Žilinu mužstvá Košíc a Petržalky, ktoré rovnako ako Ružomberok získali štyri body.

Na päť zápasov piateho kola bolo zvedavých 23 775 divákov. Najviac ich prišlo do Trnavy ( 11 020), najmenej na Tehelné pole (2 521). Žilinčania skončili na treťom mieste, čím v počte návštevnosti sú hneď druhí za trnavským Spartakom.

Menilo sa aj poradie najlepších strelcov. Vittek zo Slovana dal dva góly a predstihol ružomberského strelca Helbicha. Žlto-zelení si pripísali ďalšie dva góly. Najlepším strelcom je Dušan Sninský, po jednom dali Mintál, Laurinc, Zabavník, Varadín a Staš.

Nesporným šlágrom najbližšieho kola bude duel medzi vedúcou Trnavou a úradujúcim majstrom zo Žiliny. Ten by mal pritiahnuť dobrú divácku kulisu.

Program 6. kola – sobota 17. augusta o 17.00 h: Dubnica nad Váhom – Ružomberok (Stredák), Košice – Slovan Bratislava (Šipoš), o 19.00 h: Inter Bratislava- Trenčín (Ligocký), Trnava – Žilina (Udvardy – Medveď, Slyško – Hriňák – Barna), nedeľa 18. augusta o 10.30 h: Petržalka – Púchov (Havrilla).

Ladislav Hulin

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?