Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Čierne kolo mužstiev regiónu

V III. futbalovej lige zvíťazilo len mužstvo Dolné

ho Hričova

Žilina – Za čierny víkend možno označiť v poradí tretie kolo najvyššej stredoslovenskej súťaže. V domácom prostredí prehral Kysucký Lieskovec, na ihriskách súperov Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina B Strážov i Bytča. Jediné víťazstvo si pripísali futbalisti Dolného Hričova, ktorí sa v domácom prostredí predstavili po prvýkrát v tejto sezóne.

Turčianske Teplice – Kysucké Nové Mesto 4:0 (2:0)

Góly: Privitzer 2, Lúčan, Jeťko.

Tomášovce – Čadca 4:0 (0:0)

Góly: Tomko 2, Paľaga (11 m), Baláž (vlastný).

Rakytovce – Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1)

Góly:Fojtík, Kaštier – Kello.

Podbrezová B – Bytča 2:0

(0:0)

Góly: Turňa, Urbančok.

Bytča: Zubo – Chrenko, Čmárik, Beneš, Klimík, Zátek, Čikota, Šelmek, Hornák, Minárik, Hozdek, striedali – Ďurdík, Bujný.

Stretnutie bolo vyrovnané. Príležitosti na oboch stranách zlikvidovali brankári. Domácich v prvom polčase podržal rozhodca, ktorý im odpustil pokutový kop za podrazenie Čikotu.

Druhý polčas, ktorý sa hral za dažďa, priniesol nečakané rozuzlenie. Po chybách obrany Bytče počas troch minút dali domáci dva góly. Podľa slov vedúceho mužstva V. Klepáča mali šance aj Bytčania, ale nerozhodnosť v závere ich pripravili o lepší výsledok.

Žiar nad Hronom – Žilina B 5:1

(1:1)

Góly: Jenes 2, Červenec, Bončo, Sluka – Kaštan.

Kysucký Lieskovec – Kremnička 1:3 (1:2)

Góly: Beliančin (11 m) – Kulišiak, Országh, Nemec.

Kysucký Lieskovec: Holiš – Blahuta, Pavlík, Ševčík, Vajda, Beliančin, Stalmášek (46. Gállik), Kubala (62. Nemčík), Kubica (62. Mackura), Kekely, Jašurek.

Rozhodoval: Králik, ŽK: Blahuta, Vajda, Kubica . Choma 2x, Országh, ČK: Choma.

K zápasu sa vyjadril prezident domáceho kolektívu Štefan Mrenka, ktorý povedal: „Naši hráči nastúpili na zápas veľmi ustráchane a s vedomím, že sa im proti Kremničke obyčajne nedarí a nevedia na ňu zahrať. Aj keď v úvode sme si vytvorili tlak a v 7. min. po akcii Kekelyho Kubala prudko hlavou mieril do proti pohybu brankára, no Juračka stačil loptu reflexívne vytlačiť nad brvno. Hneď z protiútoku hostia otvorili skóre, čim potvrdili známe porekadlo: „Nedáš – dostaneš“. V 14. min. hostia udreli druhýkrát a bolo 0:2. Od tohto okamžiku naši hráči doslova „odišli“ z ihriska. Dohrávali akoby v kŕčoch a ich snaha niečo vymyslieť sa minula účinku. V závere polčasu sa nám podarilo znížiť Beliančinom z penalty. Vrchol smoly bol, keď v 54. min. hostia upravili na konečných 1:3. Pri tomto góle arbiter najskôr zapískal faul a keď lopta skončila v sieti, na prekvapenie všetkých ukázal na stred ihriska, čím gól uznal. Musím podotknúť, že hlavný rozhodca bol najslabším článkom stretnutia.“

Selce – Lučenec 3:1 (0:1)

Góly: Kollár, Kmeť, Mesík – Nemčík.

Dolný Hričov – Ružomberok B 2:0(1:0)

Góly: 35. Sedúch, 57. Žihľavník (vlastný).

Dolný Hričov: Klec – Vydra, Ryboň, Adamus, Jánoš, Kello (46. Frátrik), Bezák, Sedliaček (81. Gottwald), Vančík, Sluka (71. Švec), Sedúch.

Rozhodoval: Koša, ŽK: Had, ČK: Had (Ružomberok B).

V prvom zápase na domácom ihrisku sa prejavila určitá nervozita. Prevahu po 15 minútach súper vyrovnal. Najväčším nebezpečenstvom bol domáci Sedúch. Na druhej strane strieľal Labaška. Po polhodine hry domáci zvýšili náskok. V 32. min. Sedlák strieľal nad bránku. O tri minúty sa po dlhom aute dostala lopta k Sedúchovi a ten nezaváhal. V závere prvého polčasu mohli skórovať ešte Sedliaček, Sluka i Seduch.

Druhá polovica bola plne v réžii domácich. V 51. min. Hajdúch vyráža strelu Sluka, ale o šesť minút si hostia dávajú vlastný gól. V závere mohol vylepšil výsledok Bezák, ale strieľal nad. V 89. min. mali domáci možnosť dať tretí gól zo značky pokutového kopu, ale brankár hostí Švecovu strelu vyrazil.

Neúspešné výsledky posunuli najmä kysucké mužstvá, k dolnej časti tabuľky.

16. L. Mikuláš 2 0 0 2 1:9 0

K šlágrom kola, aspoň v rámci regiónu, bude patriť nedeľňajší dopoludňajší duel medzi rezervou Žiliny a Kysuckým Lieskovcom. Bytča privíta silný Žiar nad Hronom.

Program 4. kola – sobota 24. augusta o 16.00 h: Liptovský Mikuláš – Podbrezová B (Fazekaš), Čadca – Rakytovce (Meliš – I. Krško, Horváth – Balko), Turčianske Teplice – Tomášovce (I. Krahulec), nedeľa 25. augusta o 10.30 h: Žilina B – Kysucký Lieskovec (Tilesch – Vojtek, Repa – Marhefka) o16.00 h: Kysucké Nové Mesto – Ružomberok B (Hreus), Lučenec – Dolný Hričov (Havko), Kremnička – Selce (Medveď), Bytča – Žiar nad Hronom (I. Szabó – Kahan, Reguly – Kuteľ).