Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

V Rosine hosťom povolili nervy

V I. triede oblastnej futbalovej ligy Piate kolo

V I. triede oblastnej futbalovej ligy

Piate kolo prinieslo jedno-dvojgólové víťazstvá domácich, jediná remíza sa zrodila v Terchovej, ktorá si aj štvrtkovým víťazstvom v dohrávke výrazne polepšila. Na čelo tabuľky sa dostalo Hrabové, no Rosine ešte s najväčšou pravdepodobnosťou pribudnú tri body za nedohratý zápas.

Terchová – Bánová B-Brezany 2:0 (dohrávka 1. kola)

Bytča B-Hliník – Bytčica 3:2 (1:0), 25´ Michel, 82´ Gajdošík (11 m), 89´ Dubovec (vlastný) – 71´ Kusela, 73´ Michúlek.

Bytča B: Uríček – Tomčík, Gajdošík, Novotka, Švrhovný (Mitúch), Bujný, Zátek, Weber, Ďurana (Blaško), Michel (Raždík), Černek.

Bytčica: Malich – Badeja, Dubovec, Náter (Šebík), Zuziak, Beleš, Drahno, Kysela (Štaffen), Mintál (Paráč), Ťažký, Michúlek.

Prvý polčas bol v réžii Bytčanov, ktorí zahrávali 8 rohových kopov, nastrelili tyč a nepremenili ani štyri sólové nájazdy na brankára. V úvode druhého polčasu hostia ožili, boli rýchlejší a dôraznejší a v priebehu dvoch minút sa dostali do vednia. Domáci sa nevzdali a vyrovnali. Tri body priniesol Bytči v závere dezorientovaný Dubovec, ktorý poslal loptu do vlastnej siete. Slabý výkon podali rozhodcovia, ktorí množstvom chýb vniesli zbytočnú nervozitu do oboch kolektívov.

Terchová – Zbyňov 1:1 (1:0), Komačka (11 m) – D. Miškovský.

Domáci sa ujali vedenia v 8. minúte, keď predtým už mali jednu nebezpečnú šancu. Potom sa spamätali aj hostia a v druhom polčase sa im aj podarilo vyrovnať. Obe mužstvá mali aj ďalšie gólové šance a nerozhodný výsledok je spravodlivý.

VTJ Rajecké Teplice-Konská – Zádubnie 3:0 (0:0), Mintál 2, Orlinský.

Prvý polčas priniesol veľa nevyužitých šancí domácich, najmä Mintála. Celozápasová prevaha domácich sa zúročila v druhom polčase, kedy sa im začalo dariť aj strelecky a tromi gólmi si zabezpečili víťazstvo.

Rosina – Dlhé Pole za stavu 2:1 (0:1) /Kudla, Kais (11 m) – Dzúrik/ nedohraté pre inzultáciu postranného rozhodcu hráčom hostí.

Rosina: Ďuriš – Vrabec, Kais, Kudla, Lasička, Smieško, Hodás, Rostáš, Ondák, Petrovič, Rác, striedal Jaššo.

Domáci si v prvom polčase vytvorili územnú prevahu. Paradoxne, z prvého gólu – z brejku – sa tešili hostia. V druhom polčase domáci vystupňovali tlak a vyrovnali. Hostia sa priklonili k tvrdej, miestami až zákernej hre, a keď v nadstavenom čase domáci premenili pokutový kop, Dlhopoľčan Žiačik inzultoval asistenta rozhodcu, takže zápas bude mať dohru za stolom na zväze.

Kotešová – Bánová B-Brezany 2:0 (1:0),

Tomanik, Lacek (11 m).

Kotešová: Hájek – Polák, Ostrochovský, Siatko, Tomanik, Košík, Urban, Galovič, Lacek, Šukala, Kendy, striedali: Mikula, Bujný.

Bánová B: Tencer – Michulek, Štaffen, Krajíček, Sýkora, Fuhrich, Trnovec, Švík, M. Trnka, P. Trnka, Kadík, striedal Forbák.

Hral sa priemerný futbal, hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Hosťom sa nedarilo premieňať šance, na čo nakoniec aj doplatili prehrou.

Hrabové – Višňové 3:1 (2:0), R. Gajdošík, Hrobárik, S. Gajdošík - Labuda za hostí.

Hrabové dalo gól hneď v prvej minúte, pomaly sa však dostávalo do hernej pohody aj Višňové, ktoré však nepremenilo zo šesť čistých šancí. Naopak, po nedorozumení v obrane zvýšili hostia na 2:0. I v druhom polčase hrali Višňovčania iniciatívne, no znova nepremieňali šance. Z priameho kopu dostali tretí gól, takže Labuda jediným gólom hostí už iba zmiernil nepriaznivý výsledok.

Hvozdnica – Turie 3:1 (1:1).

Vo Hvozdnici sa v nedeľu hral otvorený futbal so šancami na oboch stranách. Domácich vo viacerých situáciách podržal brankár. Hostia z Turia za stavu 2:1 v snahe zvrátiť vývoj zápasu otvorili hru, ťažili z toho však domáci, ktorí si po viacerých premárnených pokusoch poistili víťazstvo tretím gólom.

14. Bánová B 5 0 0 5 2:12 0

Program 6. kola – sobota 7. septembra o 15.30 h: Bánová B-Brezany – Hrabové (Taraba, Oravec, Filip – Sandanus); nedeľa 8. septembra o 15.30 h: Zbyňov – Turie (Zachar, Sluka – Papík), Višňové – Hvozdnica (Bariak, Krupík – Krško), Dlhé Pole – Kotešová (Beháň, Daubrava – Hanulík), Bytčica – Rosina (Kováč, SsFZ – Vanák), Zádubnie – Bytča B (Oravec, Žiak – Sandanus), Terchová – VTJ Rajecké Teplice-Konská (Kúdelka, Milo – Ševcech).(pt, mb)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Tomáš Gerát

Finančné prostriedky, ktoré sa mladému snowboardistovi podarí vyzbierať, využije na nákup štyroch prekážok.

14 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.