Víťazné ťaženie Divinky pokračuje

III. B trieda ObFZ Jedine Veľké Rovné si na domác

III. B trieda ObFZ

Jedine Veľké Rovné si na domácej pôde nepripísalo k dobru tri body. Narazili však na Divinku, ktorá zatiaľ neprehrala ani jediný zápas a zdá sa, že cieľavedome kráča za víťazstvom vo svojej skupine. Jej sympatické výkony na jeseň im dávajú šancu. Lenže futbalová lopta je okrúhla a športové šťastie nevyspytateľné. A tak musí počkať až do jari.

Divina - Kolárovice 1:0 (0:0). Gól domácich dal Hroš.

Divina: Slovák – Peter Cigánik, Milan Cigánik, Marek Papučík, Ján Gašpierik, Ján Čuraj, Hroš, Ďurčo, Ovečka, Ján Cigánik, Miro Poliaček, Rasťo Kubaščík.

V Divine sa hral vyrovnaný zápas, šance boli na oboch stranách, športové šťastie však stálo na strane domácich. Zápas dohrávali oslabení, červenú kartu dostal Ďurčo za úmyselné kopnutie.

Jablonové - Petrovice 3:0 (2:0). Góly za domácich dali Marián Krajčí, Martin Krajčí a Jozef Krajčí.

Súľov - Ovčiarsko 4:1 (2:0). Góly za domácich: Ďurec, Tvrdý 2, Tarhaj.

Súľov: Piaček – Smatana, Danížek, Kereš, Rado Hrehor, Tarhaj, Inšpektor, Ďurec, Tvrdý, Ďurajka, Ľubo Hrehor, striedali Bušovský, Hudek a Blaško.

V 30. minúte strieľal za domácich pokutový kop Tarhaj, brankár hostí jeho strelu vyrazil, na druhý pokus však Tvrdý úspešne zakončil. V druhom polčase hostia akomak ožili, znížili na 2:1, mali aj ďalšie šance, ale domáci ich tretím gólom definitívne zlomili. Posledný gól do bránky hostí padol takmer so záverečným hvizdom rozhodcu.

Veľké Rovné - Divinka 1:5 (1:3). Góly: Pavol Škorvan – Matejčík, Slovák 2, Holeša, Korista.

Veľké Rovné: Jozef Pacík – Dušík, Hrankaj, Ovčík, Jozef Šedivý, Sapieta, Mišút, Juraj Pacík, Bublík, Škero, Škorvan, striedali Pavol Šedivý, Ovseník, Tomáš Šedivý a Šmurík.

Divinka: Puškár – Slovák, Lapaj, Mourtada, Korista, Čuraj, Kubáli, Lalík, Matejčík, Hložný, Holeša, striedali Gaštan, Dlhopolec, Miksák a Klimek.

Hostia nastúpili na ihrisko s úmyslom získať tri body, čo sa im v konečnom dôsledku aj podarilo. Domáci inkasovali rýchly gól (5. minúta), o 20 minút ďalší. Potom v 35. minúte skorigovali výsledok gólom Škorvana. Pre zbytočné chyby domácej obrany sa skončil prvý polčas dvojgólovým vedením hostí. V 2. polčase hostia pokračovali v dobrej hre a dvoma ďalšími gólmi rozhodli o výsledku. Domáci tím sa snažil výsledok zvrátiť, ale brankár hostí sa ukázal ako muž na správnom mieste. V tvrdom stretnutí, v ktorom videl červenú kartu hráč domácich Ovseník (strkanie do súpera), sa nakoniec hostia tešili z presvedčivého víťazstva.

9. Ovčiarsko 5 1 0 4 8:16 3

Program 7. kola – nedeľa 15. septembra o 15,30 h: Divinka - Divina (rozhodujú Hrabovský, Charbuliak - Ševcech), Ovčiarsko – Horný Hričov (Vanák), Petrovice - Súľov (Vaškovič), Kolárovice - Jablonové (Mikurda), Veľké Rovné má voľno.(eb)