Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Kamenná Poruba zvyšuje náskok

V II. triede Oblastného futbalového zväzu V Považ

V II. triede Oblastného futbalového zväzu

V Považskom Chlmci a v Strážove boli domáci fanúšikovia sklamaní. Ich mužstvá nedokázali na domácej pôde vyhrať, Považský Chlmec klesol v tabuľke o tri miesta nižšie. Kamenná Poruba si víťazstvom nad Štiavnikom upevnila svoje vedúce postavenie v tabuľke, druhá Kotrčina Lúčka však nechala všetky tri body v Hlbokom.

Považský Chlmec – Hričovské Podhradie 1:2 (1:1). Gól za domácich dal Peter Čajka.

Považský Chlmec: Rastislav Kozlík – Juraj Čajka, Milan Vaňovič, Miroslav Kozlík, Miroslav Pažický, Pavol Čajka, Michal Stenchlák, Peter Čajka, Róbert Badušek, René Kočiš, Radoslav Červenec, striedali Roman Chuchut, Pavol Ambra.

V Považskom Chlmci sa stretli dve vyrovnané mužstvá, s rovnakým herným štýlom. Hral sa tvrdý, ale korektný futbal, v ktorom mali viac športového šťastia hostia.

Podhorie – Závodie 1:0 (0:0). Góly dal Milan Štefánik.

Podhorie: Nižný – Breziansky, Šupej, Grajciarik, Juraj Gelatka, Pavol Gelatka, Milan Štefánik, Makuka, Chobot, Danech, Štefánik Daniel, striedali Belan.

Zápas na veľmi dobrej úrovni, v ktorom Závodie tlačilo, ale bez úspechu. Nemohli sa dostať cez obranný systém Podhoria, ktorých ešte navyše istil výborný brankár. A to ešte boli domáci oslabení o dvoch kľúčových hráčov. Oceniť treba aj veľmi dobrý výkon rozhodcov.

Hlboké – Kotrčina Lúčka 2:1 (0:1).

Stráža - Fačkov 2:4 (0:2). Góly za domácich Róbert Kubala a Miroslav Hazda.

Stráža: Vajda – Štefan Poliak, Bugáň, Miroslav Hazda, Dušan Kubala, Rasťo Poliak, Hlávka, Staňo, Róbert Kubala, Peter Hazda, Košťál, striedali Kováč.

Hostia sa po rýchlych brejkoch ujali v prvom polčase vedenia 0:2. V druhom polčase po hrubých chybách domácej obrany zvýšili dokonca na 0:4.

Potom sa domáci konečne vzchopili, znížili stav stretnutia na 2:4. Nepremenili však pokutový kop a mnoho ďalších gólových šancí. Takto sa vlastne pripravili aspoň o ten jediný bodík.

Kamenná Poruba – Štiavnik 2:1 (2:0). Góly za domácich Jasenovský a Lorenčík.

Kamenná Poruba: J. Vereš – M. Vereš. Korman, Novosad, Chovančík, J. Hodas, Tretina, Sádecký, Lorenčík, Jasenovský, Stupňan, striedal Š. Hodas.

Jednoznačný zápas, v ktorom domáci zahadzovali jednu šancu za druhou, dvakrát nastrelili žrď a raz brvno. Lenže aj brankár hostí bol výborný. Inak hostia zo Štiavnika v podstate nemali šancu, jediný náhodný gól dali asi 10 minút pred koncom stretnutia.

Krasňany – Hôrky 1:1 (0:0). Góly: Jozef Mariaš – Drdák. Oba góly padli z pokutových kopov.

Krasňany: Franek – Jozef Mariaš, Berešík, Vrábel, Zemiak, Martinický, Chabada, Tomáš Mariaš, Comorek, Blha, Brezáni, striedal Zaťko.

Hôrky: Flevač – Mandúch, Špánik, Pecho, Michalov, Suja, Pallo, Židek, Drdák, Jánošík, Úkrop, striedal Šmejkal.

V Krasňanoch sa hral vyrovnaný zápas slabšej úrovne, rozhodca v nadstavovanom čase odpískal pokutový kop proti domácim, ktorý podľa ich názoru bol neoprávnený.

Rašov – Kunerad 3:1 (2:1). Góly: Gombár, Baláž, Lacko.

Rašov: Hubocký – Miloš Kadáček, Prášek, Butko, Peter Baláž ml., Tretina, Švancar. Gombár, Peter Baláž st., Lacko, Michálek, Ošťadal, Rastislav Kadáček.

Priemerný zápas s množstvom šancí pre domácich. Prvý polčas bol v réžii domácich, prvých 15 minút druhého boli zasa na ihrisku pánmi hráči z Kuneradu. Ich tlak otupili hráči Rašova tretím gólom.

14. Stráža 8 1 1 6 10:29 4

Program 10. kola – nedeľa 6. októbra o 14.30 h: Hričovské Podhradie – Hôrky (rozhodujú Charbuliak, Kubo), Štiavnik - Krasňany (Martince, Taraba st., Taraba ml. - Hruboška), Fačkov – Kamenná Poruba (Cinko, Bariak - Pekara), Kotrčina Lúčka - Stráža (Daubrava, - Sluka, Rogoň M., - Rujbr), Kunerad – Hlboké (Krupík, Gamboš) Závodie – Rašov (Tarač - Peťko), Považský Chlmec – Podhorie (Dubovec, Šupej, Knapec). (bv)

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji