V Bánovej sa v sobotu nehralo

1. trieda Oblastného futbalového zväzu Počasie ve

1. trieda Oblastného futbalového zväzu

Počasie veru cez víkend futbalistom neprialo, ale napríklad oproti 4. lige sa v I. triede ObFZ Žilina odohrali okrem jediného všetky plánované zápasy.

Bánová B-Brezany bude posledné kolo jesennej časti so Zádubním dohrávať túto sobotu. Najspokojnejší boli vari fanúšikovia v Kotešovej a v Turí, kde videli zápasy s množstvom gólov.

Kotešová – Zbyňov 5:3 (2:1). Góly: Kendy 2, Adamík 2, Lacek – Jánošík 3.

Kotešová: Magerčák – Košík, Milan Bujný, Šiatko, Tomaník, Branislav Bujný, Urban, Šukala, Lacek, Adamík, Kendy, striedali Galovič, Mikula a Žilinčár.

Zbyňov: Mikolka – Miškovský, Gažúr, Urík, Čerňanský, Jánošík, Miloš Mišiak, Martin Mišiak, Bielik, R. Urík, Martinka, striedali Babčan, Súkeník, Sandanus.

Hostia sa ujali vedenia už v 12. minúte, na čo domáci odpovedali z rýchleho protiútoku vyrovnávajúcim gólom. Za ďalších 7 min sa Kotešová opäť dostala do vedenia gólom z pokutového kopu. Tak skončil aj prvý polčas. Druhý začali domáci útočnejšie, výsledkom bol tretí gól v sieti Zbyňova. Hostia takmer vzápätí znížili na 3:2, potom sa domáci dostali do brejku, keď vyhrávali 5:2, ale hostia už len upravili stav. Vzhľadom na počasie diváci videli pekný zápas na dobrom teréne.

Hrabové – Rosina 2:1 (1:0). Góly za domácich dali Stanislav Gajdošík a Rastislav Gajdošík.

Hrabové: Štefan Bunta – Peter Hrabovský, Ľubomír Hrobárik, Rastislav Gajdošík, Jozef Gajdošík st., Vojtech Hrabovský, Marián Sedliak, Jozef Gajdošík ml., Stanislav Gajdošík, Michal Hrabovský, Roman Gajdošík, striedali Vlado Hrabovský a Ladislav Deckár.

Počasie na začiatku zápasu bolo celkom priaznivé a tak sa v Hrabovom začal hrať rýchly a vyrovnaný futbal. V 20. minúte domáci nepremenili pokutový kop, s prvým polčasom sa však rozlúčili gólom do šatne. Už pred koncom prvého polčasu začalo pršať a terén bol z minúty na minútu horší. V druhom polčase mali hostia v strede poľa viac z hry, ale chýbalo im výraznejšie zakončenie. V druhom polčase domáci zvýšili na 2:0 z rohového kopu, pokutový kop pre zmenu nepremenili hostia. Výsledok sa im podarilo skorigovať asi 10 minút pred koncom stretnutia.

Hvozdnica – Bytča B-Hliník 1:1

(1:0). Gól domácich dal Viktor Kameniar.

Hvozdnica – Peter Radvan – Martin Radvan, Peter Križňan, Peter Jakubík, Marián Hraboš, Viktor Kameniar, Ján Kameniar, Marián Putyrka, Jozef Panáč, Miroslav Gerčic, Peter Sojčák.

Hvozdnica hrala posledný zápas jesennej časti opäť na ihrisku v Považskom Chlmci. Hostia z Bytče hrali technickejší a behavejší futbal, mali územnú prevahu, domáci však prvý polčas rozdielom jedného gólu vyhrali. A to im chýbalo 5 hráčov základnej zostavy. Prejavilo sa to však v druhom polčase, v ktorom hostia celý čas tlačili, ale z tohto tlaku sa im podarilo vyťažiť len jeden gól. Aj tu sa hralo na premočenom a rozbahnenom teréne.

Turie – Rajecké Teplice-Konská 5:4 (1:1). Góly za hostí Orlinský 3 a Urbanec.

Rajecké Teplice-Konská: Frátrik – Baránek, Sopko, Piala, Žilinčár, Pleva, Orlinský, Úkrop, Mintál, Záň, Lihocký, striedal Urbanec.

V Turí sa hralo na veľmi ťažkom teréne, ktorý viac vyhovoval domácim. Pri tlaku hostí v druhom polčase mali domáci nebezpečné brejky, z ktorých štyrikrát skórovali a pod všetky góly sa podpísali aj obrancovia hostí.

Višňové – Terchová 2:0 (1:0). Góly Strelička a M. Stromček.

Višňové: Bulka – Petrák, Labuda, Laš, M. Husárik, Varinčiak, Šupej, Strelička, M. Valica, P. Stromček, M. Stromček, striedal Syrovec.

Na ťažkom teréne boli domáci celý zápas lepším mužstvom, vypracovali si viac šancí ako ich súperi, ale terén hral aj úlohu obrancu. Domáci sa dostali do vedenia po peknej akcii, výsledkom bol gól z hlavy Streličku. Tak sa dohral aj prvý polčas. V druhom polčase domáci opäť zatlačili a rýchlo dali druhý gól. Terchová potom hru čiastočne vyrovnala, ale domáci už víťazstvo z rúk nepustili.

Bánová B-Brezany – Zádubnie – nehralo sa pre nespôsobilý terén. Ak sa počasie umúdri, bude sa zápas dohrávať v sobotu 2. novembra o 13.30 h

Dlhé Pole – Bytčica 2:3 (1:1). Oba góly domácich dal Pleško.

V Dlhom Poli sa v oboch polčasoch hral vyrovnaný futbal, v ktorom si domáci vypracovali viac šancí, ale šťastie sa napokon obrátilo na stranu hostí a tak si do Bytčice odviezli tri body.

1. Rosina 13 10 0 3 32:16 30

2. Bytčica 13 8 4 1 31:14 28

3. R. Teplice 13 8 3 2 33:20 27

4. Bytča B 13 7 2 4 22:19 23

5. Hrabové 13 7 2 4 22:18 23

6. Zádubnie 12 5 2 5 26:25 17

7. Zbyňov 13 4 4 5 23:24 16

8. Kotešová 13 4 4 5 22:32 15