ívne. Podaktorí kandidáti na starostov a primátorov už začali predvolebnú kampaň, ďalší sa spoliehajú na svoju predošlú prácu, dobré meno a dôveru svojich spoluobčanov.
Podľa informácií Viery Sutákovej, pracovníčky Okresného úradu v Žiline, sú už všetky kandidátne listiny kompletné a podľa nich sa dali tlačiť volebné lístky. V mestách i obciach začali svoju prácu volebné komisie. Prvé zasadnutie okresnej volebnej komisie v Žiline sa uskutoční v stredu 6. novembra, na ňom jej členovia zvolia aj svojho predsedu. Pre vašu lepšiu orientáciu opäť prinášame, tentokrát už kompletné zoznamy kandidátov na posty starostov a primátorov v okresoch Žilina a Bytča, ako aj informácie o tom, koľko poslancov do obecných zastupiteľstiev sa bude v jednotlivých obciach voliť a koľko ľudí na tieto miesta kandiduje (číslo v zátvorke).
Najaktuálnejšie informácie o komunálnych voľbách vám prinesieme v prílohe Voľby, ktorá vyjde v našich novinách 27. novembra.
Okres Žilina
BELÁ
František Cabadaj – HZDS
Ivan Dvorský – SDĽ
Ján Staňo – nezávislý
Vlasta Šuštiaková – PSNS
11 (55) – tri volebné obvody
BITAROVÁ
František Drdák – NEKA
7 (14)
BREZANY
Kamil Pecko – SDKÚ
Vladimír Sagan – SNS, HZDS, SMER
5 (8)
DIVINA
Jiří Androvič – ANO
Bohuš Bandúr – HZDS
Jozef Cudrák – SDKÚ
Jozef Hložný – SMER
Peter Chudáčik – NEKA
Rudolf Latko – NOSNP
Emil Molko – SZS
Jozef Vlk – NEKA
9 (28)
DIVINKA
Ján Suran – NEKA
Jaroslav Virdek – SNS
7 (10)
DLHÉ POLE
Ladislav Rybárik – PSNS
Dana Veveričíková – HZDS
9 (14) – dva volebné obvody
DOLNÁ TIŽINA
Anton Ďurana – KDH
9 (19)
DOLNÝ HRIČOV
Ľudmila Ďuriníková – NEKA
Viliam Hoferica – SMER, HZDS, PSNS, SDKÚ
Štefan Hôrečný – NEKA
Vladimír Sadloň - NEKA
9 (30) – dva volebné obvody
GBEĽANY
Milan Šimun – KDH
Jozef Bielik – NEKA
Milan Ondruš – HZDS
9 (14)
HRKY
Stanislav Marušák – SDKÚ, ANO
Peter Lingeš – HZDS
7
HORNÝ HRIČOV
Helena Gajdošíková – HZDS
Eduard Paprskár – NEKA
Jozef Trizuljak – NEKA
7 (16)
HRIČOVSKÉ PODHRADIE
Rudolf Sakala – HZDS
Marta Hulínová – NEKA
Bohumír Randa – NEKA
5 (10)
KOTRČINA LÚČKA
Emil Bielik – PSNS
5 (8)
KRASŇANY
Adam Letko – PSNS
Jozef Trnka – NEKA
9 (24)
LIETAVA
Irena Tomaščíková – PSNS
Jozef Maljaček – NEKA
Pavel Maliaček – NEKA
Eva Zavadzanová – NEKA
Stanislav Brezáni – NEKA
Libor Gašpierik – SDKÚ, SMER
Renáta Šedíková – HZDS
9 (16) - tri volebné obvody
LIETAVSKÁ LÚČKA
Štefan Huliak – KDH
Marián Scheer – nezávislý
Emil Dona – nezávislý
Marián Sliviak – PSNS, HZDS
Helena Javoríková – nezávislá
9 (31)
LIETAVSKÁ SVINNÁ – BABKOV
Jaroslava Sedliaková – HZDS
Anna Psotná – SDĽ
9 (20) - dva volebné obvody
LUTIŠE
Anton Paučin – NEKA
7 (16)
LYSICA
Ernest Ďurana – NEKA
7 (13)
MOJŠ
Božena Filová – HZDS
Štefan Milo – PSNS
5 (15)
NEDEDZA
Dušan Vajda – NEKA
Emil Žiak – NEKA
7 (14)
NEZBUDSKÁ LÚČKA
Mária Ďurčová
Peter Kubička
Michal Štadáni
5 (20)
OVČIARSKO
Mária Hudecová – PSNS, HZDS
Rudolf Habáň – NEKA
5 (15)
PAŠTINA ZÁVADA
Jozef Hudec – SDKÚ
5 (9)
PODHORIE
Anna Horčičáková – HZDS
Štefan Chobot st. – PSNS
Jana Chobotová – NEKA
Ján Masný – NEKA
7 (11)
PORÚBKA
Mária Ďugelová – HZDS
Vladimír Knapec – PSNS
Štefan Koleno – NEKA
5 (12)
ROSINA
Ľubomír Knapec – PSNS
Koloman Málik – HZDS
Jaroslav Zábojník – KDH
9 (27)
STRÁŇAVY
Emília Koňuchová – KDH
Peter Lončík – SMER
Daniel Ondák – HZDS
Kamil Púček – SNS
9 (25)
STRÁŽA
Kamil Babiš – HZDS
Ladislav Kubala – NEKA
7 (14)
STREČNO
Alfonz Klocáň – PSNS
Marián Trnovec – SDKÚ
9 (25)
SVEDERNÍK
Anna Jarošová – HZD
Miloš Kúdelčík – NEKA
7 (10)
TERCHOVÁ
Milan Jánošík – HZDS
Pavol Krištofík – NEKA
Viktor Vallo – NEKA
11 (43) – tri volebné obvody
VARÍN
Karol Strásky – HZD, SNS
Vladimír Štefánik – KDH
11 (32)
VIŠŇOVÉ
Ján Kubiš – PSNS
Ľubomír Šimko – KSS
Milan Turský – SNS, SMER
Štefan Valíček – HZDS
9 (44)
ŽILINA
Vladimír Barčiak – SDĽ
Dušan Maňák – NEKA
Ján Mikolaj – HZDS, SMER, ANO
Ľubomír Plešinger – ZNS
Peter Rudzan – DÚ
Ľubomír Ryant – HZD
Ján Slota – PSNS
Andrej Sočuvka – KDH, SDKÚ, OKS
31 (174)
Región rajec
ĎURČINÁ
Jozef Babčanec - PSNS
Anna Bieliková - SNS
Ján Čerňan - NEKA
Jozef Melo - HZDS
7 (19)
ČIČMANY
Mária Bolvanová - NEKA
Izidor Pieš - HZDS
5 (5)
FAČKOV
Anna Bieliková - NEKA
Ján Čmelo - HZDS
Miroslav Mikula - SMER
7 (15)
JASENOVÉ
Valéria Gažúrová - NEKA
7 (14)
KAMENNÁ PORUBA
Miroslav Ondrušík – NEKA
Zdenko Kavecký – HZDS
Štefan Kasman – NEKA
9 (17)
KĽAČE
Helena Bieliková - NEKA
Jaroslav Gelatík - SNS
Marián Imrišek - SMER
5 (16)
KONSKÁ
František Maňák - SNS
Ján Čerňanský - KDH
Vladimír Kavecký - HZDS
9 (23)
KUNERAD
Blažej Dolník - SNS
Milan Dolník - SDĽ
Ľudovít Remenec - SMER
Pavel Krajčí - HZDS
7 (21)
MALÁ ČIERNA
Anton Spitzkopf - NEKA
Oľga Lišková - NEKA
5 (15)
RAJEC
Ján Rybárik - HZDS, PSNS
František Řepa - NEKA
Štefan Židek - KDH
13 (38) – štyri volebné obvody
RAJECKÁ LESNÁ
Bohumil Pekný - SNS
Milan Poljaček - SDA
Stanislav Chobot - SDĽ
Marta Kolárová - NEKA
Peter Tarábek - HZDS
9 (19)
RAJECKÉ TEPLICE
Valentín Prieložný – SNJ
Ján Mosor – HZDS, SMER, SNS
Jaroslav Maršala – SDĽ, ANO, PSNS
Peter Dobeš – KDH, SDKÚ, SZS, HZD
9 (38) – tri volebné obvody
STRÁNSKE
Jaroslav Mitaš - NEKA
7 (9)
ŠUJA
Anton Mandák - SDĽ
Marta Veselá - NEKA
5 (8)
TURIE
Miroslav Chovanec - HZDS
Mária Gašicová - KDH
9 (32)
VEĽKÁ ČIERNA
Milan Filo - NEKA
Štefan Harant - NEKA
5 (10)
ZBYŇOV
Martin Slyško - HZDS
Pavol Majerčík - PSNS
Miroslav Súkeník - SNS
Ladislav Jánoš - NEKA
Ivan Bariak - NEKA
Eva Moskáľová - NEKA
Oľga Adámková - NEKA
7 (17)
Okres Bytča
BYTČA
Milan Behrík - SP
Vincent Holubec – NEKA
Peter Korec - HZDS, SMER, SDĽ
Jozefa Lobotková – PSNS
HLBOKÉ
Juraj Hoferica – KDH
Dušan Pinčík – PSNS
7 (15)
HVOZDNICA
Miroslav Minárik - HZDS
Jablonové
Bernard Krajčí - HZDS
Jaroslav Paiš - HZD
Mária Bučová - NEKA
KOLÁROVICE
Stanislav Drbúl – NEKA
Ján Dvorák – SP
Milan Helo – HZDS
Ladislav Hrobárik – HZD
Štefan Puchoň – SNS
Peter Raždík – PSNS
Stanislav Skukálek – NEKA
9 (33) – dva volebné obvody
KOTEŠOVÁ
Ján Eliáš – PSNS, HZD
Mário Kmeť – KDH
5 (9) – dva volebné obvody
MARŠOVÁ-RAŠOV
Anton Kadaček - PSNS
Ing. Peter Blažko - SDKU,ANO
Peter Jurčík - KDH
Rudolf Papánek – HZDS
PETROVICE
Matúš Bryndziar - HZDS
Stanislav Uričko - SMER
PREDMIER
Ladislav Masiarik - HZDS, PSNS
Jozef Janda - KDH
SÚĽOV-HRADNÁ
Jaroslav Bušfy - HZDS
Anton Bušovský - SDĽ
Ivan Frištík - HZD
ŠTIAVNIK
Štefan Pucko - HZDS
Pavol Chvaľník - KDH
Ján Lukniš - SDKÚ, ANO
VEĽKÉ ROVNÉ
Oľga Brezinová – NEKA
Jiozef Bučko – SDĽ
Rudolf Hammer – PSNS
Ivan Frolo – HZDS
Milan Hrico – NEKA
Jozef Slaziník – SDKÚ, ANO
11 (41)