Žilina sa stala v domácom prostredí zimným halovým majstrom

Bez obhajcu vlaňajšieho titulu z Dubnice, ktorá do

volenkuje na Maledivách, sa v sobotu v Žiline hral najlepší slovenský halový futbal. Deväť prvoligistov a Ličartovce si zmerali sily v dvoch päťčlenných skupinách systémom každý s každým. Víťazi skupín sa stretli vo finále a druhí hrali o celkové tretie miesto. Domáci Žilinčania nastúpili na turnaj na lavičke už s novým trénerom Jaroslavom Rybárom po tom, čo ukončili spoluprácu s F. Komňackým.

Inter – Ružomberok 2:2 (4:2 pen.). Ružomberčania viedli gólmi Bédiho a Ráka. Za Inter znižoval krásnou strelou pod brvno Paulík, aby Drobňák 50 sek. pred koncom vyrovnal. Trenčín – Trnava 4:1. Trenčania už v prvom polčase rozhodli o prvom prekvapení, keď po veľmi dobrom výkone gólmi Kopačku, Ivanu a Luptáka získali trojgólové vedenie. Po prestávke pridal Lupták svoj druhý gól a čestný úspech Trnavy zaznamenal Filip. Slovan – Púchov 1:1 (4:3 pen.). V závere prvého polčasu využil hrubku Jambora Šesták a belasí viedli 1:0. Dve minúty pred koncom zápasu vyrovnával Šatka. Žilina – Petržalka 1:2. Hneď v prvej minúte zahodil šancu Gottwald a v 4. min. Varadín po peknej nahrávke Sninského. Minútu na to po osi Mintál-Sninský sa ujala Žilina vedenia. Domáci mali aj naďalej navrch – Staš na dvakrát neprekonal Čobeja. Vzápätí udrela Petržalka, keď z prvej šance z rohového kopu využil idelálnu nahrávku Šoltís. Poldruha minúty pred prestávkou zachraňoval T. Ďurica na bránkovej čiare Borbélyho strelu. V úvode druhého polčasu zahodil obrovskú šancu Mintál. Žilina mala miernu prevahu. Gól však dala Petržalka. Šoltísovu nahrávku do voľného priestoru využil bombardér Kinder. Inter – Ličartovce 5:1. O výsledku rozhodli Interisti už v úvode zápasu gólmi Chalúpku a Lelkeša. V závere polčasu pridal dva góly Halenár. Vo vyrovnanom druhom polčase znižoval Tomko a bodku za stretnutím dal Petráš. Košice – Trnava 3:2. Posledné tri minúty prvého polčasu rozhodli o smutnom osu-de ,bílych andelov‘ na turnaji. Najskôr skóroval Sovič a po ňom Obšitník. Už v ôsmej sekunde druhého polčasu pridal tretí gól Sapara. Trnava od tohto momentu pritlačila, ale už dokázala iba znížiť po góloch Poljovku a Lietavu. Slovan – Ružomberok 3:4. Belasí zásluhou dvoch gólov Obžeru v 8. min. viedli dvojgólovým rozdielom, lenže ešte do polčasu trafili na druhej strane Debnár a šestnásťročný Jendrišek. Dobrý futbal okorenil krásnym lobom Šlahor, no ani to Slovanu nestačilo. Najskôr Rák znížil a 60 sek. pred koncom rozhodol o víťazstve Ružomberka Urban. Trenčín – Petržalka 1:1 (10:11 pen.). Slabý futbal priniesol zaujímavé momenty až pri jedenástkach. V riadnom hracom čase sa trafili najskôr Hanko a vyrovnal Hellebrand. Púchov – Ličartovce 2:2 (0:1 pen.). Po dvoch góloch Kaminského viedli Ličartovce už 2:0, Púchov však počas jedinej minúty dokázal vyrovnať. Žilina – Košice 3:0. V úvode sa po viacerých šanciach, ktoré Žilina spálila, trafil po rohu Gottwald. Ten istý hráč pridal v poslednej sekunde prvého polčasu aj druhý gól. V 14. min. dve Mintálove strely zneškodnil Kobr, ale na Varadinovu následnú delovku už nestačil. Inter – Slovan 1:2. Druhý hrací deň sa začal v nedeľu ráno bratislavským derby. Slovan viedol po góloch Obžeru a Šestáka už 2:0. V posledných sekundách znižoval Chalúpka. Petržalka – Trnava 1:1 (4:1 pen.). Od 5. min. viedli Trnavčania po góle Hodúra, ale vzápätí vyrobili hrubku pri rozohrávke, ktorú potrestal J. Németh. Púchov – Ružomberok 1:2. Vo veľmi opatrnom stretnutí, v ktorom išlo prakticky o víťazstvo v skupine mali mierne navrch, Ružomberčania a zaslúžene vyhrali, keď ich góly dávali Helbich s Urbanom. Za Púchov vyrovnával na 1:1 Belák. Žilina – Trenčín 5:1. Vo veľmi dobrom stretnutí otvoril skóre T. Ďurica, keď vrátil do brány strelu Zábavníka. V druhom polčase zvýšil Sninský a hneď na to znížil Staš na 2:1. V závere už patrila hra Žilinčanom, za ktorých ešte skórovali dvakrát Klago a raz Sninský. Ličartovce – Slovan 1:0. Zápas rozhodol dve minúty pred koncom Krakovský. Košice – Petržalka 3:3 (2:4 pen.). Za Košice skórovali Lazúr, Obšitník, Mati a za Petržalku sa trafili dva krát Kinder a raz Hall. Inter – Púchov 4:2. Interistické góly zaznamenali Chalúpka 2, Opršal a Sani. Góly Púchova boli pripísané Barmošovi za vlastný gól a Škripcovi. Žilina – Trnava 2:2 (1:3 pen.). Trnava v zápase dvakrát viedla po góloch Ježíka a Lietavu, ale Žilinčan Zábavník dokázal vždy vyrovnať. Diváci videli vo vybičovanej atmosfére veľmi dobré stretnutie. Ružomberok – Ličartovce 1:1 (4:5 pen.). Góly dávali Jendríšek za Ružomberok a za Ličartovce vyrovnal Hricov. Trenčín – Košice 4:6. V dobrom zápase bohatom na góly za Trenčín skórovali Hanko, Staš, Ivana a Kopačka. Vo víťaznom mužstve rozvlnil sieť trikrát Mati a po góle pridali Kozák, Obšitník a Lazúr. Po základných skupinách si vybojovali finále mužstvá Žiliny a Ružomberka. Do zápasu o tretie miesto sa nominovali Inter a Košice. O tretie miesto: Inter – Košice 2:6. Interisti viedli gólmi Čecha a Tomčáka už 2:0, no Beličák ešte do prestávky znížil a v druhom polčase pridali košické góly postupne Mati tri, Sapara a Obšitník po jednom. Finále: Žilina – Ružomberok 7:1.

Gottwaldovo brvno v úvode bolo predzvesťou kanonády hráčov spod Dubňa. Najskôr sa presadil T. Ďurica proti dvom obrancom a v druhej minúte otvoril skóre. V jedenástej minúte si ten istý hráč položil brankára a ľavačkou zvýšil na 2:0.

Po osi Ďurica – Drahno – Staš sa v 13. min. dostala lopta k Zábavníkovi a bolo 3:0. Skóre prvého polčasu uzavrel Klago dorážkou Mintálovej strely. V 5. min. druhého polčasu využil zaváhanie obrany Ružomberka Mintál a zvýšil na 5:0.

O minútu nato zakončil kolotoč pred bránou J. Muchu st. Drahno. Bojovnosť sa vyplatila Zábavníkovi v 12. min., kedy zvýšil vedenie Žiliny na 7:0. V závere zaznamenal čestný úspech Ružomberčanov Urban a odprevadil tak Žilinu k titulu majstra zimnej halovej sezóny!