Šachové súťaže na Slovensku
Žilina – Šachové súťaže pokračovali ďalšími zápasmi. Žilinským šachistom patria po nich stredné priečky.
1. liga
skupina Východ
Výsledky 7. kola: DMS Žilina – Liptov Západ 5,5:2,5 (Matejov, Marman, Dušík, Maráček, Koreň po 1, Nemec 0,5), Mladosť Žilina – Liptov Stred 4:4 (Vyparina, Harašta po 1, Paleček, Kostelný, Kopera, Harašta po 0,5), Tatran Prešov B – ŠK Lučenec 4,5:3,5, KdV Kežmarok – ŽP Podbrezová 6,5:1,5, Hydina Košice B – Michalovce 4,5:3,5, ŠK Michalovce – UPJŠ Košice B 5.3.
1. Liptov Stred 7 6 1 0 38,5:17,5 19
2. Prešov B 7 4 1 2 31,5:24,5 13
3. Košice B 7 4 1 2 31,5:24,5 13
4. Kežmarok 7 4 0 3 30:26 12
5. Michalovce 7 4 0 3 29:27 12
6. Žilina 7 3 1 2 25,5:22,5 10
7. Košice B 7 3 0 4 26,5:29,5 9
8. Prešov 6 3 0 3 22.5:25,5 9
9. Lučenec 7 2 2 3 26,5:29,5 8
10. DMS 7 2 0 5 24:32 6
11. Liptov Západ 7 1 1 5 22:34 4
12. Podbrezová 7 1 1 5 20,5:35,5 4
4. liga
Výsledky 5. kola: Mladosť juniori – Neografia Martin 5,5:2,5 (Kopera, Zvarík, Klučka, Koreň, Vaneková po 1, Sokol 0,5), Turčianske Teplice – Capora Martin 2,5:5,5, ŠK Višňové – Lokomotíva Vrútky 3,5:4,5 (Šustek, Ondák po 1, D. Paur, Valíček, Ľ. Paur), Štart Dunajov – Doprastav Žilina 4:4 (Čepela, Pataky, Zalčík, Škrivánek po 1), ŠK Radosť Kysucké Nové Mesto – Mladosť Žilina D 1,5:6,5 (Bíroš, Turcel, Pavel, Šúň, Piroha, Štefánik po 1, Pavelová 0,5), Rajecké Teplice C – Tatran Sučany 5,5:2,5 (Pitek, Šalata, Rolný, Danko, Prázdnovec po 1, Kupka).
1. Capora 5 4 0 1 27,5:12,5 12
2. Mladosť jun 5 4 0 1 26:14 12
3. Dunajov 5 3 2 0 22,5:17,5 11
4. T. Teplice 5 3 1 1 22:18 10
5. Mladosť D 5 2 1 2 22,5:17,5 7
6. R. Teplice C 5 2 1 2 22:18 7
7. Neografia 5 2 1 2 18,5:21,5 7
8. K. N. Mesto 5 2 0 3 19:21 6
9. Vrútky 5 2 0 3 15,5:24,5 6
10. Doprastav 5 1 1 3 16,5:23,5 4
11. Sučany 5 1 1 3 15,5:24,5 4
12. Višňové 5 0 0 5 12,5:27,5 0
Program – 6. kolo: Neografia Martin – Sučany, Mladosť Žilina D – Rajecké Teplice, Doprastav Žilina – Kysucké Nové Mesto, Vrútky – Dunajov, Corpora Martin – Višňové, Mladosť Žilina juniori – Turčianske Teplice, 7. kolo: Turčianske Teplice – Neografia Martin, Višňové – Mladosť Žilina juniori, Dunajov – Corpora Martin, Kysucké Nové Mesto – Vrútky, Rajecké Teplice – Doprastav Žilina, Sučany – Mladosť Žilina D.
(mv)