Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Žilinské hody pod hradom Matúša Čáka

Po zápase 20. kola prvej ligy medzi Trenčínom a Ži

linou

Žilina – Futbalisti Trenčína so Žilinou odohrali v doterajšej histórii 16 vzájomných duelov. Misky váh z hľadiska víťazstiev sú naklonené na stranu žlto–zelených. Tí v desiatich dueloch boli úspešní, jedno stretnutie sa skončilo remízou a päť vyhrali Trenčania. Po nedeľňajšom dueli pred televíznymi kamerami dominovali opäť hráči úradujúceho majstra Slovenska zo Žiliny.

Trenčín – Žilina 1:5 (1:2), 3. Miklas – 1., 75. Marek Mintál, 54., 85. Fabuš, 10. Branislav Labant.

Trenčín: Kopčan – Škrteľ, Kopačka, Mičenec, Spal (68. M. Rusnák) – P. Németh – Ďuriš, Miklas (46. Svrček), Hanko, Ivana, Krupník (81. Bilík).

Žilina: Trabalík – V. Staš, Zabavník, B. Labant, Drahno – Kosmeľ (83. M. Bažík), M. Mintál, Z. Štrba, M. Ďurica (66: Barčík) – varadin (79. Gottwald), Fabuš.

Rozhodovali: Stredák – Bartoš, Jančovič, 2 718 divákov.

V Trenčíne sa začalo skutočne naostra a už po rekordných šestnástich sekundách hry sa ujala Žilina vedenia. Gólom sa skončil hneď prvý útok žlto-zelených, keď skóre otvoril žilinský kanonier Mintál. O dve minúty nato však už bolo vyrovnané. Za chrbtom obrany sa ocitol Krupník, ktorého stiahol Drahno a rozhodca mu ukázal len žltú kartu. Po následnom priamom kope Kopačana, dopravil loptu za Trabalíkov chrbát v spletitej situácii Miklas. Skóre sa opäť menilo v 10. minúte a jednogólový náskok získal opäť tím úradujúceho majstra. Brankár domácich zlikvidoval najskôr gólovú šancu Mintála, ale po následnom rohovom kope a hlavičke Branislava Labanta zrazil loptu za Kopčanov chrbát Škrteľ. V nasledujúcich minútach hra na ťažkom teréne upadla a šance priniesla až záverečná desaťminútovka prvého polčasu. Kosmeľ, Labant a ani Fabuš na strane Žiliny neuspeli, keď prekážkou im bol najmä dobre chytajúci Kopčan.

Definitívne rozhodnutie priniesla 54. min a chyba Svrčeka, ktorý minul

ľahkú loptu a z následného rýchleho protiútoku poslal Kosmeľ gólovú prihrávku Fabušovi. Bývalá opora Trenčína tak vsietila v I. lige svoj prvý gól za Žilinu a hostia úplne ovládli hru. Fabuš mohol vzápätí pridať druhý gól, ale Varadinovu prihrávku do dobrej pozície nedokázal zužitkovať. O pár sekúnd nato nastrelil dobre hrajúci Varadin žrď. Štvrťhodinu pred koncom zápasu zvýšil na rozdiel troch gólov nechytateľným volejom Mintál. Najlepší strelec minuloročnej sezóny dal už 13. gól v tomto ročníku najvyššej slovenskej súťaže a dotiahol sa tak na doteraz vedúceho Róberta Vitteka zo Slovanu Bratislava. Gólový klinec stretnutia dal v 85. min. Fabuš.