V Dolnom Hričove hokejový výsledok

16. kolo III. futbalovej ligy Stred Žilina – Dosl

16. kolo III. futbalovej ligy Stred

Žilina – Doslova hokejovým výsledkom sa skončilo stretnutie medzi Dolným Hričovom a Selcami, keď diváci videli celkom deväť gólov. Menej spokojní odchádzali priaznivci svojich mužstiev z Bytče a rezervy Žiliny, kde sa zrodili v domácom prostredí len remízové výsledky.

Kinex Bytča – Slovan Tomášovce 0:0.

Predchádzajúca vysoká prehra na bytčianske ihrisko veľa divákov neprilákala. Na domácich bolo badať, že hrajú pod tlakom, nedarili sa im prihrávky a hlavne streľba. Hostia mali v 12. min. peknú šancu, keď prenikol Gluch, ale Klimík v poslednom momente vypichol na roh. Šancu mali i domáci po úniku Minárika, ale bez gólového efektu. V 25. min. podržal domácich Zubo, keď zlikvidoval čistú gólovú šancu Ilka.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s jednoznačným zámerom dať gól. Vytvorili si územnú prevahu, ale pred bránkou súpera boli bezradní. Chýbala finálna prihrávka, dôraz a hlavne zakončenie. Jedinú, viac ako stopercentnú príležitosť mali v 85. min., ale ani z kroka nedokázali dostať loptu do súperovej siete. Hráči Tomašoviec v druhom polčase vychádzali z dôslednej nekompromisnej obrany. I keď boli miestami pod tlakom, využívali každú možnosť na rýchle, nebezpečné protiútoky, ktoré s námahou likvidoval domáci Zubo. Škoda, že do pokojného priebehu stretnutia priniesol v prvom polčase nervozitu neistý rozhodca Čuboň. Gól nepadol, domáci si nepomohli, hostia tiež veľmi spokojní neboli a diváci odchádzali sklamaní.

Rozhodoval: Čuboň, ŽK: Zátek, Beneš – Rapi, 320 divákov.

KINEX: Zubo – Takáč, Zátek, Chrenko, Klimík, Beneš, Čikota, Šelmek, Hornák, Minárik (84. Bujný), Hozdek. (mb)

Žilina B Strážov – FK Rakytovce 1:1

(1:1)

Góly: 4. Mano – 6. Urgela

V zápase priemernej úrovne sa všetko podstatné udialo už do 6. min. Najskôr v 4. min. Mano presnou strelou po centri z ľavej strany nedal šancu hosťujúcemu brankárovi Iliášovi. Už o dve minúty na to však domáci pykali za hrubú chybu brankára Kuciaka, ktorému vypadla z rúk ľahká lopta a nikým neatakovaný Urgela nemal problém vrátiť ju do brány. Potom hra stratila tempo a hráči akoby sa uspokojili s remízou. V 24. min. z hranice pokutového územia nebezpečne vystrelil Kaštan, ale lopta preletela ponad bránu Rakytoviec. O tri minúty na to zahrávali hostia priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, tečovaná lopta cez múr preletela až ku Kuciakovi, ale ten s ňou nemal problémy. V 38. min. sa Mano v šestnástke hostí pekne uvoľnil, ale namiesto strely volil nepresný center, na ktorý nik z domácich nezareagoval. Na konci prvej časti ešte vyrobil hrúbku domáci brankár, keď nedokázal včas odkopnúť malú domov, ale Tomka ju nepotrestal a tak sa skóre v prvom polčase už nemenilo.

Druhé dejstvo začali lepšie Rakytovčania. Už v 46. min. spoza šestnástky tvrdo vystrelil Terek, lopta však mierila do stredu brány a tak s ňou Kuciak nemal problémy. V 59. min. unikol žilinskej obrane po pravom krídle Tomka a keď sa už zdalo, že domácemu Stašovi ukáže chrbát, ten ho nešetrne skosil a vykoledoval si žltú kartu. Z nasledovného priameho kopu však faulovaný mieril len do rúk Kuciaka. V 71. min. zahrávali domáci rohový kop, v šanci sa sám pred brankárom ocitol Jamečný, ale hlavou namieril iba vedľa pravej žrde. Na druhej strane v 79. min. po prihrávke Kučalu slabo vystreli Mano. Posledná šanca v zápase prišla v 86. min., keď sa sám pred Kuciakom ocitol hosťujúci Terek, ale hlavou netrafil ani len na bránu a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou po slabých výkonoch oboch mužstiev.

Rozhodoval: Doboš, ŽK: 59. Staš – 62. Urgela, 150 divákov.

ŽILINA B STRÁŽOV: Kuciak – Štaffen, Gruling, Staš, Čepela, Lucbek, Kaštan, Gruling, Mičica (55. Tabak), Mano, Kučala.(mif)

ŠK Dolný Hričov – ŠK Selce 5:4

(2:0)

Góly: 40., 57. a 65. Sluka, 37. Sedliaček, 49. Sedúch – 52. Faško, 73. Kmeť, 78. Rusko, 90. Strečok.

Neuveriteľné futbalové divadlo videli diváci na dolnohričovskom štadióne. Hlavnými udalosťami zápasu sa stalo 9 gólov, 6 žltých a 2 červené karty. Hostia prišli s minimálnym počtom hráčov a po zranení Lešťáka v 10. min. mali k dispozícii iba jedenásť hráčov. Domáci nastúpili s veľkým nasadením a v prvých desiatich minútach mali niekoľko čistých gólových príležitostí. Hra v prvom polčase bola rozháraná, hráči sa vybíjali v osobných súbojoch a diváci veľa futbalu nevideli. Záver polčasu vyšiel lepšie domácim, keď po peknej strele Sedliačka z dvadsiatich metrov v 37. min. a prudkej hlavičke Sluku po centri Solčianskeho v 40. min. viedli už 2:0.

Raketový nástup domácich do druhého polčasu priniesol ďalšie rýchle góly. Na 3:0 zvýšil v 49. min. prudko k žrdi Sedúch. Ojedinelý útok bojujúcich hostí priniesol nečakaný gól Fašku a skorigovanie stavu na

3:1. Potom prišli nádherné góly hlavičkára Sluku v 57. a 67. min. Všetky 3 góly dal Sluka hlavou po ideálnych centroch Solčianskeho. Hostia sa nevzdali a dočkali sa zaslúženej odmeny. Pri nepozornosti a najmä nesústredenosti domácej obrany znížil v 73. min. Kmeť na 5:2 a v 78. min. Rusko na 5:3. Už v nadstavenom čase opäť po hrubých chybách obrany upravili hostia z pokutového kopu nariadeného za úmyselnú ruku Bezáka na 5:4. Diváci videli najmä v druhom polčase bojovný futbal a neuveriteľné zvraty. Domáci takmer stratili jasné vedenie, hostia i v oslabenej zostave dosiahli čestný výsledok.

Rozhodoval: Koša, ŽK: Vančík – Rusko, Uhliar, Mořingl, Pažout, ČK: Bezák - Rusko, 400 divákov.

ŠK: Klec – Prekop (89. Hluchý), Ryboň, Solčiansky, Bezák, Adamus, Pikus (73. Kello), Sedliaček, Vančík (82. Rašovec), Sluka, Sedúch. (jb)

Ostatné výsledky: Kysucké Nové Mesto – Čadca 3:2 (2:0), Gapa 2, Chovanec – Šuty, Jančiga (vlastný), Liptovský Mikuláš – Turčianske Teplice 1:3 (1:2), Kremnička – Podbrezová B 1:0 (1:0), Lučenec – Žiar nad Hronom 1:4 (0:3), Ružomberok B – Kysucký Lieskovec 2:2 (0:2).

16. L. Mikuláš 15 1 2 12 11:42 5

Program 17. kola - sobota 5. apríla o 15.00 h: Žiar nad Hronom – Kremnička (Špila), Turčianske Teplice – Čadca (Valášek), nedeľa 6. apríla o 15.30 h: Dolný Hričov – Kysucké Nové Mesto (Kubáni – Medveď, Poláček – Hubka), Selce – Ružomberok B (I. Krahulec), Kysucký Lieskovec – Lučenec (Reguly), Podbrezová B – Žilina B (P. Chovanec – Likavcová, I. Szabó – Milka), Rakytovce – Bytča (Repa – Tilesch, Putra – Orság), Tomášovce – Liptovský Mikuláš (Gonda).(lh)