Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

V Dolnom Hričove hokejový výsledok

16. kolo III. futbalovej ligy Stred Žilina – Dosl

16. kolo III. futbalovej ligy Stred

Žilina – Doslova hokejovým výsledkom sa skončilo stretnutie medzi Dolným Hričovom a Selcami, keď diváci videli celkom deväť gólov. Menej spokojní odchádzali priaznivci svojich mužstiev z Bytče a rezervy Žiliny, kde sa zrodili v domácom prostredí len remízové výsledky.

Kinex Bytča – Slovan Tomášovce 0:0.

Predchádzajúca vysoká prehra na bytčianske ihrisko veľa divákov neprilákala. Na domácich bolo badať, že hrajú pod tlakom, nedarili sa im prihrávky a hlavne streľba. Hostia mali v 12. min. peknú šancu, keď prenikol Gluch, ale Klimík v poslednom momente vypichol na roh. Šancu mali i domáci po úniku Minárika, ale bez gólového efektu. V 25. min. podržal domácich Zubo, keď zlikvidoval čistú gólovú šancu Ilka.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s jednoznačným zámerom dať gól. Vytvorili si územnú prevahu, ale pred bránkou súpera boli bezradní. Chýbala finálna prihrávka, dôraz a hlavne zakončenie. Jedinú, viac ako stopercentnú príležitosť mali v 85. min., ale ani z kroka nedokázali dostať loptu do súperovej siete. Hráči Tomašoviec v druhom polčase vychádzali z dôslednej nekompromisnej obrany. I keď boli miestami pod tlakom, využívali každú možnosť na rýchle, nebezpečné protiútoky, ktoré s námahou likvidoval domáci Zubo. Škoda, že do pokojného priebehu stretnutia priniesol v prvom polčase nervozitu neistý rozhodca Čuboň. Gól nepadol, domáci si nepomohli, hostia tiež veľmi spokojní neboli a diváci odchádzali sklamaní.

Rozhodoval: Čuboň, ŽK: Zátek, Beneš – Rapi, 320 divákov.

KINEX: Zubo – Takáč, Zátek, Chrenko, Klimík, Beneš, Čikota, Šelmek, Hornák, Minárik (84. Bujný), Hozdek. (mb)

Žilina B Strážov – FK Rakytovce 1:1

(1:1)

Góly: 4. Mano – 6. Urgela

V zápase priemernej úrovne sa všetko podstatné udialo už do 6. min. Najskôr v 4. min. Mano presnou strelou po centri z ľavej strany nedal šancu hosťujúcemu brankárovi Iliášovi. Už o dve minúty na to však domáci pykali za hrubú chybu brankára Kuciaka, ktorému vypadla z rúk ľahká lopta a nikým neatakovaný Urgela nemal problém vrátiť ju do brány. Potom hra stratila tempo a hráči akoby sa uspokojili s remízou. V 24. min. z hranice pokutového územia nebezpečne vystrelil Kaštan, ale lopta preletela ponad bránu Rakytoviec. O tri minúty na to zahrávali hostia priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, tečovaná lopta cez múr preletela až ku Kuciakovi, ale ten s ňou nemal problémy. V 38. min. sa Mano v šestnástke hostí pekne uvoľnil, ale namiesto strely volil nepresný center, na ktorý nik z domácich nezareagoval. Na konci prvej časti ešte vyrobil hrúbku domáci brankár, keď nedokázal včas odkopnúť malú domov, ale Tomka ju nepotrestal a tak sa skóre v prvom polčase už nemenilo.

Druhé dejstvo začali lepšie Rakytovčania. Už v 46. min. spoza šestnástky tvrdo vystrelil Terek, lopta však mierila do stredu brány a tak s ňou Kuciak nemal problémy. V 59. min. unikol žilinskej obrane po pravom krídle Tomka a keď sa už zdalo, že domácemu Stašovi ukáže chrbát, ten ho nešetrne skosil a vykoledoval si žltú kartu. Z nasledovného priameho kopu však faulovaný mieril len do rúk Kuciaka. V 71. min. zahrávali domáci rohový kop, v šanci sa sám pred brankárom ocitol Jamečný, ale hlavou namieril iba vedľa pravej žrde. Na druhej strane v 79. min. po prihrávke Kučalu slabo vystreli Mano. Posledná šanca v zápase prišla v 86. min., keď sa sám pred Kuciakom ocitol hosťujúci Terek, ale hlavou netrafil ani len na bránu a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou po slabých výkonoch oboch mužstiev.

Rozhodoval: Doboš, ŽK: 59. Staš – 62. Urgela, 150 divákov.

ŽILINA B STRÁŽOV: Kuciak – Štaffen, Gruling, Staš, Čepela, Lucbek, Kaštan, Gruling, Mičica (55. Tabak), Mano, Kučala.(mif)

ŠK Dolný Hričov – ŠK Selce 5:4

(2:0)

Góly: 40., 57. a 65. Sluka, 37. Sedliaček, 49. Sedúch – 52. Faško, 73. Kmeť, 78. Rusko, 90. Strečok.

Neuveriteľné futbalové divadlo videli diváci na dolnohričovskom štadióne. Hlavnými udalosťami zápasu sa stalo 9 gólov, 6 žltých a 2 červené karty. Hostia prišli s minimálnym počtom hráčov a po zranení Lešťáka v 10. min. mali k dispozícii iba jedenásť hráčov. Domáci nastúpili s veľkým nasadením a v prvých desiatich minútach mali niekoľko čistých gólových príležitostí. Hra v prvom polčase bola rozháraná, hráči sa vybíjali v osobných súbojoch a diváci veľa futbalu nevideli. Záver polčasu vyšiel lepšie domácim, keď po peknej strele Sedliačka z dvadsiatich metrov v 37. min. a prudkej hlavičke Sluku po centri Solčianskeho v 40. min. viedli už 2:0.

Raketový nástup domácich do druhého polčasu priniesol ďalšie rýchle góly. Na 3:0 zvýšil v 49. min. prudko k žrdi Sedúch. Ojedinelý útok bojujúcich hostí priniesol nečakaný gól Fašku a skorigovanie stavu na

3:1. Potom prišli nádherné góly hlavičkára Sluku v 57. a 67. min. Všetky 3 góly dal Sluka hlavou po ideálnych centroch Solčianskeho. Hostia sa nevzdali a dočkali sa zaslúženej odmeny. Pri nepozornosti a najmä nesústredenosti domácej obrany znížil v 73. min. Kmeť na 5:2 a v 78. min. Rusko na 5:3. Už v nadstavenom čase opäť po hrubých chybách obrany upravili hostia z pokutového kopu nariadeného za úmyselnú ruku Bezáka na 5:4. Diváci videli najmä v druhom polčase bojovný futbal a neuveriteľné zvraty. Domáci takmer stratili jasné vedenie, hostia i v oslabenej zostave dosiahli čestný výsledok.

Rozhodoval: Koša, ŽK: Vančík – Rusko, Uhliar, Mořingl, Pažout, ČK: Bezák - Rusko, 400 divákov.

ŠK: Klec – Prekop (89. Hluchý), Ryboň, Solčiansky, Bezák, Adamus, Pikus (73. Kello), Sedliaček, Vančík (82. Rašovec), Sluka, Sedúch. (jb)

Ostatné výsledky: Kysucké Nové Mesto – Čadca 3:2 (2:0), Gapa 2, Chovanec – Šuty, Jančiga (vlastný), Liptovský Mikuláš – Turčianske Teplice 1:3 (1:2), Kremnička – Podbrezová B 1:0 (1:0), Lučenec – Žiar nad Hronom 1:4 (0:3), Ružomberok B – Kysucký Lieskovec 2:2 (0:2).

16. L. Mikuláš 15 1 2 12 11:42 5

Program 17. kola - sobota 5. apríla o 15.00 h: Žiar nad Hronom – Kremnička (Špila), Turčianske Teplice – Čadca (Valášek), nedeľa 6. apríla o 15.30 h: Dolný Hričov – Kysucké Nové Mesto (Kubáni – Medveď, Poláček – Hubka), Selce – Ružomberok B (I. Krahulec), Kysucký Lieskovec – Lučenec (Reguly), Podbrezová B – Žilina B (P. Chovanec – Likavcová, I. Szabó – Milka), Rakytovce – Bytča (Repa – Tilesch, Putra – Orság), Tomášovce – Liptovský Mikuláš (Gonda).(lh)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 062

Koronavírus Žilinský kraj: Odberový tím otestovali už včera (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.