Štyri góly Pavla Kaháta z Hričovského Podhradia

2. trieda Oblastného futbalového zväzu v ŽilineŽil

ina – Výsledky 14. kolo boli veľmi zaujímavé, poradie v tabuľke však veľmi neovplyvnili. Vďaka šiestim gólom si futbalisti z Hričovského Podhradia potvrdili druhé miesto. Výrazný skok sa podaril hráčom zo Závodia, ktorí vďaka vysokému víťazstvu v Krasňanoch poskočili o tri miesta nahor.

Hričovské Podhradie – Fačkov 6:1

(2:1).

Góly za domácich: Pavol Kahát 4, Fero Kahát, Sobola.

Zápas v Hričovskom Podhradí sa hral za pekného počasia a v skvelej diváckej atmosfére (200 divákov). Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný, domáci viedli 2:0, hosťom sa podarilo pred koncom polčasu znížiť na 2:1. Druhý polčas vyznel jasne v prospech domácich, keď v priebehu 10 minút (od 60. do 70. min.) ich hráči vsietili súperom, na veľkú radosť divákov, štyri góly.

Hričovské Podhradie: Vančík - Lasička, Rakučák, F. Kahát, P. Kahát, Červenec, Sobola, Škvaridlo, Randík, J. Randa, Puchoň, striedali: V. Randa a Fuček.

Fačkov: Rajčan - Jozef Mikula, Juraj Mikula, Biely, Dušan Hollý, Rastislav Galia, Juraj Bielik, Ďuriš, Vríčan, Ľuboš Galia, Tomáš Hollý, striedali: Marián Hollý, Mišiak, Klinec.

Štiavnik – Kotrčina Lúčka 2:2 (2:1).

Góly: František Podoľan (z pokutového kopu), Milan Machciník - Žabka 2.

Prvý polčas sa hral v jednoznačnej réžii domáceho mužstva. Do druhého nastúpili uspokojení, hostia však posilnili útočnú formáciu a zvýšili úsilie. Výsledkom bol vyrovnávajúci gól a tento stav sa už domácim nepodarilo zvrátiť. Treba oceniť výborný výkon všetkých troch rozhodcov, ktorým sa podarilo zápas udržať, aj napriek nie priaznivému výsledku pre domácich, v rámci fair - play.

Štiavnik: Parčiš - Frolo, Šutara, Sedala, Kušan, František Podoľan, Jozef Podoľan, Gašperec, Ryliak, Chlebina, Machciník, striedali: Fujaček a Rudolf Gajdoš.

Hôrky – Kunerad 1:3 (1:1).

Góly: Drdák - Jozef Dolník 2, Ján Kazimír.

Pred peknou návštevou 150 divákov domáci futbalisti podali slabý výkon a s chuťou hrajúci hostia zaslúžene zvíťazili. Všetko mohlo byť inak, keby v 85. minúte nezahodil Drdák pokutový kop a jeho spoluhráči dva nájazdy na brankára. Šťastie však prialo hosťom z Kuneradu.

Hôrky: Flekač - Mandúch, Špánik, Raman Úkrop, Židek, Pallo, Michal Úkrop, Suja, Drdák, Sagan, Jánošík, striedali Branislav Laš, Juraj Laš a Šmárik.

Kunerad: Svrček - Tuhý, Remenec, Čako, Peter Dolník, Kazimír, Horník, Kavecký, Jozef Dolník, Prieložný, Ladislav Dolník.

Krasňany – Závodie 0:5 (0:3).

Domáci hrali veľmi slabo, hostia naopak výborne, posilnení po zimnej prestávke. Napriek gólovej nádielke, ktorá sa ušla domácim, sa v Krasňanoch hral výborný futbal, na kvalitne pripravenom ihrisku.

Kamenná Poruba – Považský Chlmec 3:1 (3:0).

Góly za domácich: Peter Jasenovský a Juraj Kavecký 2.

Prvý polčas bol jednoznačnou záležitosťou domácich, v druhom už iba kontrolovali hru. Napriek tomu mali v tejto časti zápasu viac z hry hostia, i keď nevyužili šance, ktoré si na ihrisku vypracovali.

Kamenná Poruba: Juraj Vereš - Vladislav Kasman, Miro Novosad, Miro Chovančík, Ján Hodas, Peter Jasenovský, Ľubo Lorenčík, Miloš Sádecký, Ľubo Tretina, Juraj Kavecký, Peter Ondrejka.

Stráža – Podhorie 1:1 (1:1).

Góly: Miro Košťál - Pavol Hubočan.

Po „zimnom spánku“ začal zápas vo vlažnom tempe. Hostia sa ujali vedenia šťastným gólom a všetko nasvedčovalo tomu, že prvý polčas vyhrajú. Avšak v poslednej minúte hostia zo štandardnej situácie krásnym, tiahlym centrom a dorážkou vyrovnali. V druhom polčase sa snažili prebrať iniciatívu do svojich rúk, keď však nevyužili 2-3 tutové šance, museli sa uspokojiť s remízou. Tá vlastne aj vyjadrovala pomer síl na ihrisku.

Stráža: Branislav Jankovský - Peter Bugáň, Štefan Poliak, Marián Kubala, Dušan Kubala, Peter Hazda, Miro Hazda, Roman Staňo, Daniel Múčka, Miro Košťál, Patrik Kubala, striedali: Rasťo Poliak, Peter Jančík a Milan Poliak.

Hlboké – Rašov 3:1 (2:0).

Góly za domácich: Jaroslav Hvorečný, Vladimír Konečný, Slavomír Konečný.

V Hlbokom sa hral vyrovnaný zápas, na ktorý sa prišlo pozrieť okolo 200 divákov. Treba konštatovať, že futbalové šťastie sa priklonilo na stranu domácich, dokonca dali všetky štyri góly v zápase. Skóre otvorili v 5. minúte, vzápätí strelili druhý gól. Podobná situácia sa opakovala v 30. minúte 2. polčasu, keď po treťom góle domácich, strelili o pár sekúnd ďalší, ale do vlastnej siete.

Hlboké: Peter Kutnár – Slavomír Konečný, Vladimír Hoferica, Vladimír Konečný, Peter Adamov, Milan Puchoň, Milan Pavlík, Daniel Konečný, Jaroslav Hvorečný, Stanislav Síkel, Jozef Pinčík.

14. Stráža 13 3 2 8 15:37 11

Program 15. kola – nedeľa 6. apríla o 15.30 h: Hlboké – Hričovské Podhradie (Oravec, Rogoň st., Šottník – Papík), Rašov – Stráža (Filip, Mikurda, Ondrušík), Podhorie – Kamenná Poruba (Milo, Bugala, Vanák – Baláž), Považský Chlmec – Krasňany (Lemeš, Lietavec, Škvaridlo), Závodie – Hôrky (J. Žiak, Charbuliak, Krupík – Rujbr), Kunerad – Štiavnik (Mintál, Vaškovič, Matejčík), Kotrčina Lúčka – Fačkov (Cinko, Gašpierik, Skotnický).Eva Bučová