Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Proti Petrocheme pre Stavbár len set

Vo štvrťfinále play–off volejbalovej extraligy muž

ov

Žilina - Jednu zo štvrťfinálových dvojíc play – off volejbalovej extraligy mužov tvorili mužstvá Dubovej a Žiliny. Prvé dva zápasy sa hrali na Horehroní a volejbalisti Petrochemy po nich vyhrávali 2:0 na zápasy. Tretí rozhodujúci mohli získať v treťom zápase vo štvrtok 27. marca v Žiline. Mohli a získali. Žilinčanom sa v troch zápasoch podarilo uhrať proti svojmu súperovi len bod.

Žilina – Dubová 3:1 (- 25, - 14, 19, - 25)

Žilina: Hovorka, R. Mizerák, M. Mizerák, L. Diviš, Schottert, Kupka, libero Kysela, striedali Grešo, R. Chudík, Brady.

Hrajúci tréner na stretnutie postavil základnú šestku zloženú z mladých hráčov. Dôvodom bola aj maródka u Greša a Balalu. Na druhej strane hostia nastúpili v kompletnom zložení a tak sa skúsenosť prejavila vo všetkých setoch i herných činnostiach.

V prvom sete domáci viedli 1:0, ale to bol ich jediný náskok. Hostia z Dubovej si udržiavali pozíciu, pričom využívali najmä chyby na podaní a sieti v domácich radoch. Koniec prvého setu sa síce Žilinčanom podarilo zdramatizovať, ale po 32 minútach sa z víťazstva tešili hostia. V druhom sete hostia viedli od prvého bodu a po 20 minútach ho hladko vyhrali. Aj v tomto sete využívali najmä chyby v obrannej činnosti domácich. Zdalo sa, že o výsledku vo vývoji zápasu je rozhodnuté. V treťom sete hostia od úvodných minút vyhrávali, ale domácim sa podarilo v strednej časti vyrovnať. Potom získaní náskoku si ho Žilinčania udržiavali a nakoniec v sete vyhrali. Hostia poučení vývojom v treťom dejstve vo štvrtom sete nenechali nič na náhodu a zvíťazili po 22 minútach 25:20 a v zápase 3:1.

Rastislav Chudík, Žilina: „Nastúpili sme proti kompletnej Dubovej. Rozhodli naše chyby. Hráči sa ani v tomto zápase nevyvarovali kolísavým výkonom, keď striedali skvelé okamžiky s horšími. V treťom sete sme síce otočili stav zápasu, ale to bolo všetko. Napriek tomu, že sme nezvíťazili a nepostúpili ďalej, nevešiame hlavu. Dubová má skúsené mužstvo, ale naše je perspektívne. Ak sa udrží pohromade, jeho čas ešte len príde.“