Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Rosina nenecháva nič na náhodu

I. trieda Oblastného futbalového zväzu Žilina Žil

I. trieda Oblastného futbalového zväzu Žilina

Žilina – Opäť sa nám rozbehli futbalové súťaže 1. triedy Oblastného futbalového zväzu. V tomto kole boli smutní Terchovčania, ktorí doma, teda lepšie povedané na ihrisku v Nededzi, prehrali. Aj Hrabové môže ešte banovať za bodom, ktorý dovolilo odniesť do Turia. Pripomíname, že vo štvrtok 1. mája sa bude dohrávať 15. kolo, ktoré sa odložilo pre nepriaznivé počasie.

Hvozdnica – Zbyňov 3:0 (3:0)

Góly Roman Gajdoš 2, Viktor Kameniar.

Vo Hvozdnici sa hral vyrovnaný futbal, v ktorom domáci vystrieľali všetku muníciu v prvom polčase, keď využili gólové šance, ktoré sa im ponúkli. V druhom polčase videlo asi 250 divákov už len dohrávanie zápasu. Hráči sa asi chystali na oblievačku.

Hvozdnica: Peter Radvan – Peter Križan, Marián Putirka, Martin Radvan, Peter Jakubík, Martin Hraboš, Ján Kameniar, Viktor Kameniar, Roman Gajdoš, Stano Majštinák, Ondrej Minárik, striedali Tomáš Fekete a Jozef Panáč.

Zbyňov: Jozef Sztranianek – Dani Miškovský, Marián Dolník, Milan Urík, Jozef Baďura, Pavol Jánošík, Martin Mišiak, Miloš Mišiak, Miro Miškovský, Peter Šimún, Roman Súkeník, striedali Barčiak, Babčan a Dubec.

Hrabové – Turie 0:0

Zápas bol od začiatku vyrovnaný, v prvom polčase mali viac šancí hostia, v druhom zasa domáci. A tak nakoniec bola celkom spravodlivá bezgólová remíza.

Turie: Puraš – Mičky, Manga, Valíček, Štaffen, Lonc, Surovčík, Machyna, Gabriel Chovanec, Špagľa, Rado Chupáň, striedali Igor Chupáň a Andrej Chovanec.

Kotešová – Višňové 1:0 (1:0)

Gól: Ostrochovský

Diváci v Kotešovej videli priemerné stretnutie so šťastným koncom pre domácich. Tí dokázali z množstva šancí využiť jedinú, ich susedom v tabuľke sa to nepodarilo a odišli s „veľkonočnou nádielkou“.

Kotešová: Žák – Košík, Milan Bujný, Braňo Bujný, Hranica, Galovič, Urban, Ostrochovský, Lacek, Šukala, Kendy, striedali Žilinčár, Polák, Tomaník.

Višňové: Majtaník – Vojtyla, Labuda, Husárik, Kotrbanec, Vaňučiak, Peter Stromček, Šupej, Strelička, Michal Stromček, Valica, striedal Petrák.

Rosina – Bánová B-Brezany 3:1

(1:0)

Góly za domácich Rác 2 a Kopáč.

Opäť jeden vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre domácich.

Bytča B – Dlhé Pole 3:2 (0:2).

Góly: Paiš, Gabaj, Weber – Dzurík, Hlavoň.

O výsledku otvoreného a útočného zápasu sa rozhodovalo až v posledných desiatich minútach hry. Po prvom polčase odchádzali domáci s ihriska sklamaní, keď nevyužili niekoľko sľubných akcií. V 27. min. inkasovali od Dzuríka, v 38. minúte nariadil hlavný rozhodca proti domácim pokutový kop a prehrávali 0:2. Bytčania sa však nevzdali, cez prestávku urobili v korektúre zmeny a tie sa im vyplatili. V 58. min. znížil na 1:2 Paiš, v 84. min. premenil pokutový kop Gabaj a dve minúty pred koncom strelil Weber víťazný gól. Obe mužstvá treba pochváliť za pekný futbalový zážitok, čo však nemožno povedať o výkone hlavného rozhodcu.

Bytča B: Gärtner – Tomčík, Melo, Gabaj, Dodek, Adamov, Blaško, Kadák, Weber, Ďurana, Michel, Paiš, striedali: Frolo, Blaško.

Dlhé Pole: Bohdan – Štrbák, Feranec, Hlavoň, Fulier, Šimulák, Forbak, Kuboška, Torníry, Pleško, Dzurík, striedali: Starich a Fuljer).

Rajecké Teplice-Konská – Bytčica 4:0 (1:0)

Góly: Orlinský, vlastný, Dávidík, Úkrop.

Na veľmi zlom a hrboľatom teréne sa hral podpriemerný zápas. Domáci vyhrali len vďaka slabému výkonu brankára hostí.

Terchová – Zádubnie 1:2 (0:1)

Gól za domácich dal Gajdošík.

Terchová hrala svoj majstrovský zápas už v sobotu v Nededzi, ďalší zápas, v ktorom budú domáci už konečne hrať na vlastnom ihrisku. Zápas začal na oboch stranách opatrne, asi v 35. minúte mali Terchovčania 100-percentnú šancu, Jančo však prekopol bránu. Potvrdilo sa, že kto nedá dostane, a tak „domáci“ odchádzali po prvom polčase do šatne s gólom, ktorý dal pohotovou strelou Jankula. Opatrne začal aj druhý polčas, Terchová začala tlačiť, ale po chybe v strede poľa inkasovala druhý gól. Útechou im bol aspoň gól Gajdošíka asi 10. min. pred koncom zápasu.

Terchová: Zavacký – Štefan Chovanec, Kováč, Meško, Sotolár, Jančo, Balát, Vantuch, Gajdošík, Bobáň, Rybár, striedal Komačka.

14. Hvozdnica 15 3 3 9 14:29 12

Program 18. kola – nedeľa 27. apríla o 16.00 h: Zbyňov – Terchová (Rogoň, Zachar), Zádubnie – Rajecké Teplice-Konská (Kováč, Sluka, Beháň, Hruboška), Bytčica – Bytča B (Sobola, Taraba, Cimprich, Sandanus), Dlhé Pole – Rosina (Bronček, Mackovčin, Lokaj, Pekara) , Bánová B-Brezany – Kotešová (hrá sa v sobotu 26. apríla o 16.00 h, Sluka, Hôrecký, Daubrava), Višňové – Hrabové (Chaban, Peťko), Turie – Hvozdnica (Bariak, Krupík, Rujbr).(eb)