Hlboké zvyšuje náskok, Kotrčina Lúčka je už druhá

2 trieda Oblastného futbalového zväzu Žilina Žili

2 trieda Oblastného futbalového zväzu Žilina

Žilina – Aj v 2. triede sa vo štvrtok 1. mája dohrávalo 15. kolo, ktoré podstatné zmeny v tabuľke neprinieslo.

Dohrávka 15. kola

Hlboké – Hričovské Podhradie

5:1 (3:1)

Góly: Mikuš 2, Pinčík, Vladimír Konečný, Milan Puchoň.

Kotrčina Lúčka – Fačkov 4:0 (1:0)

Oveľa zaujímavejšie to bolo v 19. kole, kde väčšinu zápasov vyhrali hostia, svoj štandard si udržalo vari len Hlboké, ktoré ako sa zdá, ide pevne za svojím cieľom – postúpiť.

Kamenná Poruba

– Hričovské Podhradie 0:1 (0:1)

V Kamennej Porube videli fanúšikovia vyrovnaný zápas, domáci mali v prvom polčase viac šancí, ale nepremenili ani jednu. A tak sa vedenia ujali hostia strelou spoza šestnástky. V 2. polčase domáci tlačili, hostia mohli z niektorých brejkov zvýšiť svoj náskok, ale to sa im nepodarilo. Keď domáci nevyužili svoje šance ani v posledných minútach, prenechali 3 body Hričovskému Podhradiu. A tomu sa môžu veľmi hodiť.

Kamenná Poruba: Juraj Vereš – Bielik, Kasman, Maroš Vereš, Chovančík, Hodas, Lorenčík, Jasenovský, Sádecký, Stupňan, Kavecký, striedali Sandanus, Ondrejka.

Stráža – Krasňany 1:3 (0:0)

Góly: Róbert Kubala – Dávidík, Martinický, Chabada.

Po skončení zápasu domáci odchádzali z ihriska mierne znechutení, hoci v prvom polčase boli tým lepším mužstvom práve oni. Nevyužili však všetky vytvorené šance a to sa im v druhom polčase vypomstilo. Ujali sa síce vedenia, ale hostia vynikajúco využívali útoky, ktorými zápas rozhodli vo svoj prospech.

Stráža: Vajda – Marián Kubala, Štefan Poliak, Bugáň, Peter Hazda, Ľubo Kubala, Miro Hazda, Staňo, Róbert Kubala, Košťál, Rasťo Poliak, striedali Milan Poliak, Gôth.

Krasňany: Franek – Vrábel, Berešík, Chabada, Krajčík, Martinický, Bielka, Tomáš Mariáš, Comorek, Bella, Dávidík.

Hlboké – Hôrky 3:1 (2:0)

Góly za domácich Hoferica, Slavo Konečný, Pinčík.

Domáci od začiatku tlačili, vytvorili si veľa šancí, z ktorých premenili tri. Hostia zasa podnikali nebezpečné protiútoky a z jednej zo štandardných situácií dali svoj jediný gól.

Hlboké: Zaduban –Daniel Konečný, Pavlík, Slavo Konečný, Hvorečný, Peter Adamov, Pinčík, Stanislav Sikeľ, Andrej Adamov, Hoferica, Mikuš, striedali Blaško, Milan Puchoň, Slavo Sikeľ.

Rašov – Štiavnik 0:3 (0:3)

Všetky tri góly dal Podolan.

Priemerný zápas, v ktorom dali hostia na začiatku dva šťastné góly a to rozhodlo o výsledku.

Rašov: Gomnár – Budko, Prášek, Baláž ml., Miloš Kadáček, Papaj, Baláž st., Michálek, Tretinár, Lacko, Rasťo Kadáček.

Podhorie – Fačkov 1:2 (1:0)

Gól za domácich dal Hubočan.

Považský Chlmec – Kotrčina Lúčka

0:1 (0:0)

Jediný gól zápasu dal Peter Žabka.

Mužstvo Považského Chlmca pokračovalo v nevýrazných jarných výkonoch. V 1. polčase bolo stretnutie vyrovnané, ale v druhom mali hostia jasnú prevahu, o čom svedčí aj výsledok.

Považský Chlmec: Brezina – Dendis, Kozlík, Beňo, Vaňovič, Stenchlák, Pažický, Badušek, Peter Čejka, Pavol Čejka, Ambra, striedali Chuchút, Kočiš a Juraj Čejka.

Kotrčina Lúčka: Dušan Mikolaj – Orieščík, Slúčik, Bugala, Jašurek, Kučerík, Šmehýl, Ľubomír Mikolaj, Martinček, Žabka, Macek.

Závodie – Kunerad 6:1 (3:0)

Góly: Pecko 3, Brezovský, Židek, Hruboška.

Zápas bol od začiatku v réžii domácich, do 30. minúty padli tri góly a potom sa už len v pokoji dohrával. Aj druhý polčas sa vyznačoval prevahou domácich, ktorá bola po pätnástich minútach hrania korunovaná ďalšími dvoma gólmi. Tou povestnou čerešničkou bola pred koncom zápasu najkrajšia akcia celého stretnutia s gólom Brezovského, ktorým uzavrel skóre na 6:0 pre Závodie.

Závodie: Trnka – Židek, Špánik, Sekerka, Bičan, Randík, Kučera, Brezovský, Mišúr, Hruboška, Pecho, striedali Kuriš a Mitringa.

14. Stráža 17 3 3 11 18:47 12

Program 20. kola – nedeľa 11. mája o 16.30 h: Hričovské Podhradie – Závodie (Beháň, Masár, Šupka), Kunerad – Považský Chlmec (Škvaridlo, Mackovčin), Kotrčina Lúčka – Podhorie (Charbuliak, Milo, Bugáň), Fačkov – Rašov (Vanák, Oravec), Štiavnik – Hlboké (Sobola, Švorčík, Bugala), Hôrky – Stráža (Knapec, Krupík, Baláž), Krasňany – Kamenná Poruba (Lemeš, Mintál, Bucha).(bč)