Mládežnícke basketbalové súťaže
Žilina – K svojmu záveru sa blížia aj mládežnícke basketbalové súťaže. Juniorom v prvoligovej súťaži po tridsiatich kolách patrí konečná deviata priečka.
Juniori
1. liga
29. kolo: Váhostav – SK Žilina - Spišská Nová Ves 81:71 (35:37), Kurtovič 21, Hroza 20, Benčič 14, Bros 11, Sumka 9, Filo 6, 30. kolo: Váhostav – SK Žilina – Delta Košice 63:71 (33:39), Kurtovič 24, Sumka 13, Filo 10, Bros 9, Benčič 6, Fedor 1.
1. Inter 30 27 3 3231:1612 57
2. Levice 30 27 3 2978:1659 57
3. Svit 30 25 5 2881:1770 55
4. S. N. Ves 30 24 6 2632:2163 54
5. Prievidza 30 24 6 2699:1871 54
6. Petržalka 30 18 12 2221:1973 48
7. Pezinok 30 19 11 2147:2050 48
8. Košice 30 15 15 2319:2207 45
9. Žilina 20 14 16 2402:2188 44
10. Kežmarok 30 11 19 1944:2446 41
11. SCMP 30 11 19 1922:2192 41
12. Zvolen 30 9 21 2015:2633 39
13. B. Bystrica 30 7 23 1979:2814 37
14. Partizánske 30 4 26 1805:2937 34
15. Rožňava 30 3 27 1589:2906 32
16. Lučenec 30 2 28 1689:2832 32
* Pezinok má jednu kontumačnú prehru bez priznania bodU. O poradí na 1. – 2., 4. – 5, 6. – 7 a 10. – 11. mieste rozhodli vzájomné zápasy. Prvé štyri družstvá po základnej časti postupujú na finálový turnaj do Bratislavy.
Starší žiaci
1. liga
19. kolo: Snina – MBK Glitel ZŠ Limbová Žilina A 39:117 (16:43), Redla 22, Jáger 17, Závodný 15, Nižný 14, Papík 13, Kačamrík 12, Podhorský 8, Šebesta a Sočuvka po 6, Hrivík a Schmida po 3, 20. kolo: DBC Košice – MBK Glitel ZŠ Limbová Žilina A 29:54 (12:24), Kačmarík 11, Závodný a Nižný po 9, Papík 7, Rendla 6, Jáger a Šebesta po 5, Schmida 2.
1. Žilina 20 20 0 1445:977 40
2. Handlová 20 14 6 1250:1088 34
3. Prievidza 20 13 7 1369:1088 34
4. Pezinok 20 13 7 1194:1044 33
5. Svit 20 12 8 1120:1003 32
6. Inter 20 12 8 1189:1110 32
7. BSC 20 11 9 1145:1102 31
8. DBC 20 8 12 1104:122 28
9. S. N. Ves 20 7 13 1037:1214 27
10. Piešťany 20 5 15 995:1147 25
11. Žiar n. Hr. 20 4 16 1001:1198 24
12. Snina 20 1 19 915:1513 21
V záverečných dvoch kolách hrajú Žilinčania doma s Interoma BSC Bratislava.
Starší žiaci
Majstrovstvá oblasti stredné Slovensko
Skupina o 5. – 10. miesto
10. dvojkolo: MBK ZŠ Limbová Žilina B – Lučenec 60:36 (27:12) a 78:50 (34:29), Hoferica 25, Mráz 12, Vavrík 6, Baláž a Kosa po 4, Uhrina 3, Nemček, Bublík a Česák po 2 v prvom zápase a Mráz, Hoferica po 19, Česák 11, Vavrík 8, Bublík, Baláž, Bistár a Kosa po 4, Uhrina 3 a Nemček 2 v odvete.
V zápasoch o konečné 9. miesto v regióne krajov Banská Bystrica, Trenčín, Žilina zaslúžene zvíťazil domáci tím.
5. D. Kubín A 20 18 2 1479:912 38
6. Handlová B 20 13 7 1243:1070 33
7. D. Kubín B 20 12 8 1069:1032 32
8. B. Bystrica A 20 11 9 1235:1203 31
9. Žilina B 20 3 17 838:1309 23
10. Lučenec A 20 3 17 997:1335 23
(jh)