Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Strečno a Skalité využili domáce prostredie

V 23. kole 5. futbalovej ligy skupiny A Žilina –

V 23. kole 5. futbalovej ligy skupiny A

Žilina – Futbalisti Strečna a Skalitého využili výhodu domáceho prostredia. Strečno v susedskom derby zvíťazilo tesne 2:1, keď do polčasu prehrávalo 0:1. Skalité sa tiež trápilo s poslednou Nezbudskou Lúčkou, s ktorou zvíťazilo najtesnejším rozdielom. Najviac gólov diváci videli v Predmieri a v kysuckom derby.

Belá – Trnové 4:0 (2:0)

Góly: Šugár 2, Laštiak, Peťko. Belá: Ľ. Vrábel – Sedúch, Boháč, Cvacho, Horecký, Mariáš, Laštiak, Šugár, Martin Sedúch, Peťko, Cingel. Trnové: Turčan – Jozef Filo, Šindelár, Pirošík, Futník, Vrabec, Výboch, Gier, Malík, Martin Filo. Rozhodovali: Kubala – Dobroň, Žiak.

Strečno – Teplička nad Váhom 2:1

(0:1)

Góly: Židek, Mahút – Králik. Rozhodovali: Paňko – Blahušiak, Ľ. Čunderlík.

Predmier – Rajec 5:2 (4:2)

Góly: Turský 3, Chlebek, Chválik . Hájek, Martin Pualíny. Predmier: L. Štefún - Haranta, Kučera, Chlebek, Klus, Barčík, Danížek, Šimoník, Rentka. Rajec: Petráš – Jakubes, Ďurajka, Šupka, Hájek, Vojtek, Peter Veselý, Miroslav Paulíny, Pekara, Bujný, Martin Paulíny. Rozhodovali: M. Ondák – Korenčík, Vorel,

Kysucké Nové Mesto B Povina – Rudinská 3:4 (2:2).

Góly: Gazdík 2, Zradula – Lisko 3, Gašinec. Kysucké Nové Mesto B Povina: Andel – Gazdík,Králik, Hutira, Pupík (62. Damaška), Ševčík (68. Varga), Holáň, Zradula, Žiliak, Frolo (46. Kopas), Kašík. Rudinská: R. Malík (30. Kocúr), Kravec,Urban (30. Luciak), Závodník, Holiač, Gašinec, Holúbek (52. Haspra), Kotrč, Čupa, Lisko, Súkeník. Rozhodovali: Roštár – Grman, Masaryk, bez ŽK. 100 divákov.

Dolnokysucké derby medzi domácou Povinou a hosťujúcou Rudinskou bolo dramatické od prvej do poslednej minúty. I keď bolo dôležité pre obidva kolektívy, hralo sa korektne a slušne, na čom má zásluhu aj rozhodcovská trojica. Ak si hostia chceli udržať kontakt s čelom tabuľky, museli bodovať a naopak, Povina potrebuje body na záchranu. Stretnutie malo zaujímavý priebeh a neobyčajný úvod. Domáci z prvého útoku už v 2. min. strelou z 20 metrov Gazdíkom prestrelili Málika v bráne hostí. Domáci sa však z vedenia dlho netešili, leobo o minútu nato hostia Gašincov vyrovnali. Stretnutie naberalo na obrátkach a v 14. min. Lisko trafil pod brvno a Rudinská viedla 2:1.

Domáci mali možnosť vyrovnať v 20. min., ale Púpík z piatich metrov netrafil bránku. V 23. hosťujúci brankár urobil obrovskú chybu, po ktorej Zradula vyrovnal na 2:2.

Po obrátke hra stratilia na tempe a hostia sa opäť ujali vedenia v 62. min, keď po dobre zahranom rohovom kope si ideálne na loptu nebehol Lisko a potretíkrát prekonal domáceho Andela. V týchto fázach mala hru Rudinská pevne v rukách. V 86. min. sa nečakane dostal k lopte Gazdík, ktorý strelou spoza šestnástky vyrovnal na 3:3. Tento stav však netrval dlho, lebo už o minútu hostia vyšachovali domácu obranu a Lisko vsietil štvrtý a víťazný gól hostí.

Lietavská Lúčka – Stará Bystrica 4:0 (2:0)

Góly: Košša, Mikunda, Šupina, Kudla. Lietavská Lúčka: Tvardek – Šugár, Košša, Benko, Škuta, Mikunda, Hulin, Polaček, Šupina, Kodaj, Kudla. Rozhodovali: Ratulovská – Kuska, Dvorščiak.

Skalité – Nezbudská Lúčka 1:0 (1:0)

Gól: Ondrušek.

Raková – Varín 4:0 (2:0)

Góly: Štrba, Šperka, Matejčík, M. Badžgoň. Rozhodovali: Švec – Rúčka ml., Gladiš.

14. N. Lúčka 23 3 3 17 18:65 12

Program – dohrávka – streda 4. júna o 17.00 h: Trnové – Rudinská (Blahušiak – Zelezník, Ľ. Čunderlík – Kahan), 24. kola – nedeľa 8. júna o 17.00 h: Trnové – Raková (Dvorštiak – V. Šalata, Škvarek – Kmoško), Varín – Skalité (Ligas – Zelezník, Blahušiak – Kitka), Nezbudská Lúčka – Lietavská Lúčka (Vrtich – Ľ:.Čunderlík, Švec – Macek), Stará Bystrica – Kysucké Nové Mesto B Poviná (Staník – Halfar, F. Chovanec – Jurišta), Rudinská – Predmier (Gladiš – Chudý, Rúčka st. – Kuteľ), Rajec – Strečno (Majsniar – Horváth, Podhradský – Knapp), Teplička nad Váhom – Belá (Uhorskai – Kubačka, L. Ondák – Piatek). (lh, mčim)