Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

V trojici vyrovnaný záverečný turnaj

Mestská basketbalová liga má za sebou ďalší ročník

Žilina – Záverečným turnajom vyvrcholil ročník 2002/2004 Mestskej basketbalovej súťaže, v ktorom sa predstavili tri najlepšie mužstvá. Tí vo vzájomných súbojoch po jednom zápase vyhrali a v jednom zvíťazili, a tak rozhodovalo skóre. Celý turnaj rozhodovali Faith a Donáth.

Barlo Plastic – Kros 85:93 (21:23, 15:31, 28:16, 21:23)

Barlo Plastic: Hoferica 31, Hlinka 26, Gabara 14, Fuska a Sirotiak po 5, Chovanec a Kačena po 2. Kros: Chudík 24, Trebatický 23, Šoška 17, Kocúr 14, Chovanec 9, Bytčiansky 6.

Po vyrovnanom úvode si Kros vedený Chudíkom výbornou hrou vypracoval v druhej štvrtine dvadsaťbodový náskok. Barlo Plastic sa presadzoval len podkošovou hrou Hofericu a Hlinkovou streľbou zo stredných vzdialeností. V druhom polčase sa k nim pridal Gabara a stiahli náskok Krosu na rozdiel dvoch bodov – 68:70. Trebabatického dve šestky a následná trojka vrátila však Kros späť na víťaznú koľaj.

VTJ – Kros 78:75 (26:22, 27:16, 19:19, 6:18)

VTJ: Valentíny 27, Bačík 15, Minhulin 14, Ježo 12, Sršník10. Kros: Šoška 25, Chudík 21, Trebatický 15, Kocúr 11, Bytčiansky 4, Chovanec 2.

Umnou hrou si VTJ vypracovalo a udržiavalo výrazný náskok počas prvých troch štvrtín. Potom sa však Ježo dopustil štvrtej osobnej chyby a VTJ, ktoré nastúpilo na turnaj len s piatimi hráčmi, muselo povoliť v obrane. To dokonale využíval Šoška. Niekoľko minút pred koncom sa Ježo vyfauloval a Kros dusil štvoricu VTJ ďalej. V poslednej minúte znížili na 75:77, neúspešný trojkový pokus však doskočili hráči VTJ a udržali tesné víťazstvo.

VTJ – Barlo Plastic 73:99 (24:31, 23:20, 11:18, 15:30)

VTJ: Valentíny 27, Bačík 13, Ježo 12, Minhulin 11, Sršník 10. Barlo Plastic: Hoferica 20, Fuska 16, Kačena 14, Hlinka a Chovanec po 13, Sirotiak 12, Gabara 11, Kozlík 2.

Matematika pred posledným zápasom hovorila, že na víťazstvo v turnaji VTJ musí vyhrať, Barlo Plastic musí vyhrať aspoň o 14 bodov, a v prípade menšieho víťazstva Barlo Plastic sa stane majstrom Kros. Barlo Plastic v zápase neustále viedol, ale VTJ sa silou vôle a vďaka Valentínyho streľbe stále držalo v hre. Na konci treťej štvrtiny sa Valentíny vyfauloval a VTJ dohrávalo vo štvorici. Barlo Plastic im nedal žiadnu šancu a po kolektívnom výkone sa radoval z víťazstva na turnaji.

8. SPŠS 17 3 14 1522:1617 19

Záujemcovia o účasť v Mestskej basketbalovej lige v sezóne 2003/2004 sa môžu prihlásiť na číslach – 0905 – 716379 (J. Bačík) a 0905 – 365926 (J. Pavlík). (pv)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Dobre poskladané varínske puzzle

Futbalisti TJ Fatran Varín obsadili v minulej, nedokončenej sezóne v V. lige štrnáste miesto. Následne prišli zmeny a aktuálne po jedenástich zápasoch jesene okupujú siedmu priečku.

Mužstvo Varína si na svoje konto počas jesene pripísalo päť výhier.