Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Nováčik z Rosiny prekvapil Kysuce

Po prvom kole piatej futbalovej ligy Sever Žilina

Po prvom kole piatej futbalovej ligy Sever

Žilina – Nováčik z Rosiny sa postaral o najväčšie prekvapenie v úvodnom kole V. futbalovej ligy skupiny A, keď zvíťazil nad Povinou rozdielom triedy. Menej sa darilo ďalšiemu nováčikovi z Makova, ktorému Cementári nadelili poltucet.

Rajec – Skalité 3:2 (2:0).

Góly: Pekara, Šimkulič, Eloga – Ďurana, Kaňa. Rajec: Petráš – Šimkulič, Ďurajka, Šupka, Eloga, Hájek, Veselý, Bujný, Mar. Pekarik, Miškovský, Krajčoviech, striedali – Dávidík, Biely, Pekný. Rozhodovali: Chmúrny – Rohoň, Kapusta, ŽK Rajca – Krajčoviech, Šimkulič, Miškovský, 100 divákov

V prvom polčase mali domáci jednoznačnú prevahu, ktorú vyjadrili aj dvoma gólmi. Nástup do druhej polovice mali však vlažný a po chybách obrany hostia vyrovnali. Rajčanov vrátil do hry Eloga svojim gólom v 79. min, ktorý znamenal zisk troch bodov.

Strečno – Teplička nad Váhom 1:3

(0:1).

Góly: Trhančík – Mintál, Bielik, Kysela.

Strečno: Mydlo – Beleš, Oberta, Gašper, Cigánik – Trhančík, Hanuliak, Kadáši, Kán – J. Oberta, Sokolovský, striedali – F. Oberta, Muráň, Mahút. Teplička nad Váhom: Grečmal – Hruška, Králik, Slota, Januš – Valášek, Bielik, Kysela, Mintál, Adamus, Belák, striedal – Králik. Rozhodovali: Droppa – Tutura, M. Ondák, bez ŽK, 200 divákov.

V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Hostia z ojedinelej šance išli do vedenia. Strečňania mali viac z hry, vytvorilo si šance, ale tie nedokázali premeniť. V druhom polčase to bol bojovný zápas. Domáca obrana vyrobila hrúbku a bolo 0:2. Strečno pridalo a výsledkom bol kontaktný gól. V závere už hrali vabank, nastrelili však len tyč. Boli to hostia, ktorí z rýchleho protiútoku vsietili Kyselom tretí gól.

Raková – Belá 5:3 (2:2).

Góly: Matejčík 3, J. Badžgoň, Golis. Belá: Mahút – Cvacho, Horecký, Boháč, Sedúch, Ondráš, Cingel, Mihalčatin, Ševčík, Cabadaj, Peťko, striedali – Hazda. Rozhodovali: Gnida – Ľ. Šalata, Ratulovská.

Kysucké Nové Mesto B-Povina – Rosina 0:3 (0:2).

Góly: Heiser 2, Rostáš. Rosina: Holiš – Rostáš (82. Vanoch), Adamčík, Lysík, Kais (75. Petrovič), Smieško, Hodas, Heiser, Ondák, Kopáč, Rác (86. Timkanič). Rozhodovali: Zelezník – Kuteľ, Lisická, ŽK Rosiny: Adamčík, Hodas, 50 divákov.

Úvodné stretnutie jesene sa domácim nevydarilo. Hostia boli futbalovejší a lepšie kombinovali. Z rýchlych protiútokov ohrozovali bránku domácich. V 20. min. prenikli do pokutového územia a Rostáš prízemnou strelou otvoril skóre. Hostia pokračovali v nápore a v32. min. Heiser trafil do žrde a lopta sa odrazila do siete. V druhom polčase sa domáci snažili výsledok skorigovať, ale ich hra bola nesúvislá, viazla súhra. Obrana Rosiny si dokázala s útokmi domácich poradiť. V 63. min. Heiser pridal svoj druhý gól a o víťazstve nováčika bolo rozhodnuté.

Varín – Predmier 1:3 (1:1).

Góly: Tichák – J. Danížek, Turský (11 m), Danížek. Varín: Fogada – Repkovský, I. Zimen, M. Zimen, Prekop, Lopušan, Zradula, Tichák, Miloš Gazdík, Brežný, Kuchár, striedali – Bronček, Martin Gazdík. Predmier: Štefún – Brezničan, Dobok, Minárik, Daníšek, Tomaník, Bednár, Klus, Daníšek, Turský, Šimoník, striedali – Vajda, Jozef Minárik, Kopásek. Rozhodovali: Kuska – Holub, Žuffa, ŽK. Prekop Miloš Gazdík, Zimen – Dobok, 100.

Domáci síce viedli, ale bojovnejší hostia strhli víťazstvo na svoju stranu.

Lietavská Lúčka – Makov 6:0 (5:0).

Góly: Kudla 2, Košša, Benko, Šupina, Dančík.

Lietavská Lúčka: Tvardek – Dančík, Košša, Škuta, Škorvánek, Benko, Kodaj, Hulín, Mikunda, Kudla, Šupina, striedali – Turian, Bellan, Čupka. Rozhodovali: Perašín – Jacko, Švec, ŽK: Čupka, Dančík, 120.

Cementári mali prvý polčas plne vo svojej réžii. Potom trocha upustili z nasadenia. Vari si šetrili sily na ďalší zápas s Predmierom.

14. Makov 1 0 0 1 0:6 0

Program 2. kola – nedeľa 10. augusta o 16.30 h: Skalité – Stará Bystrica (Grznár – F. Chovanec, Greňo – Roštár), Makov – Čierne (Žiak), Predmier – Lietavská Lúčka (Dutka – Gnida, Cerchlan – Babka), Rosina – Varín (Blahušiak – Droppa, Mihálka – Tomčík), Belá – Kysucké Nové Mesto B-Povina (Ligas – Ľ. Čunderlík, Rohoň – Oravec), Teplička nad Váhom – Raková (Holub – Kuska, Kuteľ – Borcovan), Rajec – Strečno (Beňo – Gladiš, Náther).

4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 607

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

3 h

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

9 h

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.