Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Kolo remíz, body doviezla len Belá

Žilina – V poradí 3. kolo V. futbalovej ligy skupi

Strečno – Skalité 3:1 (2:1), Sokolovský 2, Muráň – Baroniak.

Strečno sa do svojho súpera pustilo s vervou. Už v 14. min. po peknej kombinačnej akcii vsietili prvý gól. O štyri minúty pridal Muráň druhý. Po chybe domáceho brankára dali hostia kontaktný gól. V druhom polčase to bol bojovný zápas. Viac šancí bolo na strane domácich a ich víťazstvo spečatil druhým gólom Sokolovský.

Strečno: Mydlo – Beleš, P. Oberta, F. Oberta, Cigánik, J. Oberta, Trhančík, Muráň, Kadáši, Kán, Sokolovský, striedanie: Trnovec, Hanuliak, P. Sokolovský, Rozhodovali: Žuffa – Perašín, Sitár, ŽK: Trhančík, 150.

Raková – Rajec 2:1 (2:1), Miškovský.

Rajčania na ihrisku súpera začali vlažne. Po dvadsiatich minútach prehrávali 0:2. Potom pridali v útočnej aktivite a po prihrávke Elogu Miškovský hlavou skóroval. Pokračoval v tlaku, ale skončil na hranici šestnástky.

Rajec: Petráš – Šimkulič, Ďurajka, Šupka, Eloga, Hájek, Veselý, Vojtek, Pekara, Miškovský, Krajčoviech, striedal: Paulíny. Rozhodovali: Škvarek – Ligas, Lisická, ŽK Rajca: Eloga, 150.

Kysucké Nové Mesto B Povina – Teplička nad Váhom 0:0.

V prvom polčase hra zodpovedala postaveniu mužstiev v tabuľke. Hostia v 15. min. nastrelili žrď. Vedenia sa však mohli ujať domáci. V 20. min. Holáň prestrelil z veľkého vápna prázdnu bránu. V druhom polčase boli domáci o poznanie lepší, ale svoju prevahu nevyjadrili gólovo.

Teplička nad Váhom: Grečmal – Hruška, Králik (30. Bielik), Januš, Lisko, Valášek, Belák, Kysela, Mintál (53. Slota), Adamus (72. Krutý), P. Králik. Rozhodovali: Ľ. Šalata – V. Šalata, Gnida, ŽK Tepličky nad Váhom: Krutý, 50.

Varín – Belá 1:3 (1:1), Brežný – Cabadaj 2, Hazda.

Hralo sa medzi šestnástkami. Hostí podržal brankár Vrábel, ktorý zázračne chytil tri čisté góly. Za stavu 1:1 mali domáci výhodu pokutového kopu, ale Brežný ho nepremenil. Šťastie sa potom naklonilo na stranu hostí.

Varín: Fogada – Repkovský, I. Zimen, M. Zimen, Repáň, Gazdík, Zradula, Tichák, Lopušan, Brežný, Kuchár, striedali – Prekop, R. Zimen. Belá: Vrábel – Sedúch, Boháč, Cvacho, Horecký, Hazda, Vrábel, Ondráš, Cabadaj, Peťko, Mihalčatin, striedali – Mariáš, Cingel, Sedúch. Rozhodovali: Capko – Vojtek, Holeša, ŽK: Repáň – Mihlačatin, Vrábel, 150.

Lietavská Lúčka – Rosina 0:0

Cementári mali územnú prevahu, ale viaceré šance nevyužili. Víťazstvo nováčikovi z Rosiny zachránil svojim výkonom brankár Holiš.

Lietavská Lúčka: Brišš – Dančík, Košša, Bosík, Polaček, Benko, Kodaj, Hulin, Mikunda, Kudla, Šupina, striedali: Škorvánek, Bellan, Čupka. Rosina: Holiš – Rostáš, Adamčík, Lysík, Turský, Smieško, Hodas, Heiser, Ondák, Kropáč, Kopas. Rozhodovali: Gladiš – Beňo, Žiak, asi sedem ŽK, 500 divákov.

Čierne – Predmier 2:2 (0:0), Fonš, Kríž – Chválnik, Kopásek.

Prvý polčas mali futbalisti Predmiera hru pod kontrolou. V úvode druhej polovice vsietili úvodný gól. Domáci však nielen vyrovnali, ale išli aj do vedenia. Po vyrovnaní sa obaja súperi uspokojili s výsledkom.

Predmier: Štefún – Brezničan, Bednár, D. Minárik, Dodek – Turský, P. Čička, Klus, Tomaník – J. Daníšek, Chválnik, striedali: J. Bajza, Kopásek. Rozhodovali: Ľ. Čunderlík – Chmúrny, Rohoň, Predmier bez ŽK, 250.

14. Varín 3 0 0 3 2:8 0

Program 4. kola – nedeľa 24. augusta o 16.00 h: Skalité – Makov (Kuteľ), Predmier – Stará Bystrica (Jacko), Rosina – Čierne (Lisická), Belá – Lietavská Lúčka (Cimprich), Teplička nad Váhom – Varín (Sitár), Rajec – Kysucké Nové Mesto B Povina (Kuska), Strečno – Raková (Zelezník).(lh, mčim)