Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

Vo Fačkove festival premárnených šancí

2. trieda Podobné povzdychutie však iste zaznelo

2. trieda

Podobné povzdychutie však iste zaznelo z úst fanúšikov aj na ďalších stretnutiach 2. triedy. Ešte v piatok 29. augusta sa dohrával zápas prvého kola Terchová - Hvozdnica 2:1

(2:1). Komačka, Kováč (za domácich). V nedeľu sa dohralo kompletné 5. kolo. Na čelo sa dostalo Závodie, bez víťazstva sú zatiaľ futbalisti Horného Hričova.

Kotrčina Lúčka – Štiavnik 4:0.

Fačkov – Terchová 2:3 (0:2). Vlastimil Bielik, Rasťo Galia - Gajdošík 2, Chovanec.

Vo Fačkove sa, hoci v daždi, hral výborný futbal, keď domácich hostia zaskočili výborne organizovanou hrou, kde zo svojich šancí vyťažili maximum. Domáci predviedli festival zahodených príležitostí, dokonca nepremenili ani pokutový kop.

Fačkov: Klinec - Rajčan, Juraj Mikula, Rasťo Galia, Jozef Mikula, Dušan Hollý, Braňo Bielik, Tomáš Hollý, Miloš Vráčan, Panák, Vlastimil Bielik, striedali Marián Hollý a Pavol Galia. Terchová: Závacký - Bugala, Kováč, Meško, Kostolník, Komačka, Jančo, Chovanec, Hanuliak, Vantuch, Gajdošík.

Hričovské Podhradie – Krasňany 4:1

(1:1). Hoferica 2, Puchoň, Pavol Kahát - Košťál.

Prvý polčas sa na oboch stranách hrali opatrne. Domáci sa však v 2. polčase rapídne zlepšili aj po streleckej stránke a zaslúžene zvíťazili.

Hričovské Podhradie: Turek - Lasička, Rakučák, Puchoň, Randík, Červený, Hoferica, Škvaridlo, František Kahát, Blaščiak, Vančík, striedali Pavol Kahát, Jozef Randa, Vladimár Randa. Krasňany: Franek - Vrábel, Martin Berešík, Jozef Berešík, Dávidík, Kubala, Hlávka, Radovan Bielka, Cigánik, Košťál, Michal Bielka.

Závodie – Hvozdnica 2:1 (2:0). Sedliaček, Pecko (za domácich).

Domáci zahodili oveľa viac šancí, ako im bolo milé, na konci zápasu si skomplikovali situáciu zbytočným gólom, ktorý dostali. Červenú kartu videl Kyška z Hvozdnice za faul zozadu.

Závodie: Ďurina - Sagan, Mitringa, Špánik, Bičan, Randík, Kučera, Pecko, Gamboš, Hruboška, Sedliaček, striedali Židek, Kyška a Baláž.

Kamenná Poruba – Podhorie 3:4

(0:3). Stupňan 2, Hodas (za domácich).

Domáci začali celkom svižne, ale hostia dali hneď z prvého protiútoku gól, čo domácich trochu znervóznilo. Potom nastrelili žrď, ale zato hostia ešte do konca polčasu pridali z ojedinelých brejkov ďalšie dva góly. Po zmene strán začali domáci náporom, ale po hrubej chybe obrany inkasovali ďalší gól. Napokon sa im podarilo znížiť na 1:4. Keď obranca Podhoria zahral v šestnástke rukou, premenili aj pokutový kop a bolo 2:4. Tento fakt neuniesli niektorí z hosťujúcich hráčov a dvaja z nich museli odísť predčasne pod sprchu. Domáci znížili na 3:4 a posledných 15 minút vyvinuli maximálny tlak na súperovú bránku. Výsledkom však boli iba dve nastrelené tyče a jedno brvno. Ale vytúžený gól sa im už nepodarilo streliť.

Kamenná Poruba: Kmetík - Štefan Hodas, Kasman, Tretina, Chovančík, Ondrejka, Jaroslav Hodas, Jasenovský, Sádecký, Štrba, Stupňan, striedali Majerčík a Sandanus.

Horný Hričov – Lietava 0:0.

Pred veľmi peknou návštevou (asi 300 divákov) sa hral futbal na dobrej úrovni, behavý i technický. Domáci mali veľa šancí, ktoré však nedokázali premeniť a tak futbalisti z Lietavy odišli z Horného Hričova so šťastnou remízou. Domácim naviac chýba už dlhšie absentujúci najlepší útočník Suchomel.

Horný Hričov: Uhrík - Barták, Ďuriník, Eichler, Vydra, Jahôdka, Krajíček, Králik, Horňák, Rezák, Marčiš, striedali Polák a Krško.

Rašov – Považský Chlmec 1:1 (1:1). Marek Lacko (za domácich).

Priemerný zápas s množstvom šancí na rašovskej strane. Považský Chlmec sa zameral na defenzívnu taktiku, čo sa mu oplatilo. Na futbal sa prišlo pozrieť asi 100 divákov.

Rašov: Hubocký - Peter Baláž, Bombár, Križňan, Miloš Kadáček, Marek Lacko, Peter Michálek, Milan Tretinár, Bohuš Buňo, Stanislav Lacko, Rasťo Kadáček, striedali Ondráš a Uríček.

13. Kam. Poruba 5 1 0 4 11:16 3

14. Horný Hričov 5 0 2 3 3:14 2 Program 6. kola – nedeľa 7. septembra o 15.30 h: Štiavnik – Považský Chlmec (Gamboš, Taraba ml. - Sandanus), Lietava – Rašov (Masár, Kozina - Hruboška), Podhorie - Horný Hričov (Bugáň, Gašpierik - Pekara), Hvozdnica – Kamenná Poruba (Matejčík, Melo, Krstlbauer), Krasňany – Závodie (Taraba st., M. Rogoň), Terchová – Hričovské Podhradie (Oravec, Bucha), Kotrčina Lúčka – Fačkov (Martinec st., J. Krajčí).(bvá)