Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

V. futbalová liga skupina A

Úroda gólov a kariet v Predmieri Žilina – Najboha

Úroda gólov a kariet v Predmieri

Žilina – Najbohatší na góly bol zápas v Predmieri. Okrem štyroch gólov videli diváci aj osem žltých kariet. Nováčik z Rosiny si doviezol cenný bod, darilo sa aj Rajcu a Tepličke nad Váhom, ktorí bodovali na Kysuciach.

Varín – Raková 3:0 (0:0), Gazdík 2 (obidva z 11 m), Kuchar. Varín: Fogada – Nemček, Repkovský, M. Zimen, R. Zimen, Miloš Gazdík, Trnovec, Michulek, Hubočan, Brežný, Kuchár, striedali – Gazdík, Zradula, Lopušan. V úvode to bola vyrovnaná partia. Šance sa striedali na obidvoch stranách. Domáci spoliehali na brejky. V druhom polčase dali dva góly zo značky pokutového kopu. To neznižuje ich výkon, lebo boli lepším mužstvom. Rozhodovali: Ligas – Lisická, Rohoň, ŽK: Zimen, 150.

Lietavská Lúčka – Strečno 2:1 (2:1),

Kudla 2 – Kán. Lietavská Lúčka: Brišš – Čupka, Košša, Škrovánek, Bellan, Benko, Kodaj, Hulin, Mikunda, Kudla, Bosík. Strečno: Hruška – Muráň, P. Oberta, Fraško, F. Oberta, J. Oberta, Trhančík, Gašper, R. Sokolovský, Kán, Hanuliak, striedal. – Beleš. Rozhodovali: Švorčík – Tokár, Šulek

Čierne – Rajec 0:1 (0:0), Baďura. Rajec: Petráš – Šupka, Šimkulič, Ďurajka, Vojtek, Jakubes, Eloga, Veselý, Krajčoviech, Paulíny, Baďura, striedali – Pekara, Bujný.

Zápas slabej úrovne s veľa nepresnosťami, pod ktorý sa podpísal aj silný vietor. Domáci mohli ísť do vedenia, ale netrafili prázdnu bránku. Šance na prvý gól mal v závere polčasu Baďura, ale ten tiež nemieril presne. V druhom polčase hráči Rajca začali svižnejšie. Príležitosti mali Paulíny, Eloga, ale tiež bez gólového zakončenia. V 82. min. podbehol domáci brankár center a Baďura dal víťazný gól. Rozhodovali: Močiliak – Vrtich, Chmúrny, ŽK: Jakubes, Veslý, Pualíny, Krajčoviech, Ďurajka, 100.

Stará Bystrica – Teplička nad Váhom 0:3 (0:3), Hruška, Mintál, Kysela. Teplička nad Váhom: Majerčík – Hruška, Králik, Januš, Lisko, Poliak, Valášek, Belák, Mintál, Kysela, Kozák, striedali – Slota, Poliak. Prvý polčas bol vyrovnaný. V druhej polovici sa prejavila Teplička ako technickejšie mužstvo. Domáce mužstvo navyše nepremenilo pokutový kop. Rozhodovali: V. Šalata – Gnida, Ľ. Šalata, Teplička n. Váhom bez ŽK, 250.

Makov – Belá 1:1 (0:0), Planeta – Cabadaj. Belá: Mahút – Peťko, Boháč, Seduch, Ševčík, Cingel, Hazda, Laštiak, Mihlačatin, Cabadaj, Šugár, striedal – Seduch. Hostia boli futbalovejší, pozahadzovali však veľa šancí. Domáci dal vedúci gól z ojedinelého útoku. Belá vyrovnala 15 minút pred koncom. V záverečných minútach mohla pridať ďalšie góly, ale Peťko a Cabadaj zahodili čisté šance. Rozhodovali: Švec – Droppa, Tutura, ŽK: Laštiak, Hazda, 200.

Predmier – Rosina 2:2 (1:2), Turský (obidva z 11 m) – Kopáč, Rác. Predmier: Štefún – D. Daníšek, Dodek, D. Minárik, Čička, J. Minárik, Bednár, Klus, Brezničan, M. Turský, Ď. Daníšek, striedali – Chlebek, Tomaník. Rosina: Holiš – Rostaš, Adamčík, Lysík, V. Turský, Smieško, Barčiak, Haiser, Ondák, M. Kopáč, Rác, streidali – Tomašík, M. Kopáč. Hostia do 15 min. vyhrávali rozdielom dvoch gólov. Domáci korigovali v závere polčasu zo značky pokutového kopu. Po druhom, prísne nariadenom, prišlo aj vyrovnanie. Rozhodovali: Dutka – Farský, Uhorskai, ŽK: Čička, D. Daníšek, Dodek, Bednár, J. Minárik – Adamčík, Lysík, M. Kopáč, 200

Kysucké Nové Mesto B-Povina – Skalité 3:1 (1:1), Špiriak 2, Kačmarský – Sidor.

14. Čierne 7 0 2 5 5:15 2

Najlepší strelci - Rajec – 4 góly: Eloga, 2 góly: Šimkulič, Baďura, 1 gól: Pekara. Lietavská Lúčka – 7 gólov: Kudla, 2 góly: Turian, Poláček, Kodaj, Šupina, 1 gól: Košša, Benko, Dančík, Kodaj. Rosina – 3 góly: Heiser, Rác, 2 góly: Rostáš, M. Kopáč, 1 gól: D. Vanoch. Belá – 8 gólov: Cabadaj, 3 góly: Šugár, Hazda, 2 góly: Peťko, 1 gól: Ondráš, Horecký, Ševčík, Cingel. Teplička nad Váhom – 4 góly: Kysela, Mintál, 1 gól: Bielik, Kysela, Belák, Králik, Valášek, Adamus, Hruška. Predmier – 4 góly: Turský, 2 góly: Chválnik, Bednár, 1 gól: J. Danížek, Šimoník, Kopásek, Chlebek. Varín – 5 gólov: Kuchar, 2 góly: Trnovec, Gazdík, 1 gól: Tichák, Brežný, Michulek. Strečno – 4 góly: Sokolovský, 1 gól: Trhančík, Muráň, Kadaši, Cigánik, Hanuliak, Mahút, Kan.

Program 8. kola – sobota 20. septembra o 15.00 h: Kysucké Nové Mesto B-Povina – Varín (Tutura), nedeľa 21. septembra o 15.00 h: Skalité – Rosina (Kuska), Belá – Predmier (Žeriava), Teplička nad Váhom – Makov (Lisická), Rajec – Stará Bystrica (Farský), Strečno – Čierne (Rohoň), Raková – Lietavská Lúčka (Žufa).