Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Rajčania zvíťazili a sú na čele

5. liga skupina A Žilina – V poradí 8. kolo V. fu

5. liga skupina A

Žilina – V poradí 8. kolo V. futbalovej ligy možno nazvať kolom hostí. Domáci sa vo všetkých siedmich zápasoch tešili z víťazstva. Futbalisti Rajca ani v tomto kole nezaváhali a s dvojbodovým náskokom vedú aktuálnu tabuľku.

Skalité – Rosina 2:0 (2:0), Káňa, Sidora. Rosina: Holiš – Rosstaš, Adamčík, Barčiak, Turský, Smieško, Hodas, Haiser, Ondák, Marián Kopač, Rác, striedali – Marek Kopáč, Petrovič. V priemernom stretnutí hostia inkasovali dva góly po chybách v obrane.

Rozhodovali: Kuska – Gnida, Ľ. Šalata, Rosian bez ŽK, 150

Belá – Predmier 2:1 (1:1), Šugár 2 – Bednár. Belá: Mahút – M. Sedúch, Boháč, Cvacho, Ševčík, Hazda, Laštiak, Šugár, Cabadaj, Peťko, Cingel, striedanie – Seduch M., Ondráš, Mihlačatin. Predmier: Štefún – D. Daníšek, Minárik, Bojčík, Čička, Tomaník, Bednár, Klus, Chladek, Turský, J. Daníšek, striedanie – Brezničan, Kopásek, Kučera. Hostia prišli do Belej s taktikou čo najviac zdržiavať. To sa im darilo najmä v prvom polčase. Domáci si vypracovali viacero šancí, ale premenili len jednu. Hostia vyrovnali z jednej hlavičky. V druhej polovici domáci boli pánmi na ihrisku, ale výsledkom prevahy bol len jeden presný zásah. Rozhodovali: Žeriava – Zachar, Švorčík, ŽK: Boháč, Ondráš (Belá), 200.

Teplička nad Váhom – Makov 2:0

(0:0), Kysela, Kozák. Teplička nad Váhom: Majerčík – Hruška, Králik, Januš, Lisko, Belák, Mintál, Kysela, Poliak, Valášek, Kozák, striedanie – Slota, Adamus. V priemernom zápase vyhralo šťastnejšie domáce mužstvo, ktorému až po niekoľkýkrát zachytal dobre brankár Majerčík.

Rozhodovali: Lisická – Kuteľ, Ligas, ŽK: Lisko, 150.

Rajec – Stará Bystrica 2:0 (1:0), Veselý, Eloga. Rajec: Petráš – Šimkulič, Ďurajka, Šupka, Eloga, Bujný, Veselý, Pekara, Paulíny, Miškovský, Krajčoviech, striedanie – Hájek, Biely.

Domáci mali slabší úvod, chybili v prihrávkach. Až v 32. min. im vyšla biliardová akcia a Veselý vsietil prvý gól. Hostia sa pred bránku domácich dostávali len sporadicky. Nástup do druhého polčasu mali Rajčania lepší. Vytvorili si šance, ale strely Šupku a Paulíniho brankár hostí kryl. V 78. obrana hostí faulovala prenikajúceho Šimkuliča. Na značku pokutového kopu sa postavil Eloga. Trafil len do brankára, ale odrazenú loptu usmernil do siete. Domáci mali do konca zápasu prevahu, tú však už gólmi nevyjadrili.

Rozhodovali: Farský – Paňko, Holub, ŽK. Hájek, Šupka, 120.

Strečno – Čierne 4:0 (0:0), Židek, Kán, Sokolovský, vlastný. Strečno: Klocáň – F. Oberta, P. Oberta, Fraško, Praták, J. Oberta, Trhančík, Gašper, Židek, Kán, R. Sokolovský, striedanie – Cigánik, Muráň, Hanuliak. V prvej polovici to bolo vyrovnané. O výsledku rozhodol úvod druhého polčasu, keď domáci v rozpätí 48. – 57. minúty vsietili tri góly. Prehru spečatil Vorek z Čierneho, ktorý si dal vlastenca. Po ústnej výmene názorov videl aj červenú kartu.

Rozhodovali: Rohoň – Kapusta, Škvarek, ŽK. J. Oberta, Cigánik, Hanuliak, 150.

Raková – Lietavská Lúčka 3:0

(1:0), Golis, Majerčík, vlastný. Lietavská Lúčka: Brišš – Škrovánek, Košša, Benko, Škuta, Mikunda, Hulin, Bellan, Hreus, Turian, Kodaj, striedanie – Belan, Tvardek,. Cementári nastúpili na zápas bez piatich hráčov základnej zostavy. Prehra o tri góly je krutá.

Rozhodovali: Žuffa – Perašín, Droppa, ŽK.Mikudna.

Kysucké Nové Mesto B-Povina – Varín 4:2 (2:0), 24. Bočej, 38. Damaška, 50. Kočmarský, 90. Chládek – 55. Trnovec, 85. Lopušan. Varín: Fogada – Nemček, Repkovský (46. Zradula), Michal Zimen, Róbert Zimen, Gazdík (71. Tichák), Trnovec, Michulek, Hubočan, Brežný, Kuchar (46. Lopušan). Zápas bol od prvých minút do poslednej dramatický. V úvode mali hostia územnú prevahu, ktorú však nevyužili. A domáci do polčasu dali dva góly. Keď pridali tretí, zdalo sa, že je rozhodnuté. Varínčania však dvoma gólmi znížili a snažili sa o vyrovnanie. V poslednej minúte však zabudli na Chládeka a ten rozhodol.

Rozhodovali: Tutura – Beňo, Gladiš, ŽK Varín: Michal Zimen, Lopušan, Nemček, 50.

14. Čierne 8 0 2 6 5:19 2

Najlepší strelci - Rajec – 5 gólov: Eloga, 2 góly: Šimkulič, Baďura, 1 gól: Pekara, Veselý. Belá – 8 gólov: Cabadaj, 5 gólov: Šugár, 3 góly: Hazda, 2 góly: Peťko, 1 gól: Ondráš, Horecký, Ševčík, Cingel. Teplička nad Váhom – 5 gólov: Kysela, 4 góly: Mintál, 1 gól: Bielik, Kysela, Belák, Králik, Valášek, Adamus, Hruška. Lietavská Lúčka – 7 gólov: Kudla, 2 góly: Turian, Poláček, Kodaj, Šupina, 1 gól: Košša, Benko, Dančík, Kodaj. Rosina – 3 góly: Heiser, Rác, 2 góly: Rostáš, M. Kopáč, 1 gól: D. Vanoch. Predmier – 4 góly: Turský, 3 góly: Bednár, 2 góly: Chválnik, 1 gól: J. Danížek, Šimoník, Kopásek, Chlebek. Varín – 5 gólov: Kuchar, 3 góly: Trnovec, Gazdík, 1 gól: Tichák, Brežný, Michulek, Lopušan. Strečno – 5 gólov: Sokolovský, 2 góly: Kán, 1 gól: Trhančík, Muráň, Kadaši, Cigánik, Hanuliak, Mahút, Židek, vlastný.

Program 9. kola – nedeľa 28. septembra o 15.00 h: Varín – Skalité (Perašín), Lietavská Lúčka – Kysucké Nové Mesto B-Povina (Chmúrny), Čierne – Raková (Luciak), Stará Bystrica – Strečno (Švec), Makov – Rajec (Sitár), Predmier – Teplička nad Váhom (Brodňan), Rosina – Belá (Sobola).