V kole tri jednogólové remízy

2. trieda Žilina - Tri jednogólové remízy a tri v

2. trieda

Žilina - Tri jednogólové remízy a tri výhry domácich, taký bol obraz 11. kola 2. triedy Oblastného futbalového zväzu. Na vlastnom ihrisku obišiel naprázdno Považský Chlmec, a tak si tri body odtiaľ odniesla Terchová, čo jej ostatných súperov v triede veľmi nepotešilo.

Závodie – Štiavnik 2:0 (1:0). Bronček 2.

Už do prvého polčasu nastúpili domáci s miernou prevahou. V druhom ešte trochu pridali a výsledkom boli dva góly, pričom minimálne tri ďalšie šance nepremenili. Asi v polovici druhého polčasu bol vylúčený jeden z hráčov hostí za nešportové správanie a dohrávalo sa už v pohode. Pred 150 divákmi rozhodoval Oravec.

Závodie: Trnka - Židek, Sekerka, Mitringa, Bičan, Gamboš, Bronček, Kučera, Hruboška, Pecko, Randík, striedali Sedliaček, Špánik a Ftorek.

Kamenná Poruba – Hričovské Podhradie 1:1 (1:1). Štrba (za domácich).

V Kamennej Porube sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom boli hostia trochu futbalovejší, ale zasa vpredu neboli až takí nebezpeční.

Kamenná Poruba: Vereš - Ján Hodas, Tretina, Chovančík, Ondrejka, Jasenovský, Sádecký, Stupňan, Sandanus, Štefan Hodas, Štrba, striedal Kmetík.

Horný Hričov – Fačkov 1:1 (0:0). Marčiš - Dušan Hollý.

Domáci nastúpili na stretnutie oslabení zraneniami, chytal im až štvrtý brankár, ale ten sa napokon stal hrdinom dňa a bol jedným z najlepších mužov na ihrisku. Dokonca chytil aj pokutový kop. Veľa šancí v zápase ostalo nepremenených.

Horný Hričov: Ľuboš Slosarčík - Jahôdka, Krško, Suchomel, Marták, Polák, Ďuriník, Marčiš, Horňák, Králik, Krajíček, striedali Káčer a Vydra. Fačkov: Klinec - Tomáš Hollý, Braňo Bielik, Jozef Galia, Mikula, Rasťo Galia, Juraj Bielik, Dušan Hollý, Vríčen, Ľuboš Galia, Vlasto Bielik, striedal Rajčan.

Rašov – Kotrčina Lúčka 1:1 (1:1). Stanislav Lacko - Martinček.

Priemerný zápas s množstvom zahodených šancí na oboch stranách. Domáci hráč Bohuš Buňo nakoniec zahodil aj pokutový kop. Do priemerného zápasu zapadli aj rozhodcovia.

Rašov: Hubocký - Ragula, Križňan, Gombár, Kadáček, Marek Lacko, Peter Baláž ml., Peter Baláž st., Tretinár, Stanislav Lacko, Buňo, striedali Masiarik, Uríček.

Považský Chlmec – Terchová 0:2 (0:0).

Peter Chovanec, Vantuch.

V Terchovej sa hral vyrovnaný zápas v celom jeho priebehu. Prvý gól dali hostia až 5 minút pred koncom z brejku a v nervóznom závere, v predĺženom čase pridali ešte jeden.

Považský Chlmec: Rastislav Kozlík - Červenec, Miroslav Kozlík, Beňo, Vaňovič, Pavol Čejka, Peter Čejka, Juraj Čejka, Pažický, Badušek, Ambra, striedali Matúš a Horniak. Terchová: Závacký - Meško, Sotolár, Štefan Chovanec, Hanuliak, Mažgut, Jančo, Komačka, Vantuch, Vallo, Struharňanský, striedal Kováč.

Lietava – Krasňany 1:0 (0:0). Juraj Gašpierik.

V prdom polčase sa domáci viac menej trápili, vytvárali si šance, ale nedokázali z nich dať ani jeden gól. V druhom polčase to bolo trochu lepšie, v 15. minúte skóroval Juraj Gašpierik, v 70. minúte mali šancu zvýšiť, ale Milan Stenchlák nepremenil pokutový kop.

Lietava: Kudla - Marek Brezáni, Sedliak, Gaňa, Peter Gašpierik, Židek, Súkeník, Juraj Gašpierik, Stenchlák, Hradský, Belan, striedali Jozef Brezáni a Ďurajka.

Krasňany: Franek - Berešík, Hlávka, Vrábel, Pallo, Košťál, Martinický, Dávidík, Cigánik, Krajčík, striedali Hazda, Mariáš a Gacho.

Podhorie – Hvozdnica 4:2 (1:0). Danech 2, Bukový, Polko (za domácich).

Prvý gól padol hneď po úvodnom výkope a jeho autorom bol kapitán mužstva Danech. To však bolo v prvom polčase všetko, veľa šancí domáci jednoducho nepremenili. Aj druhý polčas začalo Podhorie náporom, výsledkom boli dva góly v prvých desiatich minútach. Potom však hostia znížili na 3:1, domáci pridali štvrtý. Posledný gól stretnutia bol aj najkrajší, keď hostia z 30 metrov trafili rovno do šibenice. Aj keď rozhodca neuznal domácim jeden gól výkon trojice Mintál, Krupík a Bugáň stojí za povšimnutie.

Podhorie: Nižný - Mazúr, Šupej, Breziansky, Ondrejka, Ľuboš Makuka, Bukový, Chládek, Polko, Danech, Hubočan, striedali Chobot a Ľuboš Makuka.

14. Hvozdnica 11 2 0 9 14:29 6*

*po skončení súťaže budú mužstvám TJ Kotrčina Lúčka a TJ Hvozdnica odpočítané 3 body.

Program 12. kola – nedeľa 19. októbra o 14.00 h: Štiavnik – Hvozdnica (Žiak, Mihálik, Capko - Rujbr), Krasňany – Podhorie (Skukálek, Melo, Skotnický), Terchová – Lietava (Sluka, Gaňa, Kozina), Kotrčina Lúčka – Považský Chlmec (Mikurda, Peťko, Vanák), Fačkov – Rašov (Bugala, Sklenár), Hričovské Podhradie – Horný Hričov (Chaban, Bugáň, M. Krško - Šupka), Závodie – Kamenná Poruba (Beháň, Škvaridlo, Šedík).(bvá)